Burtici fericite de septembrie-octombrie (72)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns THEA22 spune:

Sunt un pic ingrijorata. Tot simt intepaturi prin burtak si mai ales pe jos. Stau tensionata sa nu fie ceva contractii...desi nu simt ca mi s-ar intari burta. Voi ce credeti?

THEA2224+ cu''Matei Alexandru
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=ANA&year=2009&month=9&day=28&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui THEA22

Sunt un pic ingrijorata. Tot simt intepaturi prin burtak si mai ales pe jos. Stau tensionata sa nu fie ceva contractii...desi nu simt ca mi s-ar intari burta. Voi ce credeti?

THEA2224+ cu''Matei Alexandru
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=ANA&year=2009&month=9&day=28&babycount=1"


Påi eu nu cred ca acele intepåturi sunt contractii..la contractii se intareste burta..Am avut si eu intepåturi jos asa de tot..Dar au trecut de la sine..

Iulika, cea mai fericitå 28+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui THEA22

Sunt un pic ingrijorata. Tot simt intepaturi prin burtak si mai ales pe jos. Stau tensionata sa nu fie ceva contractii...desi nu simt ca mi s-ar intari burta. Voi ce credeti?

THEA2224+ cu''Matei Alexandru
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=ANA&year=2009&month=9&day=28&babycount=1"


si eu am zile cand ma inteapa constant. mi-am spus eu ca in zilele alea creste bb si creste uterul...dar eu zik sa nu te ingrijorezi de intepaturi.

MangaGirl :-) 24+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

fara nici o legatura cu grijile noastre zilnice, voiam sa va spun ca citesc arta conversatie de ileana vulpescu si m-am indragostit de felul in care scrie. mi s-a facut si un dor nebun de casa, de bunica-mea de la tg. mures, de obiceiurile batranesti si de gandirea noastra romaneasca. Stiu mizeria de acasa, dar m-a luat nostalgia si nu mai pot lasa cartea din mana. Asa ca in iulie, o sa-mi cumpar toata colectia ei de romane :)



MangaGirl :-) 24+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Dragelor eu am mai pus acolo la noi pe emailul comun (atentie in Acte!!, nu in Inbox) un fel de rezumat cu toate drepturile pe care le avem noi, ca mamici de copilashi. Am mentionat ca doar indemnizatia nu e dupa noile reglementari (adik nu e fie 600 RON fie 85% din media veniturilor pe ultimele 12 luni inainte de nasterea copilului, dar nu mai mult de 4000 RON).

Sper sa ne foloseasca si asta. Eu cand gasesc info care ma intereseaza, mi le printez si le pun acolo la dosar (am deja doua bibliorafturi pline - defect profesional), in caz ca am nevoie de ele, sa stiu unde le gasesc (bine, in lipsa de net acasa... ma descurc asa...)

Kawaichan este superb wrapul! Culoarea aia mi-a luat ochii si modul chiar ingenios de a-l purta. E cu totul special... si sa-l purtati sanatosi! Am impresia ca si copiii de 2 ani pot fi purtati astfel, cu mici variatii de pozitie, evident.


Ramona

Tudor Gruia 23+

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Manga si mie mi-a placut "Arta Conversatiei"..atat de mult incat ma gandesc serios ca fetitei mele sa-i pun numele personajului principal (imi inspira o femeie puternica, echilibrata, feminina...)

Eu am mai citit una sau doua carti scrise de ea (imi scapa numele lor acum) dar aceasta, mi s-a parut cea mai reusita! Enjoy!

Dana 23s
www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Salut si de la mine!!!

Eu azi am fost o mare putoaream dormit pana la 10!!!!A fost minunat, numai ca m-am trezit cam chiauna de cap...am baut o cafeluta si fuga in oras la serviciu doctorat sa vedem ce si cum facem...si pana la urma am ajuns la concluzia ca mai bine intrerup un an...mai am nevoie de cateva semnaturi si gata...termin anul 2 si trec in 2010 in anul 3 cand voi avea de prezentat multe, multe rapoarte de cercetare. (ce simplu am facut sa para...)

EmyLa Multi Ani!!!!Si multa multa sanatate tie si bebelului si sa te bucuri de el!!!

Cum e vremea pe la voi ca la Cluj se pregateste de ploaie!!!Pe nadusala asta cred ca vine o furtuna...

KIKI 23+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui 1sweet_angel

of .....ma speriasem.....tocmai ce postasem un mes in celalalt capitol si cand termin deja vad "poftiti la un nou capitol".....am crezut ca iar am cam mult.
referitor la alcool....mai explicit la bere ....cat de daunator e sa bei un paharel la masa.?......ca eu in ultimul timp mor de pofta sa beau un pic de bere (si recunosc ca am mai cate un pic ).....de fapt as bea si o sticla intreaga, dar incerc sa ma abtin.............sotul zice ca daca mai beau mult am sa invat copilul un alcoolist .



22+


Si eu la capitoulu bere am niste pofte!!!!!Si eu beau cate un pahar de bere...poti si o bere asa mai micuta de 330 ml...nu cred ca are nimic

Azi noapte am viast ca fumam ca o locomotiva...nu ma mai puteam opriM-am trezit speriata ca sunt o mama denaturata

KIKI 23+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

saru' mana frumos de ajutor. eu simt ca nu mai rezist la serviciu, ma doare spatele de mor, ma inteapa degetele, deja nu mai pot purta decat shlapi, dorm cu 3 perne sub burta....vreau prenatal. bine ca nici acasa in pat nu stau conforatibil ca amortesc repede si ma ia cu ameteli....dar macar nu mai suport si pe sefu'.

despre constipatie: eu toata viata am avut probleme cu constipatia, dar acum...minune, este destul de ok. are si cumatrul sotz mai multa grija si imi da in fiecare zi ciorbita, ghiveci cu legume (ingrozitor!!) si feluri de iarba gatite, plus ca mi-am facut un obicei si beau cacao cu lapte d-ala din comert ca e f racoritor si ma ajuta sa scap de respectiva problema. plus ca in cazuri mai grave ma dau si pe activia. incearca!!



Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (26+) de 2 putze si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

am uitat sa va zic: eu beau bere (nu exagerez), mereu imi bag botul in halba lui sotz si ma rasfat din cand in cand cu un pahar de vin. il pun asa... in pahar d-ala frumos...si ies in curtea casutei mele prospat efectuate si ma delectez. mie mi-a zis si doctorita ca nu are nimic...

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (26+) de 2 putze si

Mergi la inceput