Top 10 gradinite in Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisgavrila spune:

Citat:
citat din mesajul lui mitucu

Nimeni nu contesta ca esti mama a 3 copii, si ca ai un copil la gradinita respectiva, insa poti fi in acelasi timp si patronul sau angajatul acesteia. Pe acest forum ai mai intrat folosind superlative absolute pentru gradi Luca, iar eu nu cred ca o gradinita poate sa fie perfecta. Capcaunule, de cate ori a mai intrat doamna pe forum, te rog, pe acelasi subiect?
nu sunt nici angajata a gradinitei luca,nici patron,poti pune un detectiv sa verifice daca e asa de important pt tine si mai multe explicatii nu vad de ce ti-as da. e un lucru rau ca am intrat de mai multe ori pe acelasi subiec si ca am folosit "superlative absolute" pt gradinita?eu nu vad de ce ar fi...ma intereseaza subiectul si la fel cum si alte mamici scriu cat sunt de multumite sau nemultumite de gradinita frecventata de copilul lor am facut si eu.sunt foarte multumita de gradinita, sunt norocoasa ca am gasit asa gradinita buna si postez asta asa cum fac si alte mame.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Salut, mamici!

O gradinita buna in Aero Baneasa? are cineva bebe la o astfel de gradinita? noi am inceput catine-catinel sa cautam...

Multumesc anticipat pt rasp!

Ira, mamica Elizei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Hello! nu stie nimeni gradinite in cartier Baneasa langa Aeroport???

Ira, mamica Elizei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana1968 spune:

Buna Mitucu,

Eu iti recomand radi Kinder Planet learnin center, str. Vlad Dracu, lana Timpuri noi. Baiatul meu a fost acoo si am fost multumita . Avea 2 ani si 2 luni. Primeste si copii de 1 an si 6 luni.

Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory.27 spune:

si eu am auzit de asta de la o colega.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

S-a notat si Kinder Planet la vizionari, multam fain.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

cris gavrila " am vazut ca multe mamici au probleme in alegerea gradinitei si m-am gandit ca poate va pot ajuta cu o idee. fetita mea este la gradinita luca din toamna si sunt mai mult decat multumita,nu as schimba-o pt nici o alta gradinita.Este ieftina fata de alte gradinite,are inclus in pret transportul indiferent de zona unde locuieste copilul extrem de curata,arata mai mult ca o casuta din poveste,imi place f mult curtea si locul de joaca pt ca pe jos au pavele de cauciuc,deci nu se pot lovi si gazon,mancarea este super,m-am nimerit la masa o data si am vazut cat de buna este mancarea,mai ca-mi venea sa ma asez si eu la masa,au o data pe sptamana peste,nu le dau copiilor ciocolata in schimb au multe fructe,iar bucatareasa gateste prajiturile de acasa gen chec acolo,nu le cumpara.de educatoare nu am decat cuvinte de lauda,sunt f dragute si sufletiste si au deschis pe toata durata verii.

Raspunsuri:

Autor: Natasa
Raspuns la: 17/06/2010 22:20:29
Mesaj:

Si ti-ai facut cont special pentru a face reclama gradinitei? :) E plin sectorul de gradinite particulare si preturile sint sensibil egale. daca e asa de teribil de ieftina, spune-le mamelor curioase si cit costa, ca doar nu te astepti sa dea navala sa o viziteze.

Autor: crisgavrila
Raspuns la: 18/06/2010 23:20:46
Mesaj:

nu,chiar nu mi-am facur cont sa fac reclama pt ca nu am nimic de castigat,doar ca stiu cat de greu este sa gasesti o gradinita buna pt copil si pur si simplu am vrut sa ajut mamicile cu o idee,deoarece eu sunt patita. am mai avut fetita la o alta gradinita to particulara de unde o luam murdara si flamanda,numai cand o duceam dimineata la gradi,tot drumul plangea,deci clar nu ii era bine acolo si plateam 12mil in care nu era nimic inclus.aici in schimb tariful este de 11 mil are transportul inclus indiferent de zona,dans de trei ori pe saptamana,gimnastica de trei ori pe saptamana si in fiecare saptamana vine un psiholog care discuta cu ei sau pe cei mici ii urmareste iar la sfarsitul lunii discuta cu fiecare parinte in parte despre copil,iar toate astea incluse in pret. nu mai vorbesc de curatenie care e impecabila si de mancare care este extraordinara. acum mi se pare ca fac reclama,dar nu fac decat sa va raspund detaliat. sper sa nu mi-o luati in nume de rau,am vrut doar sa le ajut pe mamicile care au probleme in gasirea unei gradinite bune.eu sunt mai mult decat multumita de aceasta gradinita.sper ca nu am deranjat.


Crisgavrila traim in Romania si nu te cred. Si am inchis discutia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

si inca, pe parinti .com crisgavrila" referitor la gradinita,vreau sa vin in ajutorul m amicilor care cauta gradi pt prichindei si nu prea gasesc o gradinita decenta.eu am fetita la gradinita luca din toamna si pot sa spun ca sunt mai mult decat multumita de ea si fetita mea e la fel,de fapt nici nu prea a avut probleme de acomodarea colo,cu toate ca nu e prea prietenoasa cu strainii si e mai sensibila,dar educatoarele sunt atat de dragute si sufletiste,iar in gradinita parca esti intr-o poveste,au atat de multe jucarii,este fff curat,mancarea este extraordinara (m-am nimerit o data la masa si imi curgeau balele la cum mirosea si arata mancarea),unde mai pui ca au o data pe saptamana peste,multe fructe,iar cand au la gustare chec sau alta praji de genul asta (niciodata ciocolata) le face bucatareasa acolo,nu sunt cumparatae,iar vizavi de tarif ,este mai mic decat la altele,foarte acceptabil si in pret au si transportul inclus,indiferent de zona unde sta copilul. am uitat sa va zic ca gradinita este in tei langa kaufland, si au deschis pe toata durata verii. daca doriti mai m ulte detalii va ajut cu toata placerea,eu sunt super multumita de ea.

sus
Denunta
criG


18.06.2010 10:24 citat

si mai vreau s aadaug ca tariful este de 11 mil in care este inclus transportul,dans de trei pe saptamana,gimnastica de trei ori pe saptamana si o data pe saptamana au un psiholog care vine si discuta cu copii sau pe cei mici care inca nu vorbrsc ii urmareste ,iar la sfarsitul lunii discuta cu fiecare parinte despre copil."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adanedea spune:

dragi mamici, este pentru prima data cand scriu pe o pagina de forum, motiv pentru care va rog sa fiti ingaduitoare !

am citit o serie de mesaje legate de stresul fiecareia dintre noi, daca ma pot exprima astfel, raportat la ce gradinita ar fi cea mai potrivita pentru copilasul nostru.

chiar daca sunt noua, as dori sa adaug si eu un mesaj, la cele multe deja existente, legat de gradinita pe care o frecventeaza fiica mea in varsta de 3 ani si 4 luni. anul trecut, in urma unei probleme de sanatate, vecina noastra, care avea grija de sara - (fetita mea), a ramas imobilizata la pat iar eu am fost nevoitsa sa gasesc URGENT o solutie. am apelat la cumnata mea care mi-a recomandat gradinita "Elite", deoarece auzise ca acolo personalul este intrutotul dedicat educarii copiilor, iar conditiile sunt dintre cele mai bune.
zis si facut, am luat nr de telefon de pe net, am sunat si am vorbit direct cu d-na director Camelia Petcu, una dintre fondatoarele acestei unitati.
ca o paranteza, pt ca nu vreau sa va plictisesc, doresc sa va spun ca sunt o mama foarte exigenta cu copilul meu, insa nu sunt "fitoasa" si nici nu am pretentii exagerate, dar, ca sa revin, in urma discutiei telefonice purtata cu d-na director,am mers in aceeasi zi sa vizitez gradinita, si am convenit de comun acord ca incepand cu ziua de luni (vizita efectuandu-se in ziua de joi)a saptamanii urmatoare sa aduc fata la gradinita.

dragele mele mamici, nu va puteti imagina ce impresionata am fost de faptul ca aceasta persoana a inteles problema cu care ma confruntam, mergand pana acolo incat a spus ca pot aduce fata chiar de a doua zi.
zis si facut, am dus fata timp de 2 saptamani, fiind perioada de vara si vacante, concedii, am intrerupt apoi, reluand "cursurile" din septembrie.
pentru cei care deja au trecut prin calvarul plansetelor, tipetelor si rugamintile copiilor sa nu fie lasati la gradi fara mami, la fel am patit si eu, dar doar cateva zile.

e, iata ca atrecut un an, iar eu nu vreau decat sa le spun celor intersati ca, per ansamblu, eu sunt mai mult decat multumita de aceasta gradinita.

daca veti mai avea putintica rabdare, as dori sa descriu pe cat posibil de scurt, motivele pentru care chiar recomand cu caldura, aceasta unitate de invatamant prescolar.

principalul motiv este seriozitatea de care au dat dovada de la inceput si pana in acest moment; apoi personalul mai mult decat calificat,atat educatoarele cat si ingrijitoarele; un atu in plus este acela ca zilnic, dimineata, copiii sunt consultati de un cadru medical, ceea ce ne da incredere ca orice factor "perturbant" ce atenteaza la sanatatea micutilor nostri este descoperit si tratat din fasa;pentru mine este importanta si existenta unui psiholog clinician, psihoterapeut si logoped angajat permanent, cu rezultate concrete in cazul copiilor cu nevoi speciale, cu probleme in dezvoltare sau cu probleme de logopedie; un aspect foarte important, consider eu, este acela ca aceasta gradinita este dotata cu bucatarie proprie unde se gateste o mancare variata pentru copii, mancare recomandata de medicul nutritionist, ceea ce consider eu este foarte important, in plus au si supraveghere video, astfel ca dorul de puiuti, pe perioada cand sunt la gradi, e mai usor de suportat, culminand cu programa de invatamant care este SUPER. sara are program ca la scoala, un program foarte bine structurat, joaca, lectii, recreere, limbi strainte intensiv, etc.
sigur multe aspecte sunt importante si tinem cont de ele atunci cand alegem o gradinita, si chiar o scoala, dar eu sunt foarte multumita de aceasta gradinita.

e, acum sa nu credeti ca totul este perfect, ceea ce am descris mai sus sunt aspectele pozitive, care spun eu, le acopera din plin pe cele mai putin reusite, insa e laudabila stradania si perseverenta de care da dovada personalul de a lua in considerare toate "criticile", daca le pot numi astfel, comentariile si sfaturile parintilor in vederea crearii unui loc educational cat mai performant, unde copiii nostri sa investe si sa se dezvolte optim. altfel spus, cred ca nu exista gradinia perfecta, scoala perfecta, liceul perfect, s.a. dar aceasta se apropie cel mai mult de exigentele mele ca mama, si o recomand cu caldura tuturor celor interesati. cred ca o parere proprie va puteti forma vizitand site-ul gradinitei (reclama), sau si mai bine, direct la fata locului, veti fi intampinati de un personal plin de caldura, care mie mi-a insuflat multa incredere sa-mi las copilul pe mana lor de la 8 dimineata la 18 seara. credeti-ma NU REGRET, si cu siguranta nu veti regreta nici dvs. chiar sper sa ne vedem la sedintele lunare cu parintii spre a schima impresii si pareri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adanedea spune:

cum spuneam sunt noua, si din eroare am postat mesajul de mai multe ori, rog nu fiti prea aspri cu criticile. va multumesc

Mergi la inceput