Burtici fericite de septembrie-octombrie (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Fetelor eu v-am citit pana acum insa ma bag la somnic k maine dimineata ma duc la examen...sa-mi tineti pumnii stransi sa fie totul bine vaicesc si va urez noapte buna si usor...

24 +cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Succes maine, crissbebe! Tinem pumnii.

Va urez si eu somn usor!

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissbebe

Fetelor eu v-am citit pana acum insa ma bag la somnic k maine dimineata ma duc la examen...sa-mi tineti pumnii stransi sa fie totul bine vaicesc si va urez noapte buna si usor...

24 +cu bebe


Cristina bafta la examen!Tinem pumnii stransi stransi

"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de mogalneata
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:



Biaz ma bucur ca sunteti mai bine!


Legat de intrebarile anterioare.
Eu am tinut fata in pampers,data cu pudra sau crema cand a fost cazul...o lasam cate 5-10 minute fara pampers de cateva ori pe zi.
am scos-o afara la o saptamana dupa nastere,incepand cu 5 minute si marind durata zilnic.
De infasat nici vorba si zau ca e dreapta

Gata am fugit la birou

"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de mogalneata
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Neata, fetelor!!!
E bine sa fii si bugetar...ieri am stat cu burta in sus, vineri intru in concediu...cu banii mai greu, dar nu le poti avea pe toate....
In legatura cu kg, eu in prima luna(cand nu stiam ca sunt gravi) am slabit de la 75 la 70...acu am 73...sa zic ca sunt pe minus sau ca am luat doar 3 kg?? Si asta cu nici o restrictie si cu o tendinta nativa spre ingrasare...cred ca o duc bine... unii se uita la mine si zic doar ca m-am ingrasat, altii care stiu ca sunt gravi cred ca mai am un pic si nasc...fiecare cu a lui....
In legatura cu iesitul la plimbare dupa nastere...clar, iesim!! Sa vedem cum o fi si vremea, mai ales noi cele care vom naste in octombrie!!
Pampers, infasat...etc...habar nu am...eu i-am luat lui bebe o pereche de botosei si un body care este pt 3-6 luni dar care mi-a placut mie...atat... probabil vara asta o sa incepem si noi cumparaturile
Ultimele analize le-am facut in saptamana 16, cand mi9-a luat sange pt triplu test, au iesit in mare ok,usor scazutaehemoglobina si hemtocritul... cred ca o sa imi mai fac o serie prin iulie asa, ca trebuie sa imi fac atunci si anticoprii pt RH... chiar...stie cineva cat costa acel vaccin de imunizare pt anticorpii RH la nastere? Nu se face gratuit in maternitate?? Eu am auzit de niste scoruri gen 7 mil...
Va pup si va urez o zi usoara...eu una nu mai am de gand sa ma stresez cu munca...

Imi iubesc copilul ... abia astept sa te tin in brate, BEBE!!!!!
21+ cu - Rares Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Neata,poftiti la o felie de paine prajita cu miere si o cana de ceai/laptic

Ieri am fost culmea blegelii cred,n-am mai avut de mult asa o zi.Dormit pana spre pranz,mancat,dormit,mancat,mers la cumparaturi,facut de mancare,mancat,dormit.. Dupa care am stat ca o cucuvea noaptea pt ca evident nu mai aveam unde baga atata somn

Iulika,welcome to the Bugaboo Club ! E cumva Bugaboo Cameleon de e asa de scump? Al nostru e Frog si cand l-am luat era cam cu 300$ mai ieftin decat Cameleonul.In martie,in Toronto un Cameleon era 1150CAD iar un Frog 800CAD,asa ca i-am luat si un footmuff la 150CAD,super mare si pufoasa si dragutza.Anyway,daca il cumperi sa nu uiti sa pui si poze neaparat,sa ne delectam si noi

Hatsumomo am impresia sau tu cam pui la suflet ce zic marii doctori de la clinica faimoasa...By the way,stii cred de ce ajung faimoase majoritatea maternitatilor(sanfujinka) particulare aici,nu? Daca nu,iti spun eu...pt ca au mancare delicioasa Vb serios acum...ia si citeste review-uri pe Benesse despre maternitati si ai sa te ingrozesti,criteriile majoritatii japonezelor in a-si alege medicul sunt total diferite de ale noastre...ai sa vezi ca pt ele e ff imp sa aiba mancare buna dupa nastere,sa fie camera cat mai mare si sa aiba TV/aer conditionat,sa aiba shampoo machine si alte mofturi...NU ca medicul si asistentele sa fie competenti,ci e suficient sa se poarte frumos cu tine,chiar daca unii sunt cu pluta si cu mult in urma cu noutatile din lumea medicala...asa ca nu ma mai mir de lacunele mari pe care le are sistemul aici,asa cerere-asa oferta.
Iti mai spun inca o data,4 kg mi se pare o nimica toata la cate saptamani ai.Si incepand din sapt 24 se pun cate 2 kg,unde a facut doctorul ala medicina,la coada vacii?? Pai bebele tau are acum in jur de 1kg,lichid amniotic tot inca cel putin pe atata,cu ce ai mai pus eventual pe sani si cu circulatia sanguina crescuta ajungi fix la 4kg sau poate chiar mai mult.. Eu am pus 2 kg in 2 sapt si nu m-a mai certat nimeni,merg la o clinica 'faimoasa',la un doctor 'faimos ' in Tokyo,daca iti da mai multa incredere chestia asta...intelegi ce vreau sa spun? Noi suntem cele care trebuie sa discernem,nu trebuie sa ne lasam acum 100% la mana nimanui,pt ca nici un doctor nu e dumnezeu,sunt si ei oameni.Nu mai pune la suflet aiurea

Kemsy n-am reusit sa vad caruciorul,nu mergea linkul chiar daca am scos spatiile,cum se numeste?Daca l-ati cumparat deja pune si tu o poza

Noi ne-am comandat wrap,astazi ar trebui sa soseasca,sunt de-a dreptul indragostita Va las un link aici sa va delectati,al nostru e pe rosu:
http://www.sleepywrap.com/

Mihaela si galusca mult iubita 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Ah si un video despre alaptatul in wrap care mie imi place la nebunie,enjoy !

http://www.youtube.com/watch?v=TLduLJFSJn4


Mihaela si galusca mult iubita 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Buna dimineata fetelor. Va invit pe toate la o cu sau fara lapte.
Fetelor nu stiu ce este cu mine dar de 2 nopti tot timpul visez ca mananc, si cand ma trezesc asa pofta imi este pe ceea ce am visat ca mananc .
crissbebe succes la examen. Iti tinem pumni.


20+ cu Eduard Thomas
Evolutia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Fetelor as avea o intrebare, poate reusiti sa ma lamuriti voi. Nu stiti cumva care este legea privind salariul care trebuie sa il primesti de la servici la nasterea unui copil. Legea care a aparut anul acesta unde spune ca atat sotul cat si sotia beneficieaza de un salar la nasterea unui copil. Imi trebuie legea pentru serviciu. Merci

20+ cu Eduard Thomas
Evolutia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Buna dimineata



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 25+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput