Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(98)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

dragutele inainte de toate va pup

asaa vestile sunt urmatoarele :

avem colul deschis nasterea a inceput asa mi-a spus ca am eliminat dopul siiiiiiiiiiiiiiii daca nu incepe serios pana maine am bilet de internare maine dimineata la ora 7 cu clisma si toate cele

asaa : acum raportez contractii dureroase dar suportabile asa caaaaaaa mai am putinn

aaa si a spus ca imi induce nasterea maine si ca o sa il masoare si daca este prea mare ma baga in cezariana

fetele va pup azi nu cred ca o sa pot sta prea mult pe scaun pt ca doaree ma duc in pat daca apare ceva va scriu mesaj

pupici la toate



40 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final - deja bate in retragere nu mai este cu n saptamani mai mare :)))))

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luckyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui clodyac

dragutele inainte de toate va pup

asaa vestile sunt urmatoarele :

avem colul deschis nasterea a inceput asa mi-a spus ca am eliminat dopul siiiiiiiiiiiiiiii daca nu incepe serios pana maine am bilet de internare maine dimineata la ora 7 cu clisma si toate cele

asaa : acum raportez contractii dureroase dar suportabile asa caaaaaaa mai am putinn

aaa si a spus ca imi induce nasterea maine si ca o sa il masoare si daca este prea mare ma baga in cezariana

fetele va pup azi nu cred ca o sa pot sta prea mult pe scaun pt ca doaree ma duc in pat daca apare ceva va scriu mesaj

pupici la toate



40 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final - deja bate in retragere nu mai este cu n saptamani mai mare :)))))

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya



Clody, ma bucur tare pentru tine! Iti tin pumnii sa vina Razvan repede si usor! Dar totusi care e motivul pentru care vrea sa iti induca nasterea?

Irina, 39+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Salutare si de la noi!

Yioanna Darian dormea, eu nu aveam somn.

Andreea multa distractie la balaceala!

clody sa nu cumva sa uiti sa ne anunti si pe noi ca o sa stam cu sufletul la gura! ce bine ca o sa fie si tati lui Razvanel acasa! de incurajare !

Ely ce mai! Denise este superba!

Cand vad atatea fetite superbe in odisea noastra... ma gandesc ca vreau si eu o printesica! I-am spus sotului si a bagat o fata speriata si a zis ca in nici un caz! Cand am spus ca el nici nu trebuie sa stie a zis ca isi face vasectomie ca nu mai vrea sa trec inca o data prin tot ce am trecut! Ha,ha! Saracutul! Sper ca nu a vb pe bune.. hmm

Dani3lla eu cred ca ne-ai copt-o.... Pai sa nu ne anunti si pe noi?

Gabrilici sa-ti fie de bine masajul si rasfatul sotului!

Ioana cum e Sara?

Carla si eu m-am inecat cand l-am facut dar nu de ras... ii tai unghiutele dar tot se aduna...

kiralina pai de acum poti sa le zici, mai un pic!



Hai Clody! Hai Ramona!

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

noi si raza noastra de soare DARIAN http://www.flickr.com/photos/deea_24

Darian's B-day ticker!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

lucky habar nu am de ce vrea sa o induca dar eu nu stiu daca va fi nevoie vad ca am contractii si sunt destul de dureroase deci sigur colul se va mai deschide pana maine acum o sa vad maine ce o sa fie
te pup

merg cam greu prin casa o pozitie confortabila este in fund cu multe perne la spate

o sa va anunt sigur cand o sa am puiul in brate eu am sa sper pana in ultima clipa la nastere naturala



40 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final - deja bate in retragere nu mai este cu n saptamani mai mare :)))))

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Buna fetele!

Clody, te-am urmarit toata ziua sa vad ce are Razvan de gand... Hai ca vine , si cand e si tati acasa . Vezi cum se aranjeaza toate?
Acum sunt eu stresata ca e posibil sa raman eu singura in week-end de data asta ( daca nu rezolva tati problema intr-un fel, trebuie sa plece.......). Sper sa nu vrea Bebe sa vina mai repede- mai exact in week-end-ul asta..........
Ioana, super pozele de la botez, super copii, super familie!!!!!!!!!!!!

Asteptam vesti si de la Dani3lla?????

Pupici si pumnii stransi pentru toate burticile!!!!!!!!!!

36 + Maria Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Am uitat sa schimb semnatura si m-a atentionat Maria...........

37 + Maria Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Clody in sfarsit dorinta ti se v-a implini...sa il ai pe sotul tau langa tine atunci cand v-a veni minunea...cine stie poate ca pana maine seara ne dai si vestea....asa ca tin pumni ca totul sa fie bine ...NASTERE USOARA!!!!!!!


CLODY


Beca foarte frumos a fost botezul..si Sara a fost asa cumintica ..Pup fetitele frumoase...Apropo Rebeca cum se mai comporta cu surioara ei??? Mai e geloasa?

Noi acum dormim, dupa ce ne-a chinuit burtica..vad ca mai suspina de durere in somn...dar o sa treaca si colicii si atunci v-a fi bine...
Azi trebuia sa merg cu ea sa ii fac poze ptr cartea de identitate (ca daca mergem in tara avem nevoie de ea la vama)...dar vremea nu tine cu noi asa ca am hotarat sa nu o scot afara, o sa mergem joi cu tati..Mi se pare asa comic ca la un copil de 1 luna sa ceara poze tip pasaport.....dar daca e necesar...facem si poze...

Gata cica a dormit...s-a trezit...dar e bine ca ziua sta mai mult treaza si noaptea doarme...de ex azi noapte a mancat pe la 9, la 10 mi-a adormit, printre dureri, si am pus-o sa pape din nou pe la 3 dimineata, ca ea nu avea de gand sa se trezeasca, si apoi s-a trezit la 7...deci in privinta asta chiar nu am probleme...

Ma duc ca vad ca se agita din cauza durerilor...va pup!!


Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009

http://b1.lilypie.com/4v3op2.png

Printesa noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Ioana super draguta bebelina!

Hai Clody! Hai Ramona!

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

noi si raza noastra de soare DARIAN http://www.flickr.com/photos/deea_24

Darian's B-day ticker!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

Buna ziua albinute!
La multi ani albinutelor care au implinit o lunita!!!! La multi ani Eliza, Alessia Stefania, Matei Darian si Alexandru George! Va multumim si noi pentru urari si va aratam pozele de la o lunita:
http://family.webshots.com/album/572918453XkLwYI
Din fericire colicii au trecut, suntem maricei - avem 4800 grame si 57 de cm. Partea proasta este ca eu nu prea mai am laptic, dar incerc sa ma obisnuiesc cu ideea.
Ioana, ai doua fetite superbe Felicitari pentru botez! Sa fie sanatoasa si norocoasa micuta Sara
Clodyac, Ramona nastere usoara si rapida!!!!! Mult curaj!
Happymum, felicitari pentru noua odisee! Sa fie cu multa fericire, noroc si binecuvantare!
Va pup pe toate albinute mici si mari! Va citesc, dar nu am timp mereu sa raspund. Sper sa se schimbe situatia saptamana viitoare cand intra tati in concediu.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADA77 spune:

Fetelor,va multumesc pentru gandurile bune si vi le retransmit inzecit!Nu nominalizez..ca am citit pe fuga..
Eu se pare ca merg pe urmele MARIEI,adica ma chinui ceva...Asta-noapte am avut si eu contractii serioase,serioase(adica am inteles cum e sa nu te poti tine pe picioare,fara sa fii baut si sa treci de la agonie la extaz intr-un minut)..dar neregulate.Am reusit sa motai printre picaturi.De dimineata au continuat,dar tot neregulate.Deocamdata misun pe langa casa cu trebusoara,sa vedem ce va fii.De ceva,va dau de stire,sa nu ma uitati la agitate.TOATEEEEEEEEEEEEEEEEE BUNEEEEEEEEE!!

CLODY,RAMONA,DANI3LLA



http://picasaweb.google.com/Nichilciuc/Mai#





38/39 cu bebe IANIS EDUARD

Mergi la inceput