Burtici fericite de septembrie-octombrie (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Fetelor, nu-s ce am dar azi sunt intr-o stare de euforie totala
Oare mi se trage si de la tortul pe care l-am mancat ???


Gianina 23+ cu Loris Stefan

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Melania felicitari pt baietel !
Sa creasca mare si voinic si sa va aduca numai bucurii !

Kemsy ce era in tort?
Eu cand caut site-uri de bebei ma uit intai la delivery terms sa vad daca livreaza in Japonia si cat costa,altfel,oricat de dragute ar fi lucrusoarele pt bebe tot degeabaPe amazon.co.uk te-ai uitat? Pe amazonul japonez sunt tot feluri de deal-uri si mai mereu luam una alta pe la juma de pret..ma uit in magazine intai si dupa aia le comand de pe net.

Kawaichan,cu la purtator 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui kawaichan

Melania felicitari pt baietel !
Sa creasca mare si voinic si sa va aduca numai bucurii !

Kemsy ce era in tort?
Eu cand caut site-uri de bebei ma uit intai la delivery terms sa vad daca livreaza in Japonia si cat costa,altfel,oricat de dragute ar fi lucrusoarele pt bebe tot degeabaPe amazon.co.uk te-ai uitat? Pe amazonul japonez sunt tot feluri de deal-uri si mai mereu luam una alta pe la juma de pret..ma uit in magazine intai si dupa aia le comand de pe net.

Kawaichan,cu la purtator 26+

Avea caramel mult deasupra, oare de la asta am atata ...verva-n mine ??
De amazon nu stiam..am sa ma mai uit, dar am sa astept luna iulie, cu reduceri, si chestii care acum mi se par mai scumpe poate am sa le iau la pret rezonabil...Daca nu, vad eu, nu a ramane baiatul meu dezbracat


Gianina 23+ cu Loris Stefan

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

SAlutare si de la mine... eu cu treburi... nu muncesc, nu car, nu obosesc dar am niste probleme "administrative" de rezolvat.
Sifonierul e rezolvat inca de luni... in fine

Azi am avut intalnirea de 10 ani la scoala, a fost tare frumos dar sunt terminata... si cica la 6 tre sa merem la restaurant...

mely... sanatos sa fie ca asta e cel mai important. Oricum sunt socata...

V-am citit mai mult pe diagonala, ma iertati va rog...

lutoniana, eu chiar te rog sa faci glume, nu cred ca se supara nimeni

madalina, felicitari si tie pentru baietelul sanatos si te rog sa te linistesti ca o sa fie perfect. Ma supar pe tine zau daca iti mai faci griji

bia, sunt curioasa ce-ai facut. Da si mie un PM ca ma roade



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 25+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Sa-ti traiasca mare, mare baietelul, Melania!

Revin si eu cu rugamintea din capitolul trecut..poate careva dintre voi a mai fost racita pe parcursul sarcinii..tusesc destul de tare, sec, nu am febra, curge nasul..iau plantusin, oscilococcinum si infuzii cu ceai de musetel; ma ingrijoreaza tusea...mai aveti cumva vreun sfat pentru tuse?

Dana 22s
www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Madalina84 felicitari si tie pt bebe baietel Tin pumnii sa nu fie nimic serios cu brida amniotica

Angelli super nastere,vreau si eu ! Multam fain de relatare

Adimercedes multumim de sfaturile si info de valoare,imi face mare placere sa te citesc

Ramsan m-ai topit cu Rares al tau

Se vorbea de testul de diabet la un moment dat,noi l-am facut acum doua saptamani,maine avem rezultatul.
Legat de eco prea multe-la noi se fac vrei-nu vrei pt ca asa e sistemul-practic eco e obligatoriu la fiecare consultatie,asa stiu ei sa urmareasca sarcina,e deja o practica impamantenita.Aici te duci prima data pe la 6-7 sapt pt confirmarea sarcinii dupa care pana prin sapt 24-26 tr sa mergi lunar(daca nu-s probleme),urmand ca de acolo sa te cheme o data la 2 sapt iar in ultima luna saptamanal.Absolut la toate consultatiile se face ecografie...ca-s multe,ca nu,asta nu stiu ce sa zic..cate bordeie atatea obiceiuri.De pe la 12-14 sapt in sus poti face 4D la cerere si costa cam dublu,iar in functie de clinica iti dau si caseta/dvd pt acasa.O consultatie normala aici inseamna cantarit/masurat circumferinta burtica si fundul uterului/eco si eventual analize de sange.Costurile nu sunt acoperite de asigurare deact intr-un procentaj ff mic pt ca sarcina nu este o boalaAsta apropo de sistemul din UK fetelor norocoaselor din Londra si Luton

Kawaichan,cu la purtator 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Sa-ti traiasca mare, mare baietelul, Melania!

Revin si eu cu rugamintea din capitolul trecut..poate careva dintre voi a mai fost racita pe parcursul sarcinii..tusesc destul de tare, sec, nu am febra, curge nasul..iau plantusin, oscilococcinum si infuzii cu ceai de musetel; ma ingrijoreaza tusea...mai aveti cumva vreun sfat pentru tuse?

Dana 22s
www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Dana incearca niste variante petnru tuse, diverse siropuri homeopate, la mine isi face efectul Stodal de la Boiron dar la altii am auzit ca nu. La mine face sa fie tusea expectoranta ceea ce e mult mai bine ca in 2 zile trece. Multa sanatate. De infuzii cu musetel nu stiu, stiu ca era intr-un timp panaceu universal, insa cu siguranta stiu ca face rau ochilor si lumea il pune intr=o veselie...in rest e dezinfectant cat de cat.

Si eu mai scriu de acasa, am pus 2 masini la spalat, am vrut sa fac pilaf cu aripiare si supa de pui si am taiat toate legumele, am tocat ceapa tot tot, si cand sa pun aripioarele la fiert...n-am aripiioare. Si sotul vine abia la 9 cu aripioare cu tot. Deci ma duc in "pac" mai bine. ca ma solicita fata.
Am pus la spalat si maine calc, pentru ca luni plecam in Grecia!!! Abia astept, pregatim bagaje si hainute si sub umbrela la mare la soare ma gasiti daca ma cautati

Clau 25+ cu si Alessia Maria 13 iulie 2007


varsta bb2



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Dana eu am avut o raceala usoara acum vreo 2 sapt si mi se cam umflase gatul si tuseam sec.La mine insa a trecut in aprox 3 zile cu ..ghici ce,ca gargara cu propolis nu a mers,alte medicamente ok in sarcina n-am avut...cu suc de grapefruit roz !! Imi storceam cateva pe zi si bagam la greu,nu stiu de ce,dar a mers.
Sanatate multa,mai mult nu stiu ce sa te sfatuiesc

Kawaichan,cu la purtator 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Sa-ti traiasca mare, mare baietelul, Melania!

Revin si eu cu rugamintea din capitolul trecut..poate careva dintre voi a mai fost racita pe parcursul sarcinii..tusesc destul de tare, sec, nu am febra, curge nasul..iau plantusin, oscilococcinum si infuzii cu ceai de musetel; ma ingrijoreaza tusea...mai aveti cumva vreun sfat pentru tuse?

Dana 22s
www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



eu am fost racita in sarcina, dar n-am luat nimic. Doar ceai de musetel si/sau menta ca sa pot respira. Si cate o jumatate de paracetamol ocazional cand simteam ca imi explodeaza capul. Si am consumat cam jumatate din spray-ul cu apa de mare al lui Alex.
Asta a fost acum vreo 2 saptamani si mi s-a tras de la aerele conditionate.
Ceai/apa/suc nu conteaza ce anume doar bea cat mai mult ca sa se lichefieze secretiile si sa se dezlipeasca si sa nu mai tusesti.

Maria
Alex (5 mai 2004) si BB nou 19+
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Fetele ma bag si eu la naniMaine avem eco,sa ne tineti pumnii si noua.Intru poate mai pe seara sa va spun ce si cum a fost.

Claucia vacanta frumoasa si plina de soare

Moni,distractie placuta !

Monikus si Elenuta23 ma gandesc la voi sa fie totul bine !

Pup fetele,noapte buna

Kawaichan,cu la purtator 26+

Mergi la inceput