Poftele in timpul sarcinii

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANDREEASMAR spune:

Citat:
citat din mesajul lui DadaIna

Eu pana acum, (am aproape 33 saptamani de sarcina) nu am avut nici o pofta. Am in continuare o pasiune pentru dulciuri insa mancam dulce si inainte de sarcina



Ce tare!!! :))) Si eu am aceeasi poveste ca si tine..DULCIURILE! Cred ca nu mai am scapare :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giulia_S spune:

Am descoperit remediul perfect impotriva ARSURILOR STOMACALE pe care vreau sa v-o impartasesc si voua: granulele de polen (daca nu sunteti alergice). Ia uite: http://www.pernegravide.ro/cms/index.php/arsurile-stomacale.html
La mine si la cateva dintre prietenele mele a functionat din prima, asa ca daca tot vorbim de pofte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina04and spune:

Sunt la prima sarcina si am poftit la prune, de la care ulterior mi s-a si facut rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirina5 spune:

eu pana acum nu am avut pofte deloc, in schimb sotul meu e mai pofticios ca niciodata...asta e..eu m-am ales cu greturile, el cu poftele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

la mine nici vorba de pofte, mi-e greata non-stop, vomit de 3-4 ori pe zi si daca beau doar apa :(. a, ieri imi trebuia zacusca :D asta se pune?

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de Tudor Stefan (26.02.2008) si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honney_bunny spune:

Piersici... tinand cont ca e iarna, cam greu de gasit (si super scumpe). O data am gasit piersici, apoi m-am multumit cu compot de piersici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

eu am avut pofta de sarmale, carnati.... si pepene rosu murat
mai nou as papa placinte

Anca 30+ cu AMR 9+
fotografii de la cununie (la 20 de saptamani): http://fotosivideo.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrie12 spune:

Eu poftesc doar la mancarea romaneasca, pe care mi-as dori tare tare mult sa mi-o pregateasca mama :( Dar cum sunt asa departe de ai mei, trebuie sa-mi pun pofta cui. Oricum, mi-e greata aproape permanent.Nu am vomitat deloc, dar de senzatia de greata nu pot scapa. Si ( off topic) desi nu am pofte importante, sunt foarte foarte obosita. Cred ca as putea dormi jumatate de zi, nu glumesc. Ma simt atat de secatuita de energie de parca as munci in fiecare noapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELEnNa_12 spune:

Toata sarcina am poftit la orice! De la feluri de mancare dintre cele mai simple (tocanita de cartofi, pui cu smantana) la feluri de mancare mai putin la indemana (creveti caramelizati :)) ) si fructe si dulciuri si prajituri ... de toate!!
Nu pot sa stau fara fructe, mananc cel putin 2-3 fructe diferite pe zi, daca nu...ma gandesc toata ziua la ele Este un chin sa merg la cumparaturi pt ca absolut tot ce vad... imi doresc, vreau sa-mi iau, vreau sa mananc!! :D Si nu mi-e de alta dar am luat destul de mult in prima jumatate a sarcinii :(

Probabil ca meu va fi un mancacios!

cu nazdravan => 21+ , DPN 30.12.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonabb spune:

Nu-s f pofticioasa de fel, dar azi am poftit intr-un mod nespus de clar la nectarine, asa ca m-am dus si mi=am cumparat !

Mergi la inceput