Mamici de zmeurici de iulie-august 2009 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Moni,mie mi_a dat Molnar nr. de telefon a unui dr. care se ocupa de recoltare....exact asa a zis ca si dr. al tau,ca daca sunt complicatii,hemoragii,etc.,el nu are timp sa se ocupe de recoltare.Din cate am inteles,sunt mai multi medici rezidenti care se ocupa de celule si sunt platiti de firma.....Eu am vorbit cu dr. respectiv si m-a rugat sa-l sun cand se declanseaza travaliul,sa vina el sau sa trimita pe cineva.....daca vrei,iti dau nr. de telefon....Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 35+AMR 5 Sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

mai fetelor da ce spor aveti la scris,daca nu intru o zi gata sa terminat capitolul
GIOVA si mie imi place spanacul fff mult si il prepar exact ca tine si sotul il mananca cu oua ochiuri
eu hainutele le spal sap viitoare ca imi trimite si mami meu niste hainute si le pun si le spal pe toate si le si calc.trebuie sa ma apuc sa spal si perdelele din camera si sa sterg sifonierul,eu speram ca ne mutam in casa noua pana nasc,dar vad ca nici o sansa asa ca trebuie sa ma apuc de curatenie ca creca intro sap 2 nu mai reusesc nici sa ma misc si asa obosesc ca o babuta


monica mamica in devenire+35denis stefan
doamne ajutane sa avem bebici sanatosi
amr 5 sap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova

am deschis cap. nou, dar am lasat pe altele sa posteze...
Danielle curat spanacul, il bag in apa fierbinte sa dea 2-3 clocote, il scurg si pe urma il toc.
Calesc putin de tot 2-3 catei de usturoi, pun o linguira de faina, mestec, dupa care pun spanacul, sare si lapte. Il las pe foc pana fierbe, sa se inchege putin de la faina si gata. Ouale le fac separat si le servesc alaturi de spanac. e mancarea preferata a lui Marco

_
Gio33+ si Marco(06.01.2006)
poze




pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)
Melissa (09.08.2009 DPN)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Pooh si mie mi-e lene sa spal frunzele, sa le aleg...urata treaba.
super ca ai spalat hainutele, eu ieri am calcat si tura 2.
Mirela vai cand te-or auzi fetele de aici care vroiau fetitze si DD le-a dat baietei.....suntem cateva pe aici care nu am primit chiar ce-am vrut si tare necajite am fost...si mai suntem.sanatosi sa fie...in rest...ne vom obisnui si ii vom iubi, ca tot ai nostri sunt.
Celule nici eu nu mai zic nimic. recoltez si gata...e decizia fiecaruia, toate ne-am documentat, am ascultat pareri pro sau contra.
Si eu prefer sa arunc cu banii aia, dar daca doamne fereste vor avea nevoie vreodata baietii sa le am.
Taxa recoltare nu stiu nimic, dr. mi-a zis ca el va recolta..oricum el vine cu sotia lui la nastere, asa ca dca vor fi probl.(sa speram ca nu), va recolta ea si el se va ocupa de mine.

ai mei baieti au plecat in vizita, asa ca ma bag la o baie lunga cu spuma. Profit ca nu e piticul care sa ma bazaie si sa vrea sa intre si el langa mine.

_
Gio33+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

Motana LA MULTI ANI FERICITI!!!



_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si minunea din burtica 35+ Anastasia Ioana
AMR 4 saptamani


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

eu n-am mai apucat sa intru ca am tot fost plecata dupa diferite chestii pt casa, cred ca in 2 saptamani e gata si pana la sf lunii ne mutam deci bebelina s-ar putea sa vina in casa noua, Doamne ajuta

nici n-am mai apucat sa citesc, vad ca ati deschis si alt capitol
Doamne ajuta s afie cu vesti bune

va pup ma duc in pat , am niste dureri groaznice de spate, abia mai merg, nu stiu cum o sa fac ca mai am 3 saptamani si un pic



incerc sa citesc macar capitolul asta

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si minunea din burtica 35+ Anastasia Ioana
AMR 4 saptamani


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mirclau am trecut toate datele in lista. sper sa fie ok acum.
Adriana odihna placuta. sa dea DD sa va mutati in casa noua, inainte de venirea bebelinei.

_
Gio33+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

buna,
mai rarut eu pe aici cu scrisul dar sper ca nu ne-ati uitat, va citim insa de cate ori avem timp si imi place sa citesc despre evolutia burticutelor si cumparaturile facute

abia astept sa citesc despre zmeuricile/zmeureii care se pregatesc sa apara primii, dar le urez sa stea in burtica atat cat mai trebuie sa se coaca bine

noi suntem bine , in curand intram in saptamana 33.
imi trimite si mie cineva pe pm adresa comuna si parola, sa intru si sa va admir burticile?
promit sa trimit si eu ceva pozici cu noi, si cu fratiorul mai mare


Ema cu bebe Milan (7.02.2008) si bebe mic (DPN 31.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nour spune:

Buna seara si de la o gravidutza pierduta! Am revenit si eu macar acum in luna a-8a... cat mai apuc sa citesc pe ici pe colo ca dupa ce vor veni zmeuricile nu stiu cum va mai fi cu timpul.

Mai sunt mamici care nu si-au pregatit bagajul de spital? Aici mai au si o traditie de se face in spital o "petrecere" unde vine tot familionul si tot alaiul de te cunoaste, o mini nunta cum zice al meu. Numai de astea nu o sa am chef atunci, dar mai bine o zi decat miile de vizite acasa dupa.
Cat despre aranjat, bine macar ca am spalat lucrusoarele bebelusului si asteapta calcate si frumos aranjate in dulap. Asta dupa a doua tura de spalat ca mandra surioara s-a gandit ca e bine sa le scoata din dulap si sa le "aranjeze" intr-un mare fel.

Mai sunt mamici cu pitici mititei care inca nu dorm toata noaptea? Eu am o fetita de un an si patru luni care inca se trezeste noaptea si destul de des... bat-o vina de invazie de masele si dintisori. Nu stiu cum ma voi descurca cand va veni si bebe .... parca as avea gemeni nu doar unul

Gata... am fugit sa mananc ca doar respectuoasele kg puse nu le-am pus cu aer. Va pup si va urez numai bebei sanatosi si la termen.


Nur de gagalice mica Lulua (28.01.2008) si 24+ de cavaler mititel

Poze vechi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

am reusit sa citesc cele 2 pagini si putin din cap trecut
Giova
si eu fac spanac destul de des, inca n-am luat proaspat ca nu pot sa stau mult in picioare sa-l spal, am mai facut la borcan, iese la fel de bun, cezar al meu e disperat dupa spanac, ar manca in fiecare zi ca sa faca muschi ca Popey
Giova aaa apropo de baita in cada stiam ca nu e prea indicata , ai grija

am vazut si niste pozici cu burtici tare dragute , le pupam cu drag

nici eu n-am terminat de spalat chiar tot dar maine asta fac spal tot ce am pt bebelina si mai calc ce ramasese de calcat de la tura 1, in we as vrea sa spal si caruciorul sa fie pregatit si el

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si minunea din burtica 35+ Anastasia Ioana
AMR 4 saptamani


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput