**LMA Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007(100)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Ce scumpa e Livia! Si ce frumoase sunt florile de-aici http://family.webshots.com/photo/2288998500103527301wmntXg . Unde era?
Va aduc in atentie un caz umanitar, daca vreti sa contribuiti. este vorba de o fetita de 5 ani, diagnosticata cu Tirozinemie de tip 1, singurul caz de acest gen din Romania. Povestea o puteti gasi aici http://www.europafm.ro/europa-fm/de-partea-ta/ajutati-o-pe-maria/povestea-mariei-spusa-de-mama-ei.html. O puteti ajuta trimitand un SMS gol la nr 848 (2 euro/mesaj, scutit de TVA).

Pantofiori sport, noi, din piele ext si int, marimea 20

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)
"La sfarsit nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai." (Abraham Lincoln)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Florentina Roman

Madi, te-am intrebat ptr ca si eu am niste alunite mai ciudate, mi-a zis dr-ul ca daca nu ma deranjeaza si nu-si schimba aspectul, e ok. Dar nu mi-a facut vreo analiza, doar ce a vazut cu ochiul liber. Chiar m-ai pus pe ganduri, am sa-mi mai fac o programare la altul.
Nu ti-a recomandat dr la care ai fost un cabinet sau o clinica unde sa le scoti?



Florentina, mamica lui Tudor Ioan(5.07.2002)si a lui Matei Ciprian(22.05.2007)


Florentina, interventia se poate face si la clinica unde mi-am facut consultatia, la doctorita respectiva. Ea insa intra in concediu la sfarsitul acestei luni si tb sa o astept sa se intoarca, iar eu as fi vrut sa urgentez putin procesul. Pana la urma cred ca voi astepta rezultatul final si o voi intreba atunci daca e cazul sa astept sa se intoarca din concediu sau sa ma duc la alt doctor sa imi faca interventia.

Sa stii ca si eu am fost la mai multi doctori care s-au uitat cu ochiu liber la alunite, sau s-au uitat cu dermatosopul doar la unele si mi-au zis ca nu am de ce sa imi fac probleme. Insa aici mi-au luat fiecare alunita in parte si au inregistrat-o pe calculator. Imaginea e cu totul alta asa.
Si bineinteles ca mi-a zis ca nu am deloc voie la soare
Acum stau stresata si pentru Ana sa nu ii apara vreuna. Deja are una undeva pe tampla

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Citat:
citat din mesajul lui chiquitita

Madi, m-ai pus pe ganduri cu alunitele astea, si eu am o groaza si unele nu sunt tocmai frumoase. Ne mai arati si noua poze cu Ana?Chiquitita, mami de Livia (8 iunie 2007)


Chiquititao sa incerc sa mai pun cateva poze cu ea pe net, in ultima vreme nu am mai avut timp de asta. Frumoasa foc Liviuta, o pupam dulce!
Ati mai avut probleme cu funduletul?


Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Gravi,in fiecare an la inceput de iunie e o expozitie de flori in centru, sunt chiar superbe, doar atat am pozat eu, am impresia ca scria craiova din flori, in rest sunt standuri ale unor firme care isi prezinta florile.
Madi, nu am mai avut de atunci bine ca am scapat! Asa e cu soarele, nu ar trebui sa ma expun nici eu, oricum nu ma bronzez, eu sunt o branza si vara toti se minuneaza ce alba sunt

Chiquitita, mami de Livia (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ang3lt0uch spune:

Ce de vreme mai trecu!! :)) Cred ca 6 luni, sau mai mult...asta este eu rar reusesc sa ma tin de ceva continuu, chiar daca e un lucru placut :D

In primul rand, la multi ani tuturor care au facut 2 anisori, si la multi ani si fratiorilor/surioarelor lor, care vad ca se inmultesc rapid :D..totusi eu nu am ganduri din astea :)

Vad ca ati dus copii la gradinita...waw...Adriana nu cred ca este pregatita, nu pentru ca nu ar putea sta fara mine, ca oricum imi zice "pa-pa adio" prin casa toata ziua , lundu-mi cheile sa plece ea pe usa...dar ptr ca domisoara are MARI probleme cu impartitul de obiecte , plus ca are si tabieturile ei cu mancatul...admise de mine ca altfel nu ar mai manca de loc:)..si ar cam face foame de acolo...

In rest, nu stiu ce sa ii fac sa nu mai fie asa de incapatanata cu toate, dar in special cu vorbitul...refuza sa pronunte f multe cuvinte intregi, nu ca nu ar putea, dar nu vrea, mai ales ca m-a vazut ca insist...Exemple: poate spune "piciolush" daca o pui sa zica daor asta, dar cand vb ea spune doar "tush", sau "bodan" spune daor "ban" si lista e ffff lunga, de nu o intelege nici un copil ce zice acolo si normal ca prefera sa o ignore :D... A, da, nu mai zice "nu" la orice, dar mai nou zice "pace, pace, 'asa-ma pace" TOATA ziua, la orice ii spun sa faca sau sa nu faca :D...

Sincer, pe mine daca ma intreaba cineva daca fie-mea vb eu ezit sa raspund...mie mi se pare ca felul in care foloseste cuvintele la 2 ani nu este bun, apropape niciodata nu au ordinea normala, evident ca lipsesc prepozitiile si tot asa... E adevrat, stie multe cuvinte, dar o propozitie de-a ei suna cam asa " Copii migea eu meg" (eu merg la copii sa ma joc cu mingea)...si vb asa de multe luni, folosing ideea de cuvinte importante in fata, cum se zice...ar fi trebuie sa se corecteze natural pana acuma asta, defapt undeva inainte de a folosii verbele si totusi nu a facut-o..Cine stie, oricum pe cine intreb imi spune ca "copilul meu vorbea perfect mai devreme de 2 ani, ba mai si stia poezii", asa ca mai bn nu intreb, e ca si cum mi-ar spune in fata ca adriana e cam retardata dupa parerea lor :)

Altceva..ce am mai facut noi ... A trebuit sa-mi reiau traducerile si articolele mele in eng, ca deh, au trecut 2 ani...dar eu lucrez de acasa...asa ca nu e nevoie sa stea cu ea altcineva. Normal ca nu ii convine si cum ma vede cu laptopu' in brate vine fuga sa-mi tipe in ureche "mami teaba nu nu nu nu nu!" ... Dar uita mai ales ca jumatate din ce proteseaza nu ii mai bag in seama...In general ma lasa in pace sa imi fac treaba, ceea ce e destul de bine...Acum toate au un pret si e adevarat ca atunci cand iesim i se cumpara orice oricand ... deh ma simt vinovata ca tre sa o ignor pe acasa. Bine ca nu vrea cine stie ce chestii scumpe :D

Uite ce vroiam sa va intreb...poate ne-om vedea pe la mare. Noi mergem de pe 2 pe 8 iulie la Eforie Sud ( mergem aici ca este un hotel al firmei la care lucreaza sotul, si vrea sa se intalneasca cu colegii din alte localitati...). Poate mai veniti vreuna cu cei mici la mare in preioada asta, sa imi ziceti si mie, chiar daca nu In Eforid Sud, ca noi oricum mai vizitam si alte statiuni...

va pup, am fugit ca la 8 tre sa trim 25 de pag traduse si cred ca sunt la jumate :)





Sorina, mami de Adriana Renata (08.05.2007)

Poze NOI cu...noi:)

Poze cu ingerasul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Madi si eu am o multime de alunite, unele in relief pe care le mai agata Andrei si mereu imi e frica sa nu le rup. Si eu vreau sa le scot, dar inca nu am reusit sa ma hotarasc unde sa merg. Ma hotarasem inainte sa raman gravida, imi facusem programare la un chirurg plastician de la noi si cu doua zile inainte am facat testul de sarcina si a aparut Andrei, asa ca am amanat interventia. Iar acum nu mai vreau sa merg acolo, as vrea in Bucuresti. Imi poti spune te rog la cine ai fost tu si sa-mi dai ceva date de contact?
Chiquitita am fost si noi in centru la flori si la spectacole, din pacate iar nu am reusit sa ne sincronizam. Poate zilele urmatoare, am eu ceva in minte.
Ang3lt0uch bine ai revenit. Nu v-am mai vazut la locul de joaca, pe unde mai iesiti?

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Sorina, te stresezi degeaba. Si Mara vorbeste cam la fel, nu se intelege intotdeauna mare lucru, dar eu nu-mi fac probleme. Are timp sa invete sa vorbeasca corect, in propozitii, cu prepozitii si altele. Auzi, cred ca ar trebui sa o inveti germana pe Adriana, cred ca ar prinde repede, daca face frazele in modul asta . Iata un avantaj.

Pantofiori sport, noi, din piele ext si int, marimea 20

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)
"La sfarsit nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai." (Abraham Lincoln)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madaiulia

Madi si eu am o multime de alunite, unele in relief pe care le mai agata Andrei si mereu imi e frica sa nu le rup. Si eu vreau sa le scot, dar inca nu am reusit sa ma hotarasc unde sa merg. Ma hotarasem inainte sa raman gravida, imi facusem programare la un chirurg plastician de la noi si cu doua zile inainte am facat testul de sarcina si a aparut Andrei, asa ca am amanat interventia. Iar acum nu mai vreau sa merg acolo, as vrea in Bucuresti. Imi poti spune te rog la cine ai fost tu si sa-mi dai ceva date de contact?

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007


Mada, ti-am trimis PM.

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Off topic: Graviduta, spune-mi si mie te rog LaRedute.fr nu mai accepta platile din Romania sau nu mai expediaza coletele aici (sau ambele)? Ma uit ca au inceput reducerile si nu se compare cele din fr cu cele din ro. Uf, imi e tare necaz caci taman acum nu mai pot cumpara, cand ma pregatesc de amenajari interioare.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Aprilie-Mai 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Nu mai livreaza in Ro, ca au franciza aici.

Pantofiori sport, noi, din piele ext si int, marimea 20

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)
"La sfarsit nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai." (Abraham Lincoln)

Mergi la inceput