Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (218)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mitsu-bishu

ginette, nu mai stiu ce urma sa anunt.. Am dat vreun hint?

Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
Blog CONRAD!
Blog LAVI!


De fapt nu era vorba de nici-un anunt; tu ai scris (in capi trecut) ca dai o 'bere' in dimineata asta si eu am citit ca dai o 'stire' - nu ma-ntreba cum de-am citit asa - dusa cu capu' , ce mai!

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Buna de dimineata, zuzelor!!

Io mi-s chiauna azi! Pe langa faptul ca m-a murat ploaia de aseara (tocmai ieseam din Cora cu Ana cand a inceput vijelia....am stat pana s-a domolit putin vantul si apoi am luat-o voiniceste prin apa pana la glezne...fun! ), am si stat pan' la miez de noapte sa gatesc pt baieti (Ana e tot la regim ). Si n-am dormit bine.... Si uitati ce plangacioasa sunt!!

Mai Mitsu Bitsu huhurezu' de serviciu, tu cand mai dormi??? Cum rezisti la stilul asta? Ah, da! Tineretea!

Laurici D sper sa ai azi o zi mai usoara. Si daca n-o fi....rezista, mami! Mai ai putin si iei vacanta!

Miki, wow!!! Chiar ca alegeri de barbat adevarat! Sa vezi tu ce mester priceput vei avea in casa! Bravo!!

Cati, felicitari si voua pentru mots!

Roli, eu ti-as fi spus de Quatro Stagioni de la Herastrau. Dar e tare scump si ca sa faci cinste la o gashca intreaga....zic ca te duce prea mult. Alta pizzerie cu terasa ok pt copii..nu stiu.

Roxi, eu nu o spal pe Ana cu pasta ci doar cu periuta goala. Si ca sa fiu mai exacta se spala singura (iti dai seama cum...) dar nu vrea cu nici un chip sa imi dea mie periuta. Rontsaie la ea, mai da si pe la maselute...numai spalat nu e.

Elle, poate nu e frumos sa spun asta asa, hodoronc tronc... dar eu as adopta un bebe baietel... Sigur, la momentul potrivit. Mi-ar placea tare mult sa adopt un bebic...numai ca noi nu avem cum (banii astia...). Dar cine stie...poate in viitor!!
Oricum astea sunt optiuni personale care se iau dupa cantariri indelungate...insa poate ca este o varianta de luat in calcul.

Va pupacesc si ma intorc la munci.

Edit ca ma ingrijorai: Am recitit mesajul meu si m-am ingrozit. Din doua fraze una contine un "eu". egocentism?

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

salutare fetelor! ieri seara eu bantuiam cu Ozi printre crengi zburatoare, bannere....conduceam masina cu ambele maini (de obicei conduc cu o mana) de teama sa nu trag 10cm stanga sau dreapta si sa intre vreo masina in noi....GROAZNIIIIIICCCC!!!! eu mor de teama fulgerelor si cand se lumina cerul mi se punea un nod in stomac...am ajuns cu bine acasa dar aveam tensiune 14 in conditiile in care de obicei am 10...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina023

Roxi, eu nu o spal pe Ana cu pasta ci doar cu periuta goala. Si ca sa fiu mai exacta se spala singura (iti dai seama cum...) dar nu vrea cu nici un chip sa imi dea mie periuta. Rontsaie la ea, mai da si pe la maselute...numai spalat nu e.



Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Si buburuza mea 'roade' periuta de la NUK (aia, cu peri de cauciuc); dar am zis, acum ca are si 3 masele, sa trecem la lucruri serioase.
Cred c-am ramas cu zisu' !
Oricum, perseverez.





Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Neata!
Mitsule da' tu nu dormi deloc? NU mai zi de odisee ca ma apuca si pe mine nostalgiile si nu mai vreau inca un bebe. Cel putin deocamdata nu mai vreau, dar am si 2 cezariene, deci mai am o scuza Uff!
Elle iubita, stiu ca-ti vei reveni din shocul asta si ca vei astepta copilasul asta asa cum merita! Trebuie doar sa te gandesti ca, Doamne fereste, sunt probleme mult mai grave pe lumea asta care se pot intampla oricui! La prima sarcina imi doream cu ardoare sa fie fetita, asa ca la a 2-a stii si tu ca nu am mai vrut sa stiu ce e, ptc imi era total indiferent: voiam sa am copilul sanatos in brate si atat! Te pup si abia astept sa revad la semnatura ambii tai pui +
La noi e asa de urat afara, ca nu am niciun chef sa ies cu Thea. Cred ca amanam pt dupa amiaza iesirea, poate avem noroc de vreme un pic mai luminoasa! Thea se uita acum la un program local care transmite o serbare de la o gradi


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),
Filmulete
Craciun 2008
10 Ian 2009 - Mi-au luat motul
Thea la 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Eh, pai,.. Dorm si eu cand apuc. Da'.. n-aveti grija, ca apuc destul de mult

Da, Roxana, bere era, in loc de traditionala cafea, am zis sa va mai racoriti un pic!

Ugh, ugh, ce de aventuri au avut soferitele noastre ieri, la fel si mamicile care s-au incumetat sa iasa la shopping! Eu fix atunci ii dadeam la nani, ca ma intrebati mai devreme.

LauraIoana, doo cezariene? Am pierdut eu ceva? Sper sa nu pun o intrebare incomoda, dar nu imi dau seama despre ce vorbesti..

V-am pupat, am de tradus o caruta pentru un proiect la scoala asta care nu se mai terminaaa! Mai bag un ochi pe aici, da' o sa tac malc

Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
Blog CONRAD!
Blog LAVI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Mitsulina, Laurici I a pierdut o fetita la nastere.

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Rox Alina si eu o spal cu nenedent si vad ca, fatza de voi, am un oarecare succes (io ziceam ca nu e suficient, ca nu o pot spala 2 minute): ei ii place gustul de pasta si primul lucru pe care-l face e sa suga pasta de pe periuta, o frec repede pe dinti in fatza, scot periuta si zic AAA si casc o gura mare, ea se distreaza si casca si ea, razand si io repede pe o parte la maselute si tot asa.
Dar nu stiu cat succes are spalatul asta, ca vad ce ii cam miroase gurita si ma cam ingrijorez. La dintisori nu vad sa aiba ceva (cat ma lasa sa ma uit) si ma gandesc poate de la stomacel o fi ceva?

Mi-am mai amintit niste cuvintele pe care le spune Thea: calia (cal), opashe (hop-asa cand tre s-o iau in brate sau sa o las jos sau cand se ridica, intelegeti voi) si opashica (asta-i un diminutiv inventat de ea tot pt hop-asa), cacai (cercei), tshitshi (Cici si aici se refera strict la elefantul Cici din cantecel: cand vede elefantul asa spune), nas, pate (cu limba scoasa printre buze, inseamna lapte). Cand o pun sa spuna ochi clipeste apasat, fara sa spuna nimic

Edit: Mitshule asa e cum ti-a raspuns Alina Acum 3 ani am pierdut o fetita la 41 de saptamani Nu am suportat sa nasc natural si am cerut cezariana. Nu mai prea am curaj sa mai incerc o sarcina, mai ales ca am si 3 oprite in evolutie si un extrauterina (am ramas fara o trompa)


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),
Filmulete
Craciun 2008
10 Ian 2009 - Mi-au luat motul
Thea la 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Ceau fetele mele dragi!

Ma scuzati ca nu va raspund la fiecare, am citit dar pur si simplu nu am puterea sa scriu.
Scriu doar acest mesaj ca intelegeti lipsa mea de aici.
Tot cu maseaua am de furca, nu imi trece deloc, puroiul a inceput sa mi se infiltreze in os si imi urca sus spre frunte.
Acum i-au peniciline de 1 mil cu gentamicina.Nu vad inca nici o imbunatatire, din contra vad ca mi se trage puroiul spre parte cealalta a fetei.
O sa mai astept pana maine si daca vad ca e tot asa o sun pe doct sa imi dea penicilina mai puternica, de 2 mil.Ea a zis sa iau astea pana vineri si daca nu se amelioreaza sa ma duc la ea sa imi dea mai puternice pt ca daca nu s-ar putea sa dau in meningita.
Nu ma doare maseaua, ma doare falca si nu pot sa mananc pt ca nu pot deschide gura decat f putin.De asemenea ma doare capul de imi plezneste mai ales seara si la fel ma doare si ochiu de pe partea cu umflatura.
Ma simt rau si abia ma tin pe picioare, nu pot sa fac aproape nimic in casa noroc cu sotu care e in concediu (halal concediu si are grija si de mine si de micu.
Si ca toate sa fie complete din cauza antibioticilor am facut si o ciuperca jos care e un discomfort in plus

So, asta e , astept sa vina si zile mai bune.
Va pup pe toate.


RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI DE LA 1 AN si 4 luni
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
Of viata-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Vai, Ramo fereasca Dumnezeu ce ai tu acolo! Si stiu ca-i foarte periculos! Ma strange in spate cand imi imaginez prin ce treci! Off, draga de tine, mergi neaparat sa-ti dea ceva mai puternic....habar nu am ce, ca nu m-am confruntat cu asa ceva, dar nu-i de gluma! Offf si ciuperca! mama ei de ciuperca! Si pt ciuperca aia faci ceva? Stiu ca-i f bun unguentul de clotrimazol. Te pup si te imbratisez tare, tare, sper sa-ti treaca repede toata durerea asta!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),
Filmulete
Craciun 2008
10 Ian 2009 - Mi-au luat motul
Thea la 1 anisor

Mergi la inceput