Colectia de toamna - iarna 2005 (239)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mi s-a intors bufnita marina.Yuupiii. A fost frumos, i-a placut mult de tot, mi-a povestit o gramada - de delfinariu - se pare ca pana la urma au fost, de foci care aveau minge pe nas si capul dat pe spate, de celelalate animale din rezervatia de langa delfinariu, de plaja. Marea foarte calda cica.

La restaurant mi-a povestit ca a papat carnita si cartofii, fara salata, ca nu a vrut. Dupa care mi-a zis ca nici lamaie nu a papat. De nu stiam io ce treaba are lamaia in peisaj....Noroc cu Roxi, ca m-a luminat.Slava cerului, nu a avut rau de autocar. Noi mai fusesem si-n Turcia si stiam ca e ok, dar doar o ora jumatate drumul.

E bronzata-rosie pe manute, ca tractoristii, nu arsa insa. Una peste alta a fost frumos, clar i-a priit. Numai ca obositor, e drept. Nu a dormit in autocar decat putin. Seara, mi-a adormit la bibe. Abia am reusit s-o spal pe dintisori. Era sa adoarma cu capul pe chiuveta.

Cam asta e . Ma reintorc la transferul meu de date...

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Hai ca am tras o plimbare pana la Mc, ma dor picioarele de mor, sa tot fi mers vreo 3 statii de autobuz

Roxi pai carevasazica, hairstilist cu pix...asta e rost de patron, daca mai pui si cheile de la masina, iaca se facu de-o treaba buna

Noki ce zise fita, ii placu?

Ma chinui cu Miruna s-o fac sa doarma in camera ei...deocamdata vad ca nu comenteaza, pariez ca la noapte ne trezim cu ea in pat

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


margele si alte zorzonele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Buna seara colectie!

Va mai aduceti aminte de tricourile cu :top model de toamna iarna ?Eu il imbrac si anul asta pe Victor cu el.Inca ii vine bine.

Si daca tot se vorbeste de concedii, sa stiti ca inchiriez vara asta sezonier ap. din Cta de pe malul marii , pentru weekend sau mai multe zile, etc.Noki il stie numai ca l-am renovat in iarna, l-am facut mai frumos ca la mine acasa ( nu stiu de ce ) .In fine, avem aer conditionat, l-am decomandat, e mobilat , utilat , toate noi, etc.

Noi suntem la constanta saptamana asta, este o placere sa mergi la plaja, nu e cald, nu e aglomeratie, ai unde sa parchezi, e de vis.Apa este rece dar nu-i bai.

Asa ca va pupacim si va asteptam la mare!

Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Tot eu...

Sa va impartasesc din perlele lui Victor, una recenta : le-am facut racitura( piftie) de curcan, le-o pun in farfurie.Victor: Mami, asta este vie?????uite cum misca.Tremura de frica pentru ca o sa o mananc eu, nu-i asa?

Si Victoras a racit exact vineri seara cand am ajuns la mama.In fine, l-am dat cu tantum in gat, dimineata o sun pe dr.Avea gatul un pic rosu, fara febra, nas infundat.Iar dr mi-a rec sa il duc la plaja, la nisip, deoarece cui pe cui se scoate, mi-a zis ea.Oricum i-am dat paracetamol si vad ca evolueaza bine.Andrei nu are nimic deocamdata.

Noki, maare curaj sa o trimiti singura de acasa.Clar ati taiat cordonul ombilical...

Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

I
Miri daca ajungi la mare da un telefon sa ne vedem, pls.

Iar pentru gat ragusit dr mea ma punea sa ii dau calciu dar ii facea bine.

Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki avantaj sa-ti calci singura hainele. Dai vina pe tine in caz de.
Nu mai declara o zi proasta din orice fleac.
Pentru mine doar pb de sanatate (si supravietuire) mai sunt probleme adevarate. Restul sunt fleacuri care se rezolva.

Daca totusi se dovedeste arsura la Sarah pe manute da-o cu bepanthen.

Siminaf am vazut o parte din poze, multumesc de plimbarea virtuala prin LA! Ce mai faci?

Cami frumoasa nunta si nuntasii la fel!

Vazut pozele de la Anda & Roxi concluzia - frumosi copii avem!

Ioana v-ati intors din concediu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza!

Deci ziceti ca am fost curajoasa sa las bufnita singurica in excursie.

Daca iese manevra, organizam la mare o intalneala ceva mai mare, ca musai vreau si eu sa merg week-end-ul asta.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

bey, nu e fii-mea pe listele de la gradi, nici la admisi, nici in asteptare, mi-e rau

Dupa amiaza clarificam situatia, tineti-ne pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Feli, of, asta va mai lipsea! Tinem pumnii sa fie la adimisi.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

ura, fii-mea e inscrisa, dar de anul trecut

Noki wow, chiar ca ai avut curaj s-o lasi singurica la mare. E bine c-o nveti sa fie independenta.

Ilenutza bine ai revenit! Eu intelesesem ca te-ai mutat de tot la Cta, dar se vede treaba ca m-am inselat. Pe acel apartament il ochesc si eu, dar nu stiu exact cand. Poate spre sfarsitul lui august.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput