Colectia de toamna - iarna 2005 (239)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Anda, la mine pozele salvate sunt extrem de mici. E tare ciudata treaba asta. Laptopul sta in dormitor ca cica stau mai comod in pat. De fapt nici nu traselul e atat d ederanjant, ci faptul ca ii ia 100 de ani sa traga pe stick si respectiv de pe stick pe disc. I-a luat 45 de minute sa faca chestia asta.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Anda, m-ai batut cu cateva secunde... Sa stii ca nici eu nu reusisem sa deschid link-ul dar am plecat la servici si n-am mai apucat sa-ti spun ca nu merge. Am vazut acuma pozele in contul comun. Nichita m-a dat pe spate Sarah e mortala, a ramas cataratoare sefa Lexi are niste trasaturi creionate, pe undeva mi se pare ca seamana cu Rianna... Ce codite lungi are Iris!! Razvan seamana bine-bine cu mama lui. Iar Nati si Silvia sunt niste fete-cucuiete tare simpatice. Portretele mamicilor sunt extraordinare, Anda tu esti experta la asa ceva!

Lavi, sper sa nu aveti motive serioase de ingrijorare cu Virgil.

Tania

Mara, amuzant comentariul vecinei

Gabitzaco, am admirat-o si eu pe Mateea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Fetelor, multumesc mult de incurajari!
Virgil a mai avut o capusa, prin liceu, i-au scos-o colegii de clasa, pe vremea aia nu se stia ca ar fi nevoie de vreun tratament. De acea prima capusa ma convinsese deja sa nu ma ingrijorez.
Se pare ca il iubesc capusele...
Sa va analizati toata lumea dupa ce veniti de la iarba verde, nu-i de gluma. Noroc cu voi ca am aflat de pericol si l-am trimis la spital.
Capusa era pe spate, fusese imbracat cu tricou, pantaloni lungi si adidasi, nu s-a culcat in iarba.

Tania, Cami noi plecam pe 13, sambata, si in loc sa ma entuziasmez cu plecarea ma ingrijorez cu capusa . Sper sa-mi treaca. Concediu placut!!

Roxi scuze, n-am mai intrat pe net, ti-am trimis abia aseara nr de la Vila Lucia, sper sa-ti mai foloseasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza!

Azi e o zi mare pentru mine: bufnita mea a plecat prima data in viata ei fara mine, in excursie la mare, la delfinariu + rezervatia de langa + plaja. Cand am vazut autocarul plecand, am simtit ca mi se taie picioarele. Si ma stiti ca io nu-s chiar delicatissima. Vin inapoi diseara, pe la 21.

Lavi- horror. Io eram convinsa ca s-a tolanit Virgil in iarba. Cum Doamne iarta-ma o fi ajuns acolo sus, pe spate? Si-l durea? Adica o simtea?

Cami- vazut mireasa emotionata si draguta-foc si pe tine idem. Daria a fost tare sic.Da' de ce la poza mirilor scrie tot fam. Marica? Nu asa te cheama pe tine?

Ina- superbe pozele copiilor tai. Si asa de mult seamana amandoi cu tine. Adorabili.

Gabitaco- da da... chiar ca s-a rotunjit Mateea, fata de ultimele poze cu ea de pe bicicleta.E mare figura cum a participat ea la serbare.

Roxi- ai pus pozele? Unde, ca nu le gasesc?

Tania- sanatate multa si tinem pumnii sa fie o vacanta de vis!








Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki n-o simtea, i-am vazut-o eu cand si-a dat jos tricoul sa mearga la dus. De departe parea un punct negru ceva mai mare sau o alunita. Faptul ca era rosu in jur m-a facut sa ma uit de aproape si sa constat cu stupoare ca are picioare
In liceu a jucat fotbal cu colegii in iarba, la ei pe deal.

Distractie placuta lui Sarah in excursie!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Noki_Lara

Mneatza!
...............

Cami- vazut mireasa emotionata si draguta-foc si pe tine idem. Daria a fost tare sic.Da' de ce la poza mirilor scrie tot fam. Marica? Nu asa te cheama pe tine?
..............


Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!


Neatza!

Noki, multumim de complimente !
Credeam ca n-a observat nimeni ... am gresit eu ! (este vorba de fapt despre fam. Mina)


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hi hi hi..io deja ma gandeam ca sora-ta fie s-a maritat cu cumnatul tau - daca ai- fie e coincidenta de nume.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

'neata.

sper sa apuc sa postez.

Suntem bine cat de cat, numai am timp DELOC. V-am mai citit pe sarite dar de postat no chance.

Alex a avut febra de joi, am fost vineri la Budimex, l-a bagat direct pe ceclor pe care nu i l-am dat si de duminica numai face febra.

-deja am facut o pauza ca ma pune Vlad sa-i scriu cate ceva, de ex Vladut este baiat cuminte -

Ma duc astazi la dr sa iau o trimitere la alergolog, ca am fost cu ei la tara 2 zile si saracii sunt plini de bube, toata lumea imi spune sa-i las in pace ca in timp le trece, dar nu-mi vine sa-i las asa ca nici nu pot dormi noaptea de mancarimi.
Sa vad unde ma duc sa le fac testele alea de piele ca nici nu stiu.

Va pup si poate, sper sa recuperez cu cititul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:



MUltumesc mult pentru interes, taierea motului a decurs super bine, se pare ca matei va fi partea artistica a familiei ..a ales de pe tava: pieptan, pix, carte,chei masina.Ne-am petrecut restrans, in familie insa in voie buna....poze cam putine, mihai a preferat sa filmeze si eu am alergat dupa pitic.


lavi, multumesc mult dar sa stii ca nu am primit niciun mesaj. unde ? uite adresa mea de e-mail roxanapana2000@yahoo.com. te rog scrie-mi acolo.
Tare rau cu capusele astea, ziceau bine cei de la GA ca este sezonul lor, bine ca ai observat si bine ca este pe antibiotic..a stat cam mult pana a scos-o.Aleixei i s-a inrosit insa nu asa mult cum spui tu si apoi a avut o perioada de mancarimi de imi ziceam ca iar o duc la spital ca cine stie ce mai este acolo, acum a rams ca un cosulet.cate zile i-a dat antib? sanatate multa!
"Cum se stabileste diagnosticul bolii Lyme

Semnul distinctiv al bolii Lyme este urticaria circulara in forma de tinta. De obicei, deoarece urticaria este foarte distincta, persoana care o are poate fi diagnosticata imediat cu boala Lyme, iar testele de sange nu sunt necesare. Deoarece urticaria poate disparea rapid, luati in considerare ideea de a fotografia orice urticarie suspecta de pe pielea copilului daca nu puteti merge imediat la medic."
citeste si articolul asta : http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1306
Eu acum ma gandesc sa cumpar cat mai repede un spary contra lor.

noki, pozele am reusit sa le pun in albumul meu de pe picassa insa nu am trimis link nimanui, probabil ca madalina a dat o raita prin contul comun si a deschis vreun mesaj mai vechi
Dupa ce termin mesajul asta trimit pozele in contul comun.

anda are succes magic english? vreau sa vad si eu cum ii sta lui nic tuns, ai poze? mai bine ca l-ai tuns la ce calduri urmeaza am zis ca ii tund si pe micutii mei.

joy, te rog sa imi spui cum facem sa ne vedem , in week ?. sanatate multa!

ina, mama ce baiet dulce , rachel este o frumoasa si subtirica bine. ma bucur ca ii revad, voi mergeti undeva in vacanta? poate la anul te impinge curajul si tragi o fuga in ro sa isi vada si micutii bunicii

meemsy sa stii ca si eu observasem ceva asemanari , si la statura parca sunt de-o seama.


cornelia, te asteptam cu impresii. sa nu ma uiti si pe mine cu cerceii para.

miri, sa aveti concediu fain! si la herculane las ca o sa fie bine ce mai face david?

mara ai un baietel delicios foc si grasunel de iti vine sa-l rontzai . D-ra este foarte dichisita

gabimult a mai crescut mateea. este o d-ra frumoasa si cu multa personalitate,

cami, ti-am admirat surioara cea frumoasa si delicata Sa fie intr-un ceas bun sa aiba parte de dragoste, noroc si fericire alaturi de jumatatea aleasa. si eu observasem numele . tu cam slabut in poze .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Roxi Matei va fi patron de salon de coafura (de aici pieptenele), el va fi cu contabilitatea (pixul, ca banuiesc, ca nu ai pus si un calculator pe tava), cartea e de fapt cardul de credit sau va scrie o carte despre styling si cheile de la masina... pai e patron, nu?
Sa-ti traiasca motatul!
Tu ti-ai ales cerceii para? Si mie mi-au placut, dar si mai frumos mi se pare colierul.

Joy sanatate lui Alex!

Lavi tin pumnii, hai ca nu poate fi situatia asa de neagra. Tu nu stii ca inainte de concedii trebuie sa se intample ceva care sa ne dea emotii?

Camelia wow, ce nunta frumoasa, mi-au placut mai ales rochitele sorei tale (cea de la cununie), a Dariei (e de la Next cumva?), tortul miresei si buchetelul de nunta. Superb totul! Nici nu vreau sa ma gandesc, cat a costat totul


Pozele de la intalnire au fost tare dragutele, ma zapaceste Sarah de Noki cu rochietele ei, am vazut-o si pe Nati cu bluzita redoutista cu trandafirasi (are si Ilinca si de fiecare data cand o imbraca miroase trandafirii). Mama, si ce par lung are Iris!

Acum fugim iar la cumparaturi ptr baie, de cateva zile batem toate hipermagazinele de profil, gen Pratiker, Bricostore etc. si nu ne place nimic. Plus Valea Cascadelor, off course. Ieri am reusit totusi sa ne hotaram la o lampa

Mergi la inceput