mamica de 2 sau mai multi copii

mamica de 2 sau mai multi copii | Autor: Katyuscha21

Link direct la acest mesaj

buna fetelor.sunt si eu interesata cum e sa fii mama a 2 sau mai multi copii cum va descurcati cu ei si mai ales cand sunteti singure si fara ajutor atunci cand sotul nu este acasa?eu urmez sa am al 2 lea cipilas si sunt un pik ingrijorata pt ca nu stiu daca am sa pot sa ma descurc cu amandoi.si mai ales ca nu am pe nimeni cu mine si sotul e tot timpul plecat la lukru.datimi si mie ceva sfaturi daca aveti si ceva ma usor sa ma descurc cu 2 copii.



multumesc

Mami de baietel dulce ANDREI 2 ANI SI 7 LUNI (26.09.2006)
(GRAVI) 16+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Katyuscha, este deschis de mai multa vreme un topic Mamici cu 2 pitici, incare sunt mai multe mamici cu 2 copilasi.
Eu personal m-am descurcat mult mai bine cu bb2 decat cu primul. Cel mare este la gradinita si am timp sa ma ocup si de cel mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Stai linistita, o sa te descurci foarte bine. un lucru foarte util din punctul meu de vedere este un wrap, asa o sa poti sa tii bebele aproape de tine si o sa poti face treaba, o sa te poti juca si cu cel mai marisor

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanoiuadela9 spune:

Nu ai de ce sa iti faci griji . Si eu sunt insarcinata cu al doilea bb in 8 luni si mai am o fetita care la toamna merge la scoala ... stiu ca va fi greu cu amandoi dar ma bucur ca voi avea 2 copilasi in casa care imi vor umple tot timpul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

la mine diferenta intre copii este de 1 n si 4 luni...la fel k si tine in afara de sot nu am alt ajutor...
e greu, dar nu imposibil... daca vrei sa vezi cum decurg zile din viatza noastra poti citi pe blogul nostru de la semnatura...
mult succes!

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Blogul nostru-Viatza intre roz si bleu

TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM

**********0 900 900 320-pt 10 euro**********
**********0 900 900 325-pt 5 euro**********

Mergi la inceput