Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (135)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

NERANTULA FELICITARI!!! Sa ai o sarcina usoara si copii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

mami de alexa: si da, poate sa faca kk moale de la pepene galben, este greuut ptr stomacelul de bebe, zic eu, io nu pledez ptr pepene galben, dar daca copilului ii place, sigur se obisnuieste si stomacul lui cu el

nerantula: moaama, stii cum te urmaresc? cu sufletul la gura.... mi-e dor de burta mea, dar nu stiu cum am stat fara Vladut.. si ma gandesc ca tu ma pui in situatia in care m-as gandi la Vladut 2 si ... de aici chiar nu mai stiu .... stiu doar ca ce mishto ar fi sa aiba Gruia o haiducita (surioara)langa el, pe care s-o apere de vrajmasi si pe care s-o trag de codite cand are chef...... sau un haiducel mai mic pe care sa-l invete cum sta treba cu haiducii mai mari( pe care oricum el ii haleste pe paine la mic dejun, pranz si cina)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Andreea, Feli asa tind sa cred si eu, a mancat si el si am mancat si eu ca haplea

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

Vladutz se uita la Sofia Vicoveanca pe Antena, la Acces Direct, o asculta si bate din palme

cineva spunea, lala cred, daca nu , ca bobocelul ei recunoaste animalele. Este posibil? Pentru ca si Vlad arata la o rata daca faci mac-mac si la o broasca daca faci oac-oac. Iar daca spui baz, baz, fara sa vada o albina pe undeva, se tavaleste pe jos de ras Iii place sunetul de la baz, baz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Seara buna...

a fost pediatra pe la noi si mi-a mai luat o piatra de pe inima. verdict: rosu in gat. amandoi, evident. scaunele au fost ff dese si extrem de moi azi, intai la Edi apoi si la Robi, vreo 7 am la fiecare am numarat pana acum, pediatra zice ca e clar de la smantana, fi-mi-ar capu'..... nu pot sa cred ca sunt asa iresponsabila...... in rest, muci, tuse, dar acum stiu sigur ca se ineaca, de-aia tusesc, aspirat, urlete, iar muci..... macar iau tratemntul cu f mare usurinta, desi ambroxolul si chiar eurespalul sunt groaznice la gust. ei insa au inteles mititeii ca trebuie sa le ia ca sa se faca bine si, desi se stramba, deschid mereu gurita, pana termina mami sa dea toate medicamentele....

avem 9600gr Robi si 76cm si 9470gr Edi si 76cm, 46cm in circumferinta, totul bine la inimioare, plamanici, putza, fontanela... profilactic, am hotarat sa le dau si Ca vreo 10 zile... cam asta. sar peste partea cu giumbuslucurile/progrese inregistrate pana la 8 luni.

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

baby_boy, felicitari ptr dintoc!!! si sanatate muulta lui radu!! precum si celorlalti bebei bolnaviori.

Lucas! sa fii sanatos si fericit, puiule!

votat maya! si bighiduta!

preety, totu' bine? cum e sorina?

irina, si noi tot cu urlete la aspirat de muci...

cd-ule, ai grija, tin pumnii sa fie bine....

sabinel, felicitari micutei Amalia!! Ce dulce trebuie sa fie... of, cum cresc bebeii nostri...

Laura, felicitari ptr Andy!!!

alina, da, pepenele galben are efect laxativ. mimihoo, de fapt a mica a lu' mimihoo, a patit-o destul de urat de la pepene galben.

feli, sanatate! si eu am facut panaritiu la un deget, acum vreo 5 ani, la mana stanga si am ajuns la cutit. a fost fain ca nu puteam sa scriu si nici sa tastez prea bine (eu sunt stangace, la propriu). sanatate!
si da, o sa te simti mai bine daca iti iei rochie misto! eu zic ca merita efortul.




Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

am ajuns sa adorm maraiciul pe picioare.


sper ca e doar o faza.
acum apreciez ce super bebelus a fost teo... ca sa nu mai zic ca pe vremea asta eram deja la serviciu si seara era cuminte, noapte la fel, iar ziua mama nu s-a plans....

ma rog, pe la 10 luni a inceput faza "nu lapte" si "nu nani in patut"...
nu pot sa ma misc (ca am maraici pe mine) dar asa-i de frumos si destins si fericit ca nici sa ma supar pe el nu pot
mai rau cand mi s-o descarca bateria la laptop. raman cu ochii pe pereti si n-am carte, telecomanda, nik langa mine
sper ca v-am distrat cu aceasta scena.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri


hm, am patit-o si eu de vreo cateva ori pana sa ma invat minte. dar experienta si-a spus cuvantul si nu adorm hunii fara sa am langa mine: telecomanda, telefoane, pahar/e cu ceva lichid in el, servetele de nas, ptr mine, si comprese, ptr huni + laptop la priza. efect garantat, stau asa si 3 ore, daca e cazul....

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicic76

Vladutz se uita la Sofia Vicoveanca pe Antena, la Acces Direct, o asculta si bate din palme



io n-am cablu de vreo 4 ore
nu-mi amintesc daca l-am platit.

Citat:
citat din mesajul lui felicic76

Iii place sunetul de la baz, baz



si hunilor! si chitz-chitz si buz, si piuf...

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

poze cu huni in carute noi

sorry ptr intarziere.

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

ce dulci hunii in carutele lor! sa le poarte cu placere, si sa le treaca mucii rapid-rapid!

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput