Mamici de fulgusori de Nov.Dec.2009 (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia

simi, la culoare m-am uitat si eu

aolio, fetele..chiar asa...la multi ani tuturor copilasilor de la Odiseea noastra....si celor "mari" si celor inca in burtica ...si...normal, monis...noua ..... de ce nu? Ce noi nu suntem copii?...


krelia 16+
tzutzupida noastra creste si pozeaza


http://www.youtube.com/watch?v=Zk-H3oRiuNg&feature=PlayList&p=72E56A65A0DD55DD&index=0

Oare cand au trecut toti anii astia? Ca eu tot asa am ramas...



monis 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

ah, laura....banuiam eu ceva...ca tineam minte ca e parca in aceeasi zi cu pomana de 6s a lui bunicu.......
oricum....sa stii ca si eu voi "petrece" in acea seara ...ca suntem invitati la o nunta...in Buc.....de care, sincer, nu cred ca voi avea nici un chef (dupa ce dimineata o sa fim la cimitir)....dar, tinand cont e ca obligatie...stiti cum e..."daca-i musai, cu placere"...

insa poze si povesti de la nunta ta abia atept....ai vazut ca s-a rezolvat cu rochita?..ce zbieram toate aici si tu..nu si nu..gica-contra!!!
haide, fruntea sus, sa fii zambitoare pt iubi si pt bebe si...daca tatal tau nu vrea si nu vrea....fii sigura ca in sufletul lui, mai devreme sau mai tarziu va regreta.....si undeva, va avea cineva motiv sa-l judece pt greseala de a nu fi alaturi de fata lui intr-o zi atat de frumoasa..... drag!

ma'c sa basculez o ciorba de burta .....si sa mai adaug o sticluta cu glicerina la stocul pt simi


krelia 16+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Ehe..am uitat sa multumesc de raspunsurile cu lunile de 'bortaiala', am si eu Camy listuta aia cu corespondenta sapt-luni, da tot proasta sunt, ca parca nu imi vine sa spun ca dupa ce trec de 18sapt ca's in luna a 5, ci ca am implinit 4 luni si ..urmeaza sa mai adaug cate o sapt..Ca parca sa zic cas in luna a 5 suna ciudaat taree
Simina, fac cinste cu un cappy de persicute!
Miany, felicitari !!
Donna, imi pare rau!
Ft interesante si constructive discutiile despre carucioare!!

'Love doesn't make the world go round, but it makes the ride Worthwhile' Franklin P.Jones

Laura, 16+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byabeatrice spune:

Fetele eu plec la Vaslui o fuguta
Ma intorc diseara... va citesc atunci...
Va pupik pe toate

bya 12+
BEBE STRUMF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Donna, Lidia imi pare rau ptr ce vi s-a intamplat. Sa va dea Dumnezeu putere sa treceti cat mai repede peste.

Krelia, avem cam aceleasi gusturi in materie de carucioare: www.kindersitze-shop.de/chicco-trio-black-c-632_414_693_695.html?auto=fb0aa0e6a11d3a23cab69b345fcb42da" target="_blank">uite aici

------------------------
17+

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia

ah, laura....banuiam eu ceva...ca tineam minte ca e parca in aceeasi zi cu pomana de 6s a lui bunicu.......
oricum....sa stii ca si eu voi "petrece" in acea seara ...ca suntem invitati la o nunta...in Buc.....de care, sincer, nu cred ca voi avea nici un chef (dupa ce dimineata o sa fim la cimitir)....dar, tinand cont e ca obligatie...stiti cum e..."daca-i musai, cu placere"...

insa poze si povesti de la nunta ta abia atept....ai vazut ca s-a rezolvat cu rochita?..ce zbieram toate aici si tu..nu si nu..gica-contra!!!
haide, fruntea sus, sa fii zambitoare pt iubi si pt bebe si...daca tatal tau nu vrea si nu vrea....fii sigura ca in sufletul lui, mai devreme sau mai tarziu va regreta.....si undeva, va avea cineva motiv sa-l judece pt greseala de a nu fi alaturi de fata lui intr-o zi atat de frumoasa..... drag!

ma'c sa basculez o ciorba de burta .....si sa mai adaug o sticluta cu glicerina la stocul pt simi


krelia 16+
tzutzupida noastra creste si pozeaza


eee cu asta nu m-ai nimerit ca eu nu mananc asa ceva..

16+

Mariana

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Eu nu cred ca ne va folosi prea mult landoul pt ca va fi iarna , si nu iesim cu ei in landou iarna , iar pana se incalzeste afara cresc bebeii si nu mai incap...nu mai vb de greutate..
In schimb scoica este ff folositoare , cel putin eu ma gandesc ca-l voi tine si prin casa in ea, cand vreau de ex sa calc rufe....si el sta comod se uita la mami (bine mai exista si varianta balansoar da asta pt cine are spatiu in casa si bugetul mai mare), si scunul de masina..care va fi util si mai mult timp.....asa ca , sfatul meu este sa cautati carucior fara landou

16+

Mariana

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

monis...la la la la laaaa ....iar mi-am adus aminte de toate cele copilariei......de tot ce a fost frumos...

oricum, toate afirmatiile conform carora "atunci era mai bine"...sunt discutabile, parerea mea...

era mai bine ca aveai o oarecare siguranta...ca puteai sa mergi pe strada fara teama ca te ataca vreunu' sau ca te fura tiganii (ca aia erau bine pusi la locul lor), ca daca te prindea pe strada si nu aveai loc de munca imediat ti se gasea de lucru...ca, de bine, de rau....iti puteai lua o casa (chit ca un salariu era blocat cu plata ei pe 20 de ani), ca scoala inca se mai facea...ca joaca celor mici era intr-adevar ceva frumos, ca mancam inghetat polar si cip in cutiutele alea rotunde....si cate si mai cate...

era groaznic pt ca stateam cu orele la coada la banane (si asta doar cand aveau cabinetele chef, cel mai probabil de vreun 23 aug) si le luam verzi si apoi baleam 1 sapt. intreaga uitandu-ma la ele cum stateau sus pe dulap, sa se coaca......era groaznic ca ne intoxicau cu prea-slavitu' conducator, nonstop la tv si cu cincinalele ma-sii....era groaznic ca nu aveam apa si caldura si ca ne spalam la lighean, in bucatarie, cu aragazul aprins.....era groaznic ca in ultimul timp gaseai numai sampanie si creveti pe rafturile de la "alimentara"...era groaznic ca aveam ratie la paine si ulei...ca ne lasam rand la lapte (tin minte cum lasau oamenii banii in sticla si veneau dupa un timp....mai fa acum asa, ca-ti mai gasesti banii, nu)..era groaznic ca noi nu stiam de fapt ce se intampla real in tara noastra..(vezi toti copii aceia descoperiti dupa revolutie, tinuti in mizeriile alea..din "dorinta" unui nebun de a crea omul nou....era groaznic cate femei au murit de pe urma acelui decret.....faptul ca ne-au infometat, ca sa iasa tara fara datorii externe....etc....

totodata, daca stai si te uiti in jur, toate chestiile mari si folositoare in prezent...tot ceausescu le-a facut....vezi metrou, vezi pasaje, vezi blocuri.....pana si casa poporului aia, pe care multi o contesta....dar care e prima pe care o viziteaza strainii cand vin la noi (si pentru care, din pacate au murit o gramada de oameni...)...splaiul dambovitei (v-ati gandit vreodata ce frumos ar fi daca am avea vaporase pe el?), portile de fier....etc etc....nemancatii astia se chinuie o gramada sa faca un petec de autostrada...sau pasaj, si nu sunt in stare nici macar masuratorile sa le faca corect....

hai ca vad ca mi-am umplut burta si am o logoree....

in concluzie...daca e sa fac o comparatie intre copilaria noastra si a celor de acum...cred ca noi, asa lipsiti de tehnologii si indobitociti cum eram....aveam totusi privilegiul de a ne comporta conform varstei noastre...
pana la urma, fiecare generatie are partile ei bune si cele rele...asa cum si un om, in viata lui, face cand lucruri bune..cand lucruri rele.....

sa nu ma injurati (prea tare )..da' m-a provocat monis...si n-am putut pentru ca sa tac


krelia 16+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

dana, das stimmt .....si ale tale tot pe la 20 si ceva ajung .....sunt frumoase, ce sa mai

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Krelia, avem cam aceleasi gusturi in materie de carucioare: www.kindersitze-shop.de/chicco-trio-black-c-632_414_693_695.html?auto=fb0aa0e6a11d3a23cab69b345fcb42da" target="_blank">uite aici

------------------------
17+

Albume foto



krelia 16+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Fetele m-a rugat o prietena de la scutece sa trimit acest mesaj:

"Am un set nou nout, nefolosit, de biberoane Avent Airflex pe care as dori sa-l vand si ma gandeam ca poate intrebi la odiseea voastra daca nu doreste cineva !

Modelul este acesta:

http://www.avent.ro/avent_produse.php?id_cat=42&id_prod=37

si costa in jur de 160 ron, eu il dau cu 100 ron
Multumesc "

16+

Mariana

bebe

Mergi la inceput