Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (11)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Am vazut ca se vede naspa poza mea, asa ca iata linkul:

http://picasaweb.google.com/luciapirlog/SomnicInBrateLaTati2Luni30Mai2009#5341606196552694866

Cine are fata si se baga la petzit? Victor are deja 2 luni, deci intra on the market




Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009


suntem luate deja, dar la bebe 2 daca mai e disponibil si daca avem tot fetita ne bagam noi !!



Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari



Novus, vrei duel?
Daca mai faci o printesa asa frumoasa ca Alexandra sigur avem concurenta serioasa.

Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Am vazut ca se vede naspa poza mea, asa ca iata linkul:

http://picasaweb.google.com/luciapirlog/SomnicInBrateLaTati2Luni30Mai2009#5341606196552694866

Cine are fata si se baga la petzit? Victor are deja 2 luni, deci intra on the market





Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Pai cum scoti la licitatie iubitu lu fi-mea?
Tati-i luat deja acu dai si fecioru?

Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.


Iertareeeeeeeeeeee!!!

Fetelor, Millie, Ilinca, imi pare sincer rau, dar am facut-o de oaie... Aveti cele mai frumoase fetite, insa Victor o iubeste pe Luana...dar mi-a zis de-abia acum.

Lasati, ca mai fac si altii...si vedem noi ce iese!

pentru cuscra Ayla...si Luana, te pupam pe falcutze.




Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20
Victor o iubeste pe Luana...dar mi-a zis de-abia acum

Acum o fi avut el curaj sa-ti spuie tie, dar de iubit sigur o iubeste demult, ai uitat ce reactii avea cand vedea pozicile ei?

Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Ma da tati la o parte...de calculator...sa se mai joace si el putin. Revin mai tarziu. Va pup.


Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

cineva in capitolul trecut ma ruga sa scriu despre diversificare. ma gandeam sa incerc azi, dar ioana m-a naucit cu maraitul ei.

diversificarea e o noua etapa, in care copilul invata o noua tehnica noua de mancat, se obisnuieste cu gusturi si consistente. dupa parerea mea mancarea trebuie data numai cu lingurita, chiar daca masa dureaza si o ora.
daca nu exista un program de masa, odata cu diversificarea se va face.

lui andrei ii facusem programul astfel:
- la trezire (6-7) lapte, san
- fructe 9-10
- supa 12-13
- cina 18-19
- lapte la culcare 21-22

eu intre mese nu l-am lasat sa manance, ci doar sa bea apa. asa am avut parte de un copil mancacios.
cand am inceput diversificarea am cumparat scaun de masa. l-am pus sa manance numai acolo. acum, la 2 ani si 5 luni, andrei mananca numai la masa.
nu am fost de acord cu mancatul cu jucarii, facutul de avioane, si alte variatiuni pe tema. de la inceput i-am dat si lui o linguirita in mana cu care se juca, ca mai apoi sa incerce sa ma imite. de cate ori si-a bagat mana in mancare l-am pus sa duca mana si la gura si astfel a invatat sa manance cu mana.
pe mine nu m-a deranjat niciodata ca andrei s-a murdarit in incercarile lui de a manca singur. chiar l-am incurajat. ca timpul s-a murdarit din ce in ce mai putin, dar a invatat sa manance singur.
deasemenea mi s-a parut important sa-l invat sa se spele pe maini inainte si dupa masa.

am constatat ca atunci cand mancam si noi odata cu el era tare fericit. iar cand ii dadeam si din mancarea noastra era in al noualea cer. se simtea important.
eu din lipsa de timp faceam mancare pentru toata familia. asa am inceput si noi adultii sa mancam dietetic.
-------------------------------------------------------------------------
mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)



eu te rugasem

ma gandeam daca poti detalia inceputurile diversificarii adica pricipiile esentiale le-am citit dar practica
adica de exemplu supa dupa cat timp se introduce, la inceput ce ii dai doar zama de pe fierturi, la inceput doar din morcov sau

poate va fi mai simplu decat mi se pare mie acum, dar pana atunci a timp sa ma documentez si cel mai bine de la mamicile cu experienta

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Am vazut ca se vede naspa poza mea, asa ca iata linkul:

http://picasaweb.google.com/luciapirlog/SomnicInBrateLaTati2Luni30Mai2009#5341606196552694866

Cine are fata si se baga la petzit? Victor are deja 2 luni, deci intra on the market




Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009


suntem luate deja, dar la bebe 2 daca mai e disponibil si daca avem tot fetita ne bagam noi !!



Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari



Novus, vrei duel?
Daca mai faci o printesa asa frumoasa ca Alexandra sigur avem concurenta serioasa.

Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.


Gigelico, pai asa ne faci tu din vorbe ??? ne bagi la Tradati in dragoste ??!!

Ayla, nu ne bagam la duel

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Fetelor sa va povestesc ceva haios...
Sotul meu e plecat la pescuit la Dunare..deh..microbul...si..mai la amiaza m-a sunat nervos ca a scapat un peste mare, care i-a rupt fir..carlig..tot. Bun....acum vreo 25 minute..ma suna..:"auzi...a prins Doru(colegul lui)...pestele meu"eu intreb "pai cum stii tu ca e pestele tau?" El raspunde..."e crap..are 10 kg...si culmea..are carligul meu in gura"am ras de m-am prapadit...i-am spus colegului ca tb sa ne dea pestele..ca primul l-a prins Catalin..si apoi el...Nu asa e corect fetelor?si acum ma apuca rasul cand imi dau seama ce tzapa a luat

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:


Da' macar carligul sa i-l dea inapoi!:))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.


Da' macar carligul sa i-l dea inapoi!:))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Asta am vrut sa spun si eu.

Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

lool, bogdana :) vb ilincai, sa-i dea macar firu cu cirligu inapoi, lool!!!
crap de 10 kg, asta e chiar poveste de pescari :) mai era putin si-l faceau rekin
si io gatesc un somon de un kil juma, vb vine gatesc, l-am spalat, miruit cu zeama de la o lamiie si juma, pus ierburi mirositoare, invelit in hirtie cerata si aruncat la cuptor; tati are si bonus, un crab maaaareeeeee (da nu chiar ca cucu lui Victor de gigelica ).
ce mai m-am distraaaaaatttt :))))
acu ma-c sa fac maioneza pt tati si crabu lui, voi mai scrieti aci,

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput