Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (11)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Tufetele sa vedeti ce background adevarat am la pagina Luanei, facut de o prietena de pe GG.


Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.


wow, asa DA! :) e super!!!

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Odata m-am enervat in Real pe el si am plecat acasa cu taxi, nici chei nu aveam, noroc pe mine ca menajera sta cu noi in bloc si are chei de rezerva. Asa ca azi si-a luat cu el chei de rezerva ca a zis ca daca il las pe jos si vine cu taxi, sa aiba cu ce intra in casa.
Eu sunt fata cuminte in 99,99% din cazuri, asa ca mi se mai iarta cate o scapare din asta... mai ales daca a fost cu motiv.

Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.




asadar taci si le faci! nu m-as fi asteptat de la tine
io chiar l-am dat pe motan jos odata din masina, a mers pe jos 5 km, s-a racorit si mi-a dat dreptate cind a ajuns acasa

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Felicitari, Simina! Parca mai ieri eram si eu in 16 saptamani si inca nu scapasem 100 de gretzuri...ooo, tempora! Cateodata imi e dor de burtosenie, asa mandra o plimbam io peste tot....
Ayla, cum nu poti sa conduci cu tocuri? Da' ai incercat? Cred ca e numai o falsa impresie.
Sophiphi a mea reuseste sa-si bage singura suzeta in gura. Pana acum numa o scotea, dar acum vad ca reuseste s-o bage iar. Cand am vazut-o prima data am crezut ca-i intamplare, am zis:"no, o nimerit orbu' Braila", dar acum face asta frecvent.
Ma enerveaza ca nu pot pune mai multe poze pe picassa; daca sterg din cele vechi pot pune altele noi? Ca am reusit sa pun doar cateva.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

da, daca stergi poti pune poze, doar daca le pui imediat, altfel pune altcineva si iar se ocupa spatiul...

zi-i fie-ti sa-i dea reteta si dragoanei, ca mereu ma cheama dupa su-ziiii! a naibii suzi asta, cum fuge ea mereu!!!

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

fetele, ati citit subictul asta http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137161&whichpage=1 ?
simina, pt tine nu-i prea tarziu. Dar sa nu te sperii, numai sa iei aminte!
As mai scrie, dar n-am decat o mana disponibila si aia stanga, plus ca trebuie sa plecam.
Pupam fetele!

8 saptamani si 5 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

salutare fetele
noi azi am facut vaccinul ala nesuferit si a plans bebitaaaaaaaa; mi s-a rupt sufletul langa el; of Doamne, daca as putea sa le fac eu in locul lui as face 100 ca sa-i treaca si lui prin laptic ce-i trebuie; mi-a urlat vreo 10 minute cu niste lacrimi imense; l-a plimbat si doctorita, l-a dat avion, nimiiiiic; pana la urma s-a facut mic mic la mine in brate si abia am mai putut sa-l imbrac. am fost la municipal la o colega a surioarei ca ea nu are suflet sa-i faca vaccin, a zis ca moare cu acu' in mana pana sa-l intepe; asa ca avem o doctorita tanara si f frumoasa, blonda care s-a mandrit ca- "beleste" prima putica lu' fi-miu'; i-a decalotat putinel din putica , eu am zis ca lesin cand am vazut ca-i crapa pielicica aia, dar bebe nu a protestat prea tare; l-am spalat eu bine acas cand am venit, ca are pielicica crapata zdravan, si de acum iau eu problema mai serios in maini si-l rezolva mama pana la 6 luni, sa nu fie nevoie sa mi-l chinuiasca; hi hi, acuma i se vede varful de la putica- luceste; am stat putinel pe afara dupa vaccin ca sa doarma bebe bine -catarat pe mine evident, i-am cumparat inca o salopetica cu broscuta si am venit acasica; si acasica tot pe mami am dormit, nu de alta dar nu s-a indurat mami sa ma dea jos, ca bebe ar fi dormit si-n patut. tati zice sa-l pun sa doarma in ursulet (are un centru de joaca in forma de ursulet-vedeti la poze) si i-am zis ca azi eu sunt ursuletul care-l tine in brate. si maine la fel, ca e 1 iunie si face bebe mic 2 lunite; acuma doarme bebe in ursulet, dar cand il vad si-mi aduc aminte cu ce lacrimi mi-a plans, mai ca l-as trezi sa-l iau in brate

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel
minunea noastra David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel



asadar taci si le faci! nu m-as fi asteptat de la tine


Aham... nici el nu s-ar fi asteptat la mine.

Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

pisigri si ioana mea a urlat ieri de ne-a capiat. programul artisitc a tinut toata ziua. nu mai stiam ce sa-i mai fac. dar a dormit toata noaptea, ca doar s-a obosit.
Raaluca nici fata mea nu are pereche. ea sa-si aleaga singura. daca vrei ti-l dau pe andrei, ca doar e baiat cu experienta!
novus iti promit ca-ti relatez din experienta mea de diversificare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Felicitari, Simina! Parca mai ieri eram si eu in 16 saptamani si inca nu scapasem 100 de gretzuri...ooo, tempora! Cateodata imi e dor de burtosenie, asa mandra o plimbam io peste tot....
Ayla, cum nu poti sa conduci cu tocuri? Da' ai incercat? Cred ca e numai o falsa impresie.
Sophiphi a mea reuseste sa-si bage singura suzeta in gura. Pana acum numa o scotea, dar acum vad ca reuseste s-o bage iar. Cand am vazut-o prima data am crezut ca-i intamplare, am zis:"no, o nimerit orbu' Braila", dar acum face asta frecvent.
Ma enerveaza ca nu pot pune mai multe poze pe picassa; daca sterg din cele vechi pot pune altele noi? Ca am reusit sa pun doar cateva.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Luana e terminata dupa manute, ce suzeta.
Nu pot conduce cu tocuri, am condus, am incercat, am lasat ambreajul de am zguduit masina, mi-am prins tocurile in presh, asa ca mai bine am papucei josi pt condus, si cand ma dau jos din masina sunt desigur domnisoara pe tocuri.
Oare Lucia si Olga au sters multimea aia de glittere de am pus eu?
De ce nu folosesti pagina ta de pe piczo? Nu iti place?

Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

neata tufete!


Pupam pe Ayla si Luana miriicea

Pupam pe Raalu si pe Dyana care se-ncuscrira

Pupam pe pisicagri care sper ca s-a trezit cu ginduri mai omenoase azi

Pupam pe Simina care facut (deja!! ) 16 saptamini si asteptam cupele cu sampanie :)

Raportam o dragoana papacioasa si dormicioasa.




Pai bine bine, da pe mine de ce nu ma pupi???


Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul SUPER DOTAT)

30 martie 2009

Mergi la inceput