Puiuti de Randunici 2008!! (267)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Mama ce mai ploua la noi.si e frigggg rau de tot.zici ca vine toamna
Nico,expre am racit!
Gecko,fain ati aniversat.f frumos psalmul ce l-ai citit la nunta
Oana,sanatate randunoiului
Clau,si eu ii dau pe copii cu crema de protectie -asta cand nu uit!
Cand va aud cate evenimente aveti prin parcuri,ma iau toate cele,ca aici nema ,niente,nada de nada!
Naty,Sam mazgaleste de zor cu cariocile,creioanele si pixurile lui David.cel mai mult ii plac acuarelele.pe care le-a si gustat.pofta mare la Socrela
Raluca,sa dea DD sa nu se raceasca Briana
Ramo,bine ca si-a mai revenit Andru.au zile si zile..uite,si Sam ieri a papat tare dificil,a baut doar 400 de ml de lapte...asta e.
Cleme,pupici si pozeeee cu Diana
Gudinde ,tare faina poezia
ma duc ca am mancarica pe foc

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Simo, asa e , prin parcurile de aici tot timpul apar voci binevoitoare! Foarte bine faci ca dai copiii cu crema, parerea mea e ca in ziua de zi nu poti sa-i mai lasi fara protectie, isi ard imediat pielea. La mine e cam problematic cu palariuta caci mi-e foarte greu s-o pacalesc pe Rebecca s-o tina pe cap, dupa-amiaza o las fara ca nu mai e asa pericol spre seara, dar la 12 arde soarele ca naiba. Desi am cusut la toate palariutele snurulete sa le leg sub barbie, tot trage de ele si se enerveaza. Trebuie intruna sa-i distrag atentia. Spor la bucatareala.

Eu abia am mancat de pranz , acum imi fac cafeluta de dupa masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

gata am terminat si eu cu treburile casnice...acum mai trebuie sa dau cu aspiratorul dar sa vedem in ce toane e randunoiul mai tarziu daca nu maine....

clau ,simo sper sa fie vorba doar de toane...

e naspa rau afara,si la noi ploua ..nici gand sa-l scot pe andru afara azi...




RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Raluca, tin pumnii sa nu raceasca Briana. Deciii, barbatii nu au nici-o treaba cu imbracatul copiilor in raport cu vremea de afara, parca traiesc intr-o lume a lor! Si al meu ar imbraca copiii cu maneca scurta si in plina toamna , e ceva normal la el!
Pe mine anul trecut chiar o vecina m-a certat ca nu i-am pus caciulita Rebeccai! Cu greu m-am abtinut atunci de la o remarca taioasa gandindu-ma ca o sa ma tot intalnesc cu ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Hai sa spun una buna Azi ne-am distrat muuuult mai bine ca la zoo, am fost in Cora la PET SHOP Erau catelusi mici mici, pisicute, papagali, hamsteri, canari, pestisori, veverite, cincile...Valeu, ce distractie nene Finalul apoteotic a fost ca Teo vrea hamster, eu canar si Mimu pesti Inca n-am cumparat nimic , dar parca ma vad si ingrijitor de zoo in curand
Teo a slabit deja 3 kg cate se presupunea ca va slabi in 3 saptamani , e mega incantata !Cu ocazia asta, am dat jos din pod storcatorul de fructe (ca Teo prefera sa bea suc de mere decat sa le manance) si voi incepe sa reintroduc in meniul baiatului suc de mere si morcovi..piersici, capsuni, ce-o mai fi. Sa vedem ce-i va placea!
Exact ca Clau fac si eu, am in geanta lui Vladutz niste treburi : crema, chiloti, servetele umede si uscate,sapca, apa,covrigii de Buzau, bani si jucarii...ca sa stiu ca AM , sa nu-mi mai bat capul sa nu uit aia si ailalta...
Dar inca nu l-am dat cu crema, am zis ca-i numai luna mai si inca nu arde asa rau...plus ca pana sa apuc eu sa ma gandesc la crema el era deja negru Vigantolul asta cred ca se recomanda de la caz la caz, functie de fontanela si de nr de dinti, de forma coastelor si a picioarelor, nu stiu...dar noua ne-a zis sa-l oprim peste vara si l-am oprit inca din mai ca asa mi s-a parut mie , ca sta destul la soare !
In schimb, mi-a recomandat sa-i dau calciu cate 10 zile ...gluconat de calciu fiola sau nu stiu ce ca n-am fost prea atenta ...mai da cineva calciu copilului? Ca mie nu prea-mi vine sa-i dau, cred ca d-aia nici n-am fost atenta
Simo nu fi amarata ca n-aveti serbari, n-ati pierdut nimic Cum ziceam si in decembrie, unii sunt mai rabdatori si stiu sa vada partea plina a paharului...dar eu am niste nervi cand e aglomeratie de nu pot sa spun, cred ca e cazul sa fac o vizita la doctor totusi L-am innebunit pe Mimu cu excursia voastra, am facut si niste trasee off-road impreuna (Retezat, Sarmisegetuza) pentru cand vom avea jeep Azi am avut program de visare...animalutze, jeepuri
Roxana sper ca Amira sa fie deja mai bine si sa nu fie decat o mica raceala sau nici atat
Bubu ti-ai luat colac de salvare? Ca se apropie vremea
Raluca sanuraceasca, sanuraceasca, sanuraceasca ! Randunoiul merita sapunit oricum, dar sa stii ca chiar de raceste Doamne fereste, tot nu-i de la el...era apa rece, erau copiii raciti, gaseste el ceva, sunt sigura ..of,of! Been there, done that!
Am o durere ca de vanataie sub pometele stang, dar nu se vede nimic...ori e de la una din cambrarile bruste pe spate ale lui Vladutz ori nu stiu ce sa mai cred
V-am zis ca a primit grecul banii? I-a primit Mi-a zis see you in september, abia astept




Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

si eu acum am terminat cafeaua,am avut grija si mi-am facut o cana mare...acum mananc o ciocolatasi mai googalasc un picutz pana se trezeste andru...




RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

teo pt kg date jos f tare cu distractiunea voastra ...mimo parca te si vad ingrijind zi de zi un canar,un hamster niste pestisori ...hai nu fi mama rea si fa-le cochiilor pe plac




RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Mimo, bravo lui Teo! Dar sa stii ca nu prea sunt recomandate sucurile de fructe in curele de slabire, mai degraba fructul! daca le storci cica nu e de bine
Acum imi calc din hainele pt. bagajel

Of...am chemat-o pe soacra-mea, i-a facut metrocopramid in fund si vad ca e mai bine, doarme acum...a baut 2 pahare cu apa de azi de dimineata...cand se trezeste i-am facut supica cu crutoane, sper sa pape...
Soacra-mea mi-a calcat rufele si i-a dat lui Stef sa pape , asta e de bine!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramo_cata

teo pt kg date jos f tare cu distractiunea voastra ...mimo parca te si vad ingrijind zi de zi un canar,un hamster niste pestisori ...hai nu fi mama rea si fa-le cochiilor pe plac




RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Da, da Ca schimbi tu apa si speli acvariul, si-ti canta tie canaru' la 6 dimineata-n cap Cred ca abia asteapta pisicile lu' Patapievici canaru' meu

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Si nu v-am spus ce era mai important
Vladutz pune telefonul la ureche daca-i zici "alo" si dupa ce mestereste el ceva zice "GATA" (sau DATA , cum nimereste )
Acum stiu ca suntem in urma cu astea, dar ma laud si eu cu ce pot, ca tare m-am mai bucurat

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput