Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Buna seara!

Nyk0le multumim pt capitol , ma bucur ca ai reusit sa deschizi capitolul..
oana80 multumim, deja .. si asta nu e tot, am zis ca m pun poze, uitati-le aici.
happymum nu mai fi necajita..probabil e prea devreme, m asteapta 1 sapt , si apoi repeta testul..tb sa fie cu ochisori'. Imprumut, dar ai si tu un pui in burtica, dar e prea dvm ca sa iasa la test, dar, nu a venit CM.. deci e de bine..m asteapta putin si vei vedea.
ale1212xa eu zic ca e prea mica sarcina, sa se vada la ecograf, m asteapta putin..ca sa il(o) vezi sigur, ar tb cam pe la 7 sapt-8 sapt..noi asteptam sa te alaturi cat de curand pufoaselor.
danyelana of..imi pare rau..sper sa treaca per asta m repede.



ALBUM
6 si 5 maselute
Ioana creste mare

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

pentru ioana mica si tare dragalasa...poza in masina e tare frumoasa..pentru mami lui ioana care are o familie tare frumoasa!alina sa de-a DD sa vina si surioara sau fratiorul pentru minunea ta!
fetelor ce credeti voi?chiar ar putea fii 2 bebei...ca nu am auzit sa se vada burtica asa repede....si credeti-ma nu am zis eu ci fratele meu si mama mea..ca prea e formata..hmmm!Nik0le m-as bucura sa fie 2 bebe
merg acum la ca asa somn imi este in ultima vreme de dorm si la lucru pe birou!somn usor la toata lumea
a:si ma dor sanii de-mi vine sa nu iau nici macar sutien sport....dor rau

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu_bu

pentru ioana mica si tare dragalasa...poza in masina e tare frumoasa..pentru mami lui ioana care are o familie tare frumoasa!alina sa de-a DD sa vina si surioara sau fratiorul pentru minunea ta!
fetelor ce credeti voi?chiar ar putea fii 2 bebei...ca nu am auzit sa se vada burtica asa repede....si credeti-ma nu am zis eu ci fratele meu si mama mea..ca prea e formata..hmmm!Nik0le m-as bucura sa fie 2 bebe
merg acum la ca asa somn imi este in ultima vreme de dorm si la lucru pe birou!somn usor la toata lumea
a:si ma dor sanii de-mi vine sa nu iau nici macar sutien sport....dor rau


5+

Multumim! Iar tie iti doresc sa fie 2 , sau unul dar sanatos(i). Cum va vrea Dumnezeu.

ALBUM
6 si 5 maselute
Ioana creste mare

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

bubu ia pozeaza tu nitel burtica si trimite=o sa ne dam si noi cu presupusul


Alex, hai la mama! Cand sa vie... ? Repede sa vie...
www.feminitate.org/" target="_blank">A fi femeie------Amintirea cea mai draga mie------Poze noi cu maruta mea
blog 1------blog 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Fetelor, am intrat pe aici din... nostalgie...

Am apartinut Odiseei de Ianuarie-Februarie 2009, am nascut pe 18 decembrie 2008.

Cu tot stresul si toate grijile, am avut parte de o nastere rapida - 4 ore si, cu toate placutele si mai putin placutele de dupa nastere, in fiecare zi ma bucur de licuriciul meu.

Sa aveti parte de o sarcina usoara si de o nastere si mai usoara!

gabryela, incearca suc de lamaie, Sweet Summer, de la Pfanner... Si eu am fost varza in primele 4 luni, cu mancatul, la 1 noaptea, mancam corcoduse verzi... Nu am vomat, dar nu suportam nici sa deschid frigiderul, plus ca am ramas cu sensibilitate olfactiva la detergenti si balsamuri...

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panterableu9 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

imi este tare rau...
orice mananc il dau afara dupa cateva minute asa ca imi e frica sa mai mananc...
stau in pat si bolesc...


5+

"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



era despre soare si plaja, dar vad ca nu prea mai e cazul, daca te simti atat de rau. mie mi-a zis dr. ca sa nu stau cu burta (descoperita) la soare. i-am zis ca o sa incerc sa stau mai mult cu fundul la soare (cat oi mai putea) si e ok Imi pare tare rau ca nu te simti bine, dar va trece si asta - s-ar zice ca traiesti experienta la maximum, cu toate simptomele mai putin placute. Tocmai mi-a trecut prin cap ca am citit de ghimbir - cica femeile asiatice il folosesc in timpul sarcinii pentru a combate starile astea de greata. Poate iti ajuta si tie





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panterableu9 spune:

happymum, iti tin pumnii sa-ti iasa testul cum vrei tu. iar daca nu e de data asta, nu dispera si nu te stresa.
cat despre intrebarea daca m-am chinuit mult, raspunsul este NU, nu m-am chinuit deloc - a iesit dupa sistemul : NU E PENTRU CINE SE PREGATESTE, CI PENTRU CINE SE NIMERESTE. Sincera sa fiu, e ultimul luru care imi lipsea. Stiu, nu-i frumos ce zic, dar relatia mea era taman pe butuci si tocmai imi facusem planul sa abordez subiectul despartirii (amiabile, desigur). Sa mai zic ca pe mine m-a dat peste cap si ca el ar fi deosebit de incantat daca i-as spune ca a fost o gluma?
Dar nu vreau sa te deprim. Cum ziceam: nu te mai pregati atat, relaxeaza-te, nu calcula nimic si vezi ce iese La mine asta a fost metoda castigatoare - "accidentul"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panterableu9 spune:

andre_lina,ce sa zic despre barbatul tau? e asa cum zicea cineva pe aici, lasa-l o vreme: barbatii sunt cam "tolomaci"- asta e adevarul. Si apoi vezi ce se intampla, daca ii vine mintea la cap, se intoarce, daca nu, bucura-te ca ai scapat de el si de luni/ani de chin. Cel putin tu esti fericita ca o sa ai un bebe. Eu nici macar nu stiu daca sa ma bucur, ca eram in pragul despartirii. despre el ce sa mai zic? "m-as simti usurat daca ar fi o gluma", "mi-am gasit cu cine sa fac copil" si cu altele de felul asta ma "alinta". Ma mai loveste disperarea din cand in cand, dar tot e bine, ca pot da vina pe hormoni pentru orice toana. Dar am pus un plan la cale: ne mutam impreuna in vara, sa vedem daca ne (mai) suportam (nu de alta, dar sa nu poa' sa-mi zica odrasla vreodata ca n-am incercat). Daca nu functioneaza, in toamna mi-am luat talpasita, imi vad de penele mele si faca ce-a sti.
Si sper sa-mi treaca instantaneu toate gandurile negre, odata ce incepe sa miste "pufuletul" (de fapt, "pufuleatza, ca eu asa am hotarat ") Si sper sa semene cu mine, sic!
Astept vesti bune, oricare ar fi deznodamantul si lasa plansul ca nici pe mine nu ma ajuta, doar ma enervez ulterior cat pot fi de proasta sa bocesc din cauza cui? Pana una-alta, cel mai important e sa ne fie noua bine, ca atunci le e bine si pufuletilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact


ale1212xa eu zic ca e prea mica sarcina, sa se vada la ecograf, m asteapta putin..ca sa il(o) vezi sigur, ar tb cam pe la 7 sapt-8 sapt..noi asteptam sa te alaturi cat de curand pufoaselor.




multumesc Ioana de raspuns,
intr-adevar acum daca stau sa ma gandesc cand m-am dus la control eram sub 5 saptamani, deci un pic cam prea devreme, deee entuziasmul asta...o sa mai astept cel putin o saptamana, atata timp cat nu vin uratii sunt sperante
si daca tot am raspuns de dimineatza, un ceai fierbinte pentru fete, va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Panterableu9, multumesc pentru cuvinte. Imi pare rau ca esti si tu intr-o situatie similara. E socant sa vezi ca omul care zice ca te iubeste...te face sa suferi si te umileste. Dar am vazut ca un om il cunosti cand il pui in situatii noi sau dificile. Cand e totul roz cum sa nu stea un barbat? Concluzia mea e ca daca nu e alaturi de o femeie in momentele cele mai frumoase dar si grele din viata ei, nu are niciun sens restul.

Un prieten ti-e alaturi la bine si la greu, fara interes. Un prieten nu te face sa plangi sau sa suferi cand ti s-a intamplat o minune: dai viata unui suflet care e si parte din el!

Eu incerc sa ma linistesc, ma bazez doar pe mine si pe parintii mei, e tot ce am sigur, fara conditionari, fara plansete si reprosuri. Daca ar fi sa aleg sa traiesc frumos, as alege sa traiesc in iubire. Iar iubire pura am doar cu ai mei, acasa.

Sigur ca as vrea sa fie mai placuta situatia, dar nu este. Depinde de 2 persoane...cu scopuri si viziuni diferite.

Fii puternica! Nimeni nu e mai important decat tine! Nici tu nici copilul nu puteti fi bine daca nu esti tu bine.

Te pup!



9+ Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!

prima poza http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=77922

Mergi la inceput