Prietenie la plesneala 48 Ce calitati avem?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Puppa spune:

Vreau si la fecioara si la leu...ca sa ma verific :)) Ca la defecte a corespuns perfect descrierea

http://picasaweb.google.com/cristina.catana
http://puppa.wordpress.com/

Teledon pt Mihaita
0 900 900 320 - pt 10 euro
0 900 900 325 - pt 5 euro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

inseamna ca nu mai fac fata tricicletele ...trebe schimbate
Andra...da cum il cheama pe ursu tau?



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Poze, Just Me
Infertilitatea este o boala

Bazar pt Mihaita

Teledon pt Mihaita
0 900 900 320 - pt 10 euro
0 900 900 325 - pt 5 euro


ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

baaaai, franaaaaa!! ce faceti mai aici, a dat limbaritza in deshtele voastre?? ia spuneti-mi si mie rogu-va unde gasesc si eu aia cu defectele la fishioara... ca am vazut toate celelalte zodiile, da' la fishioara am inchis ochii pare-se . indrumati-ma, va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Puppa special pt tine

Leu
Lumea este o jungla pentru dvs, plina de nesiguranta si temeri. Mandria dvs de Leu este accentuata de faptul ca va auto-respectati enorm. Aveti capacitatea de a-i face pe altii fericiti si va considerati realizat numai daca lucrati intr-o profesie care va entuziasmeaza si va solicita creativitatea. S! unteti usor de ranit; faceti cu usurinta sacrificii pentru cei pe care ii iubiti, dar trebuie sa va feriti in a va transforma copii sau partenerul intr-o copie fidela a dvs.

Calitati:
1. sinceritate
2. sociabilitate
3. devotament
4. loialitate
5. siguranta de sine


Fecioara
Feciora simbolizeaza resursele pure; permanenta cautare a perfectiunii nu va poate face decat sa va simtiti la un moment dat dezamagit. Invatati sa va relaxati. Va impacati bine cu sarcinile de serviciu care cer minuntiozitate si exactitate, dar adesea complicati inutil lucrurile.

Calitati:
1. altruism
2. modestie
3. perfectiune
4. cinste
5. eficienta




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Poze, Just Me
Infertilitatea este o boala

Bazar pt Mihaita

Teledon pt Mihaita
0 900 900 320 - pt 10 euro
0 900 900 325 - pt 5 euro


ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

am pierdut eficienta din cauza de perfectiune...

dar in rest asa e

Alaturi de SONIA
si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA
TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM

**********0 900 900 320-pt 10 euro**********
**********0 900 900 325-pt 5 euro**********



si nu in ultimul rand donu'Bodo

Vio ,mamica lui MIHNEA viitor "descoperitor" de infinit


Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui MadameBovary

baaaai, franaaaaa!! ce faceti mai aici, a dat limbaritza in deshtele voastre?? ia spuneti-mi si mie rogu-va unde gasesc si eu aia cu defectele la fishioara... ca am vazut toate celelalte zodiile, da' la fishioara am inchis ochii pare-se . indrumati-ma, va rog!

da te-o furat peisajul cand s-a scris??? ia de acili` sha

FECIOARA (23.08-22.09)
Planeta dominanta: Mercur, planeta trancanelii si a isteriilor.
Animalul sacru: ciocanitoarea
Personalitate: Zodiacele critica spiritul critic al fecioarei,punand-o astfel intr-o situatie critica. Cum, pe deasupra, fecioara mai e si metodica, punctuala si perfectionista, sfarsesc prin a-i scoate pe toti din pepeni.
Obsedata de igiena, detalii si clasificari, este capabila sa caute
bacteriile cu lupa, sa frece dusumelele periuta sau sa puna rufele in
masina de spalat nu doar pe culori, ci si ordine crescatoare si
alfabetica. Miroase enervant de curat si se leaga spiritual de cainii si pisicile din cartier, cateodata ii si adopta. Fecioara este o fana a listelor, tabelelor si regulamentelor pe unele subpuncte, care, in loc sa-i simplifice, ii incalcesc teribil existenta.
Pe scurt orice fecioara veritabila este:
mereu ocupata cu o mie de nimicuri sau sa-si bage nasul unde nu-i fierbe oala
tipicara
ipohondra
cicalitoare
carpanoasa
maniaca
absolut necesara, din pacate.
In dragoste, are caldura unei frapiere si fantezia unui birocrat, ar spune gurile rele.
Meseria potrivita: analist politic, avocat, CTC-ist, agent de dezinsectie, veterinar la ferme de ovine, sora medicala(sau frate).
Pizza magica: cu extra-mozzarella
Medicamentul norocos: toate, fara exceptie






www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Poze, Just Me
Infertilitatea este o boala

Bazar pt Mihaita

Teledon pt Mihaita
0 900 900 320 - pt 10 euro
0 900 900 325 - pt 5 euro


ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delphinas
agent de dezinsectie


asta mi-era meseria, nu stiam eu de ce nu imi gasesc linistea pe lumea asta . acum, my secret is ca sunt la congruenta dintre fishioara si balanta si mai am si un ascendent tzacanit, deci e partial adevarat ce scrie la fishioara in ce ma priveste pe mine. eu, spre exemplu, nu-s manaica in privinta curateniei si a bacteriilor, sunt normala . mama insa... ea cred ca are dublu ascendent in fecioara pentru chestia asta .

iar in dragoste... ohoooo cat de departe de adevar . am mai citit asta cu raceala fecioarelor in amor, da' zau ca it's not me!!
incapatanata is, rasfatata is, jeloasa is, oarecum posesiva is... tipicara, tabelase, chestii, da; perfectionista oarecum si lista poate continua


sarumana pentru repostare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Pe ursu meu il cheama Claudiu in vremuri de pace in vremuri de razboi ii spun Dl Klaus

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3



Teledon pt Mihaitza

0 900 900 320-pt 10 euro
0 900 900 325-pt 5 euro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delphinas

Calitati:
1. altruism - true
2. modestie - true cateodata
3. perfectiune - iarasi, true, dar doar uneori
4. cinste - adicatelea-s cinstita? mda.. si uneori proasta de sincera in timp ce alteori tin in minte ca tampita doar ca sa nu fac rau celor din jurul meu...
5. eficienta - doar daca ma pui sa fac ceva ce-mi place



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui MadameBovary
sarumana pentru repostare

nu ca sarumana si . ia o si un cartus de tiuton la fata. da tu crezi ca am stat si am editat asa de-a moaca?




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Poze, Just Me
Infertilitatea este o boala

Bazar pt Mihaita

Teledon pt Mihaita
0 900 900 320 - pt 10 euro
0 900 900 325 - pt 5 euro


ambitioasa

Mergi la inceput