Ajutati-ma!!!

Ajutati-ma!!! | Autor: anamaria74

Link direct la acest mesaj

Buna.Ultimul ciclu menstrual am avut pe 26 aprilie.Pe 4 mai mi s-a facut histerografie.Ieri seara am avut dureri de burta pe partea de jos si vreo 2 picaturi de sange,am crezut ca mi-a venit ciclul,astazi dimineata vad ca nu mi-a venit si am facut un test de sarcina si mi-a iesit pozitiv,dar acum sangerezi parca imi vine menstruatia,dar nu o picatura ci destul de mult si l-am sunat pe dr si mi-a spus sa i-au nospa forte,scobutil si ustrogesteron,dar vad ca sangerarea nu se opreste si burta tot ma doare.Ce parere aveti? Ajutati-ma ,nu am avut sarcini pana acuma si ne dorim un bebe de foarte mult timp.Dr a spus sa ma duc in control la el numai sambata,oare testul nu a dat rezultat bun?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

offf, nu prea stiu ce sa-ti zic, doar sa te incurajez un pic, stai in pat, fa ce ti-a zis doctorul, eventual mergi pana la spital daca poti, si ai incredere in Doamne Doamne, roaga-te la el sa aiba grija de puiul tau mai ales ca azi e Inaltarea



_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si minunea din burtica 34+ Anastasia Ioana
AMR 5 saptamani


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

Sangerarea nu prea e OK!
Cel mai sigur este sa faci un test de sange Beta-HCG ! Asta iti va confirma daca este sarcina! Cel mai bine te va sfatui un doctor!Eu nu stiu ce e histerografia!
Doamne ajuta sa fie asa cum iti doresti!

Cristina mami lui Rares & 35+ sau 38+(dupa eco) ???
rares
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">ajutor pentru sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria74 spune:

Multumesc fetelor,l-am sunat deja de 2 ori pe dr si daca mi-a spus sa ma duc numai sambata nu pot sa insist.Daca fac analiza de sange in cat timp imi da rezultatele? Poate nu sunt insarcinata si i-au ustrogestanul degeaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

daca faci la urgenta iti da in aceeasi zi rezultatul.sper sa fie totul ok.stai in pat daca poti.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria74 spune:

Dar fetelor daca am luat deja nospa si scobutil si vaginal ustrogeston ,si m-ai sangerezi sunt sanse sa pierd sarcina? Am dat telefon dar nu ma primeste nici un dr pana saptamana viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

nu vreau sa te descurajez:eu eram insarcinata, aveam 4 saptamani.si am inceput sa sangerez, am luat exact ce iei tu si am repetat BHCG si scazuse(el trebuie sa se dubleze in 48 ore ca sa fie sarcina in evolutie).asa am pierdut sarcina.si am sangerat numai 2 zile si nu foarte mult.dar urgenta ceva nu exista?eu zic sa astepti daca nu ai alta solutie.acum ce vrea dzeu.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria74 spune:

Fetelor oare poate sa fie sarcina extrauterina? Dupa nospa si scobutil ma doare rau burta tot asa cand eram in primele zi de ciclu si sangerarea nu s-a oprit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

Eu zic ca daca testul a iesit pozitiv esti insarcinata. Continua cu utrogestan si incearca sa mergi la urgenta. Domnul fie cu tine!

Mami de Calin Gabriel (8 mai 2007) si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalliste33 spune:

Anamaria74, cum te mai simti?
Din cate stiu testul poate iesi fals negativ, nu cred ca si fals pozitiv. In cazul unui test pozitiv e bine de pus posibilitatea unei sarcini, caci, daca este, sangerarea nu e buna. In mod normal la astfel de simptome e sanatos de actionat imediat, nu de asteptat pana cand e disponibil medicul. Poate fi prea tarziu pentru tine atunci, in cazul unei sarcini. Temperatura cum e? In sarcina e mai mare decat la menstruatie. Poate o vizita la spital in regim de urgenta ar fi buna. Sanatate si Dumnezeu fie cu tine!

Mergi la inceput