Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(91)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Lauraa eu cred ca fara aer conditionat pe caldura asta nu se poate. Oricum bebe va fi in scaunel pe bancheta din spate
a masinii, intors cu spatele la directia de mers. Sigur nu va fi nici o problema.

Philip sa ai o nastere usoara.

Off am o durere de spate in partea dreapta ca nici in pat nu pot sa stau.

Alynta sanatate lui Matei. Asa am patit si eu cu Diana acum vreo luna; la fel vreo 4 zile a facut febra mare in jur
de 39gC. APoi vreo 4 zile a facut febra pina in 38,5g. Si eu i-am dat antibiotic.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Andreea nr meu e 773-592-7925. Poti suna oricand o sa ai putere sau pune sotul sa trimita un mesaj. Tinem pumnii si refacere usoara. Banuiesc ca sti deja ca e f important sa te dai jos din pat cat mai repede si sa te plimbi ca sa te refaci si sa scapi de durere.

Laura si noi ne luptam cu colicii. Nu inteleg de ce se spune ca nu apar asa repede ca noi le avem din primele zile. Azi am cumparat gripe water sa vad daca functioneaza ca nu mai stiu ce sa-i fac. Cand o iau durerile o tin o ora doua timp in care are gaze la greu si ii clocoteste burta de te sperii. Scoate niste tipete de durere de-mi vine sa mor. Intotdeauna se calmeaza dupa ce reuseste sa faca caca, dar dureaza procesul asta si 2-3 ore cateodata si se cam intampla noaptea intre 10 si 1. Maine mergem la pediatru sa o vada si o sa-l intreb si de ce are atatea gaze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Multumesc Ela!
Pediatra mi-a dat sa-i fac analizele! Sa nu aiba infectie urinara, cica!


Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

roxy sper ca la tine ajuta mai bine huta huta decit la mine

cris cred ca copilasi nostri se tin amidoi cu mainile si picioarele de cordon ca sa nu paraseasca garconiera...

fetele...mai tineti minte cand v-am spus ca presimt ca ajung la la saptamina 41+?

41+ Sebastian Gabriel ..oare cind vrei sa vi
GUGU
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Philip iti tinem pumnii maine



37+ Stefan Amir
http://picasaweb.google.com/ganesha977/EuSiAmir#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna seara!

Am aparut si noi putin la raport..
Azi a fost tati cu bebe la farmacie sa il cantareasca,si are 3,860 kg cantarit imbracat cu un body si un costumas subtire de bumbac..din spital am iesit sambata cu 3,450 kg..oare o fi luat ceva in greutate?Oricum ,poimaine merge iarasi si il vor cantari cu aceleasi haine..asa ne va fi mai usor sa ne dam seama!
Alynta..multa sanatate lui David si recuperare rapida!Darius a avut secretie galbena la ochi vreo 2 zile in spital,dar acum e curat,nu mai avem probleme..ne-au zis sa il stergem cu compresie sterila cu ser fiziologic,dar nu a mai fost cazul!Deci,sa ma astept sa mai dureze ceva timp pana imi reiau pozitia in sezut..,nu prea intra mancarea din picioare..dar asta e!
Nicuratze..felicitari pt vestile bune de la eco..chiar faci bine sa nu te ingrijorezi,totul este relativ pana cand o vei tine in brate pe bebelina!
Roxy...inca un pic si totul va fi bine!Pregatim agitatele pt joi..
Fetele,va multumesc la toate pt felicitari si complimente..
Ganesha..nu iti subestima sotul pana la proba contrarie..vei avea parte de o surpriza placuta vei vedea!Nici eu nu credeam ca ma voi putea baza atat de mult pe sotul meu,dar m-am inselat!
Cris,...felicitari pt fina ta..sa dea D-zeu sa fie bine pana la capat!
LauraOana..se pare ca bebe Sebastian vrea sa va tina inca in suspans..tin pumnii sa aveti parte de cel mai frumos eveniment cat mai repede!
Laurraa..pai inseamna ca Maya nu e contipata daca zici ca iese afara zi de zi..oricum din cate stiam eu e normal la inceput sa fie mai haotici cu scaunul..



mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:


Andreea


Nastere usoara si un bebe Nicholas sanatos va doresc!Asteptam vesti bune cat de curand!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

alynta..................sa-ti traiasca sanatos nepotelul sau nepoticasi nastere usoara finei tale si bebel sanatos


roxi.............inseamna ca la noapte aveti program


oanaalex........... printesica ca sa treaca colici mai repede


LauraOana............sper sa nu mai ai vreo presimtire iarsi sa nu te arunci la 42 de saptamani


maria...........mssi noi speram din suflet ca totul sa decurga bine si sa nu avem parte de evenimente neplacute

38+MIRUNA-ALEXANDRA

multi la burtici si mai multila bebici

AMR cred ca cel mult 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Alina, nu o fi conjunctivita?

Am fost si noi la masurat. Are 56 cm si 4400grame. Ceea ce mi se ppare super, a pus ontr-o luna si putin aproape 1400grame. Rebeca a pus atat in aproape 3 luni. Cu somnul nu avem ce-i face... a spus ca asta e ritmul ei.

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)

http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

Fetelor am si eu o intrebare.Gradul de maturitate al placentei 2 spre 3 e ok in sapt 32 de sarcina?Asa era cand am mers la 4D acum cateva saptamani.
Intreba cineva de remedii pentru picioare umflate...pe mine ma ajuta masajul usor, repausul si mai exista un spray special pentru picioare umflate de la Mothercare sau o crema de la Sanosan (muuult mai ieftina).In rest..rabdare multa ca cica trece dupa ce nastem.Sa porti incaltaminte cat mai comoda atunci cand iesi pe afara.

Sanatate multa si mamicilor si bebicilor!
Bun venit pe lume noilor albinute!

Gabrilici in 35 saptamani

Mergi la inceput