Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Citat:
citat din mesajul lui pinguin_roz

buna fetelor,

am o veste minunata!!!! Vin acum de la doctor si desi sangerez bebe a crescut are acum un cm si ii bate inima la fel de tare.
E o minunatie. Stau in continuare la pat si am mai multe sperante.
Larisel iti multumesc din suflet pentru incurajari nici nu stii cat a contat pentru mine.
Va pup pe toate si va doresc sa simtiti aceeasi bucurie!

7+


Doamne Ajuta!!! Ce veste buna....! Ai grija de tine!!!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum cu bb 3 in
10+
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Referitor la mesajul meu de mai devreme cu uitarea................ma razgaiam si eu!!!!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum cu bb 3 in
10+
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

roco, bafta maine la echo, sa ne aduci vesti bune si pozeee! amir10, la fel, asteptam vesti bune duminica!

pinguin roz, ma bucur mult pentru tine si puiul tau! Multa rabdare iti doresc sa ai, sa stai cumintica pana mai creste nitel bebe!

happymum, tu ne-ai schimbat capitolul? Multumim mult, doamne ajuta sa ne dai vestea buna curand! Foarte utila listuta, nu prea mi-a placut aia cu numai 2 patratele de ciocolata pe zi... Io am mancat pana acum vreo 3 randuri si ma pregatesc sa ma duc sa-mi mai iau. Dar nu se pune ca n-am test pozitiv inca. Bataita o sa-ti dau eu, auzi, bebe vine cand e momentul cel mai bun pentru el, le aseaza DD cum trebuie! N-ai idee cat de mult imi doresc sa ramanem amandoua aici, la odiseea pufuletilor! Tot la sfarsitul saptamanii asteia fac si eu testul, ce-ar fi sa fie amandoua pozitive?

simo, te iubim! Sigur ca ne e dor de tine cand nu scrii, dar nu ne lasi tu asa, nu?

Ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Alina, multumim pentru materialele trimise pe mail, marturisesc ca n-am apucat inca sa ma uit pe ele, dar o sa remediez situatia imediat ce o sa am putin timp! sa te faci bine repede, da? Cum a fost la Harsova?

bubu, sunt sigura ca reactia mamei tale s-a datorat exclusiv faptului ca nu se astepta la asa ceva, isi revine ea si sa vezi ca-o sa se bucure!

Andrelina, ma bucur ca acum esti impacata cu toata lumea, acum te poti bucura de sarcina asa cum trebuie! Nu cred ca o singura expunere la soare poate sa-i faca rau lui bebe, intreaba dr oricum. Cireseee??!!

roanaelena, softurela, mariucasara, suzy78, satulica, bine ati venit! Sarcini usoara si bebelusi sanatosi va doresc!

Ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

mariucasara, citeste www.evenimentul.ro/articol/medicamentele-in-timpul-sarcinii.html" target="_blank">aici, zice ca 11 zile dupa conceptie nu conteaza daca iei medicamente sau nu. Am mai pus eu linkul acum vreo doua capitole cred, sa ma ierte celelalte fete pentru repetitie...

oana2007, ai reusit sa faci programarea la dr?

lillyka, super pozele!

larisel, ma bucur ca te simti mai bine! A pus happymum o listuta cu alimentele interzise in timpul sarcinii, scrie acolo ca icrele s-ar altera rapid cand e cald. Sunt super fericita ca intrebi de mine, uneori ma simt nitel intrusa ca n-am inca testul pozitiv... Multumesc mult, sper ca duminica sa fiu aici cu acte in regula.


Ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Ma scuzati ca am monopolizat asa pagina, dar am avut multe de zis si n-am vrut sa va servesc o placinta de mesaj.

Eu am avut azi niste dureri surde in abdomenul inferior, sper sa nu fie nicio problema. E cam devreme pentru implantare... In rest, pofta mea de mancare e la cote maxime...

Ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

nikole asa ramane, duminica facem testul amandoua si Doamne ajuta sa fim si noi gravide.

mi-e ciuda ca nu apar toate mesajele de userul comun...


Alex, hai la mama! Cand sa vie... ? Repede sa vie...
www.feminitate.org/" target="_blank">A fi femeie------Amintirea cea mai draga mie------Poze noi cu maruta mea
blog 1------blog 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Nik0le multumesc din suflet. As fii mult mai linistita daca as stii data exacta a conceptiei. Miercuri ma duc la urgenta ca e medicul meu de garda si poate ma linisteste.
Iti tin pumnii duminica.Sa fie 2 liniute clare.
pinguin_roz ma bucur din tot sufletul ptr puiul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

happymum, iti tin pumnii pentru 2 liniute si un bebe cuminte pana la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:



Nik0le multumesc! ma simt mult m bine, de fapt nu mai am nimic. A fost frumos la Harsova.

happymum si tu ai scris cu userul comun? Si eu am scris, ca sa scapam de moderare, sigur vor aparea maine.

ALBUM
6 si 5 maselute
Ioana creste mare

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)

Mergi la inceput