Puiuti de Randunici 2008!! (264)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihutza11

in alta ordine de idei.. am facut recensamantul pozelor pt montaj.. am doar 31 de puiutzi!!
Mamici randunici haideti trimiteti pozele cu puiutzii ca timpul trece.. si indata fac copii 2 ani si noi nu avem montaj cu primul an!!!

SA VA STRIG INDIVIDUAL??

Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra


Mami, spune-mi te rog, cate poze si unde trebuie sa le trimit.

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

'Neata!

L-am vizionat pe Bursucel-pinguinel, cum vorbeste el

Stela, asa cum zice si Olga, nu-i de negociat cu scaunelul...si Stef a mai plans la intoarcere din parc, daca era mai obosit...cand era mai mic...cateodata merge si cu ignore . La drumuri lungi e bine ca te opresti si faci popasuri dese, daca e nevoie.

Am hotarat sa nu-l mai duc pe Vlad la gradi pana ne intoarcem din concediu...saptamana asta oricum nu avea voie...apoi cealalta plecam noi...si inca 2 cat stam plecati o sa stea acasa, pentru ca soacrei ii e teama rau daca se imbolnaveste, e super panicioasa si cred ca e mai bine asa...am anuntat la gradi, i-am zis educatoareai ca va veni la o repetitie, doua, pentru serbare, va merge la serbare si sper sa fie bine...
Pana una-alta, la 1 trebuie sa ma duc iar la Stanciu

Vlad a avut aseara 38,1, pe la 1 noaptea, chiar se faceau 8 ore de cand luase nurofen si i-am dat panadol, a dormit super pana la 9 dimineata.

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

cu scaunul si Andra e prietena si stie cand oprim ca e rost de dat jos si abia asteapta.. si nu am probleme de obicei.. dar drumurile pe care le-am avut noi 600km GH-CV nu e de ici de colea .. imi intepenise mie d'apoi ei.. si la fel ii dau de lucru.. plus ca noi inca suntem cu scaunul intors invers.. la drumul asta lung am inversat-o sa mai schimbe peisajul cand nu mai avea stare..

Pucca pe prima pag e link-ul catre contul de pe flikr.. userul si parola sunt acelasi ca si la mail.. uploadezi acolo 3 poze: la nastere, 6 luni si 1 an si de restul ma ocup io..
ce dulce e Bianca la nisip!


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Mihutza,sarmana ca ai vazut ca am modificat poza de 1 an...aveam in vedere sa-ti zic.
Olgu,chiar acum ma gandeam ca la urmatorul drum sa fac o sarsana mare cu jucarele,prostioare si sa-i dau cate una pe rand si poate poate o sta tipa la locul ei in scaun..Ca nu se mai poate..cat a durat drumul am stat cu inima in gat..
Pup toate fetele.

mami de TEODORA (1 apr. 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihutza11

cu scaunul si Andra e prietena si stie cand oprim ca e rost de dat jos si abia asteapta.. si nu am probleme de obicei.. dar drumurile pe care le-am avut noi 600km GH-CV nu e de ici de colea .. imi intepenise mie d'apoi ei.. si la fel ii dau de lucru.. plus ca noi inca suntem cu scaunul intors invers.. la drumul asta lung am inversat-o sa mai schimbe peisajul cand nu mai avea stare..

Pucca pe prima pag e link-ul catre contul de pe flikr.. userul si parola sunt acelasi ca si la mail.. uploadezi acolo 3 poze: la nastere, 6 luni si 1 an si de restul ma ocup io..
ce dulce e Bianca la nisip!


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra




Am rezolvat....am trimis pozele pe mail-ul comun mamici_randunici @yahoo.com, sper ca e bine si asa.

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Clau, stii ca eu sunt fan Avent, dar nu m-au castigat cu canitele, din pacate...asta de la Nuby imi place, e paiul de silicon, e moale, dar rezistent, canita e usoara, capacul se pliaza foarte usor...

Mihu, pregatesc si eu acum pozite saru'mana de efort!

Bubule, succes la Stanciu! Sa se faca bietul Vladut bine, oooof ce mila mi-a fost de el

Pucca, sa va fie de bine marea! Mi-au placut palariile voastre

Stelutz, incet asa o sa se obisnuiasca in scaunel Tea. Repet, cele mai lungi drumuri facute cu ea in ultima vreme au fost la Bucuresti si la tara ( pana la tara sunt 54 km..), o sa vedem pana la mare cum va fi. O sa ne oprim, ne dam jos, ne plimbam putin, ne "ambalam" la loc...ce sa facem?! Cand avea 2 luni si jumatate a dormit aproape in continuu pana la Salzburg si inapoi...trai nineaca pe noi atunci

Am pierdut Patrick-ul cred...ma intorc sa vad!

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

A SE LUA DE URECHIUSE URMATOARELE Duamne:
Simonette, MIMOO??, Roxana Claudia, OLGUTZA, Underqueen, Clodute, SIMOOO, tonic, oprescuflore, ALICE, misha71, Violeta, CLEME, Elara, LIANA, MIHATP, puppa, GECKO, KYA, BITZA, SOVI, Mamipapacios, Ursuleata, CristinaGoji, Kitzy, Nicoleta.. ca voi dati mai des pe aici..

sper ca ne mai citesc (sau macar sa vada ca facem montaj):
Daciana, Teo2rina, Monica9, Lymaria, Honey79, Annya74, mary_lou123, Claudia99, Delphin, Maia37, Gherman_in, danadc, jinxie, burtica_mica, vera_alina, RalucaS, ririan, emyemy, adela_achim, raluca2107, neliacris, mussara2000, doinita_g, varuna, midasnu, clabuc, frumusikk, ancka, raluk31, rox-dox, hagiyannis, somleac, cory, adriella, egonsis, remaliss, adriana_dana, mikydooza, mihos, gianiD, Ali_bia, nikol1986, serry_ann, sufletica, Miradi, simram, Pidana, cenia, mamaruta, Deea-pui, danaSingh

si ma gandeam ca pt cele care trec mai rar pe aici si nu au parola de mail comun eventual sa trimita mail cu pozele la adresa:
mamici_randunici@yahoo.com

Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Salut!


Mihutz, haide, iarta-ma! Uite, o sa-mi fac timp sa caut pozele si le trimit cat de curand, ok?

Tonic, am auzit strigarea ta, merci de apel!

Noi am fost plecati la tara, la munte, aproape de Soveja. A fost f fain, in curand plecam din nou, pt mai multa vreme. Acum a fost de acomodare. O sa pun poze dupa ce-mi reinstaleaza mesterul casei calc, ca tot cu buba e.


Acum fac si eu 2 comentarii, la subiect (sper sa nu fiu pe langa!):

1. Noi am parcurs 120km cu masina, nu-i chip sa stea Thea atat in scaunul de masina, din pacate. Am incercat toate variantele, se plictiseste f repede. Pe distante mici, chiar f mici, as putea zice, e ok. In rest...cu mari mancarimi, la fel ca Tea de Stela. E clar ca undeva s-a produs o bresha in felul nostru de a o educa cu privire la utilitatea si necasitatea scaunului de masina, sper sa reparam stricaciunea...

2. Si Thea bea apa numai din canita cu pai, din cana cu supapa nu a fost chip, culmea, poate tocmai pt ca am facut greseala sa ii iau o cana Avent, din care cred ca nici eu n-as fi putut trage apa. Din pacate, pe mine nu m-a dus capul la fel ca pe Olgutza sa scot supapa respectiva, cu care se joaca Thea acum si-i zice "papa".


Acum o intrebare: voi cum explicati copiilor neshte trebi care tin de vocabular, spre ex. ma refer la omonime... Adica: ma intreaba Thea ce-i e "ata", adica coditza unui catel de plush. Raspuns: "coditza". La care ea duce instantaneu mana la coditzele de pe cap. La fel face si cu "picior" (piciorul scaunului/piciorul ei) si altele de genul asta...Hmmmmm...

Am facut f multe poze la tara si ne-am distrat copios, poate reusesc sa incarc si eu macar cateva, zilele astea.

In rest, va pup, v-am citit si sper sa intru pe seara cu o scrisorica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Alice nu-i explic Nu mi-am pus problema

Olguta, multumim!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui aliceionescu

Acum o intrebare: voi cum explicati copiilor neshte trebi care tin de vocabular, spre ex. ma refer la omonime... Adica: ma intreaba Thea ce-i e "ata", adica coditza unui catel de plush. Raspuns: "coditza". La care ea duce instantaneu mana la coditzele de pe cap. La fel face si cu "picior" (piciorul scaunului/piciorul ei) si altele de genul asta...Hmmmmm...




Deja simt ca ma doboara complexele, e prea mult...

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput