Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (304)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sim, putin probabil sa mai cedeze la cafturi Stefan, pentru ca la gradi e o chestie de supravietuire. Si eu ma astept sa se agraveze problema de cand incepe Andrei. Cat despre wc, va doresc mult succes. Si la Alex tot gradi au dezvatat-o, eu doar am continuat ce au inceput ei. Tot asa prefera wc pentru ca acolo asa aveau. Olita a folosit mai mult noaptea si a vrut din cea tip tron ca wc-ul. Te rog mai pune link-ul la poze, sau cum ziceai ca pot sa il mai vad pe Stefan?

Ayumi, la noi a tinut aproape o luna agitatia asta, nu vreau sa te sperii. Dar sincer, dupa ce am trecut prin eruptia mea dentara cu dureri crunte combinate cu un fel de mancarime, atunci am realizat cum e sa iti vina sa te urci pe pereti.

Adimercedes, ce a patit Lisa de are febra? Credeam ca era bine pana la urma. si multa sanatate

Prisi, cred ca ai nevoie de putina relaxare ca prea te consumi de la telefon, de la trafic. Pup tare. Aaa, si sa stii ca Andrei e harnic foc, dupa ce papa bibe sau cereale pune vasele in chiuveta, deci zic eu ca il pregatesc bine sa o ajute pe Miru.






Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Carpatina, . Unde vazusi pozele lui Stefan?

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mada28
Luca vorbeste f mult.Repeta tot ce aude dar nu leaga mai mult de 2-3 cuvinte.


Doar 2-3 cuvinteeeeee?! Pai si nu e bine?



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Gata cu mesajele din urma. Haideti sa va povestesc si despre noi.

Andrei e tare haios si dragalas, nu spune el multe dar intelege multe. Vineri a pus mana pe masina incinsa si toata seara mi-a aratat masinuta lui si punea mana unde frige. Tot timpul imi arata pe unde se loveste, zice "ufff" si face o fata tare trista. Si are ce sa imi arate ca e julit tot tot. Greu cu pantalonii astia scurti, mai ales ca Andrei alearga non-stop si se catara peste tot. Ieri a alergat dupa Alex si s-a lungit pe asfalt, are genunchii varza. S-a ridicat si a continuat fuga, nu imi venea sa cred ca l-am vazut cu sangele siroind pe piciorus. E tare dragalas si iubitor, vine sa ma pupe, se infige la gura si imi turteste nasul de ma sufoc. Face bezele mereu, si socializeaza fara probleme cu copiii internationali din complex. Ieri i-am transbordat pe amandoi copiii in curtea vecinilor nostri turci cu care s-au jucat multumiti (vecini adulti adica, ei nu au copii). Cu ocazia asta am aflat ca pe tricoul lui Andrei scria in turca "o iubesc pe mama".

Alex e nazdravana foc, abia asteapta vacanta. Mai are putin si termina si extrascolarele ei. La balet exerseaza foarte mult, cred ca e obosita si nu prea mai vrea. Dar mai e numai putin pana la spectacol. Apropos, mamicile interesate pot veni la spectacol, pe 15 iunie ora 18.30 la Opera. Intrarea este libera, spectacolul se numeste Rederonette.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Prisi, cred ca ai nevoie de putina relaxare ca prea te consumi de la telefon, de la trafic. Pup tare. Aaa, si sa stii ca Andrei e harnic foc, dupa ce papa bibe sau cereale pune vasele in chiuveta, deci zic eu ca il pregatesc bine sa o ajute pe Miru.


Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi


pupam harnicutul

cred ca ai dreptate, sunt cam obosita si nu fizic cat psihic, cred ca trebuie sa ajung la medic sa-mi fac niste analize sa vad cum stau, ma trezesc obosita dimineata chiar daca doarme bine Miru

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Si are ce sa imi arate ca e julit tot tot. Greu cu pantalonii astia scurti, mai ales ca Andrei alearga non-stop si se catara peste tot. Ieri a alergat dupa Alex si s-a lungit pe asfalt, are genunchii varza.


Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi


pai se asorteaza cu Miru, ea are genunchii praf si e vanata la amandoi ochii ca a dat cu nasul de marginea patului

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Mie mi-a prins bine revederea cu colegii. M-am dus cam lipsita de chef, insa mi s-a parut relaxant si placut sa vad cine ce a mai facut. Am fost si la ASE in aula, si apoi la party la Stirbey. Am stat pana la 3 noaptea, era superb domeniul si atmosfera a fost placuta. Eram insa la rochita subtirica si se lasase rece, iar eu nu aveam nimic sa imi pun pe deasupra, asa ca am plecat mai mult de frig. Nu am apucat sa ma refac insa, ca duminica au facut copiii, culmea mai rau Andrei, cel mai mare circ din lume. De la 7 dimineata, ca niciodata, ziceai ca sunt bagati in priza. M-am trezit chiauna si cu capul cat o banita, la fel si prietenii nostri din Barlad ramasi la noi peste noapte. Cand s-au trezit si ei au facut si mai si copiii, deh, asa e cand sunt musafiri. Desi sunt atomici mereu cand sunt impreuna, niciodata nu i-am vazut asa misunatori, tropaitori, tipatori si batausi.Noroc ca si-au revenit dupa ce au plecat musafirii ca altfel clacam ieri de oboseala.

Cam asta de la noi, weekendul a fost placut, dar cam obositor. Si zau nu sunt pregatita pentru venirea inspectoarelor.

Va pupic, ma apuc si eu de munca. Va doresc o saptamana usoara si frumoasa!

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Prisi, daca ai stii ce delasatoare sunt si eu cu analizele. Nici cele obligatorii pentru ca am sterilet nu le-am facut si a trecut demult anul. Cat despre julitii nostri, m-am linistit, ca vad ca au acelasi trend.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Yaia, sacosa mea am trimis-o azi-noapte spre tine, a ajuns ?
inca o data la multi ani cu sanatate si sa-ti traiasca si sa se inmulteasca familia de delfinasi !!!

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

M-ati mai linistit cu povestirile voastre, credeam ca numai al meu e plin de julituri, vanatai peste tot .
noi suntem bine, acum ne pregatim sa mergemm la piata, am pofta de capsuni si la supermarket n-am gasit deloc fructe, doar niste porto amarate, mergem acum sa ne aprovizionam.


............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput