Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (129)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Era cat p'aci sa ne pacaleasca ploici de dimineata, dar tot am iesit de la 11.00 la 15.00. Diseara cred c amai bag o tura, pe la 18.00, dar isngura, ca soata pleaca sa se distreze

Irina, sanatate muulta!!

Ramona, uf, nush cum sa te ajut, eu 2 ani nu-i las cu nimeni, daca nu sunt si eu prin preajma... sau 1 an juma', cat a mai ramas...
Cu sotul, te inteleg perfect! Am si eu o intrebare: oare chiar toti barbatii functioneaza pe principiul "spune-mi si te ajut, altfel cum sa stiu eu ce vrei si ce sa fac???" - chiar si atunci cand lucrurile sunt evidente??? (a se citi: chiar si atunci cand cupilu'/cupiii urla de mama focului in jur)

Lidia, superbe pozele!!! Si protagonistele!

Alina, nu cred ca ai ce face, decat sa astepti sa-i treaca... sanatate multa!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

despre vigantol:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=136644&whichpage=4

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

Bitza, nu stiu cum vine cu ing-ul dar iti pot spune cum face tata. are card emis de nush ce banca din irlanda (euro) si scoate de la orice atm, in lei. logic ca pierde la schimbul valutar, insa nu stiu de ce prefera bcr-ul. teoretic poti scoate bani de pe card de la orice atm, dar numai in lei.

_
nasterea strumfitei mele; piticania creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Salutari si de la noi!!!
Irina ne pare tare rau ca Deea e bolnavioara de la Andrei ca sa treaca mai repede!!!
CD ne pare tare rau de Miku ca a trebuit sa sufere!
Si apropo de subiect exact cum a zis Laura eu nu prea stiu multe amanunte de aceea vreau sa pun cateva intrebari legate de tema la mamicile mai experimentate:
1.Toti baietei ajung la decalotare mecanica??
2. Cum imi dau seama ca s-a decalotat complet?
3.La Andrei cand tragem o parte ramane lipita si doar o parte e dezlipita se vede orificiul pe unde face pipi.Asta inseamna ca e decalotat doar partial nu?Partea lipita parca e lipita cu aracet nu se misca din loc
4. La el nu se aduna niciodata mizerie acolo.Voi ii decalotati in apa de la baita?Sau nu e bine sa ajunga apa cu gel de dus pe acolo?

Mai vroiam sa mai scriu dar am uitat ce am citit, mai recitesc si revin.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

nu stiu cand a trecut ziua de azi, iar noaptea a fost groaznica
urlete infioratoare si nu facea pipi in pampers, a reusit o data sa faca in brate la tati, spre dimineata a reusit in chiuveta in apa caldutza, pe la 10 i-am facut baie in cada si dupa a mai facut un pipi in prosop, a reusit sa adoarma cateva ore, pe timpul zilei a facut un pipi in pampers, dar e clar ca il ustura rauuuu
pe mine ma doare sufletul, nu stiu cum sa-l ajut, nici kk nu face, n-am reusit sa-i pun nici supozitor, diseara o sa-i pun supozitor cu novocalmin, am inteles de la farmacie ca ar fi bun pentru durere

Ada multumesc din suflet o sa-i pun diseara si o compresa cu rivanol sper sa-l ajute, peste triderm, mi-e groaza, marti trebuie sa mergem iar

La multe lunite sarbatoritilor zilei
(ma scuzati nu mai nominalizez)

La baby expo n-am avut cum sa ajungem, daca putem maine bine daca nu....mai stam cu caruciorul asta (am primit banii de carutz putem sa-i bem)
Aseara inante sa se trezeasca baiatul, a atacat din nou broasca nebuna si vorbitoare, de 2 ori chiar, radea si canta ca bezmetica

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidestefan





Ramo
Nu-i bai cu bavetica...mai rau e ca am ramas eu datoare cu banutzi...poate mai ajungeti voi in IOR ...ca noi in Tineretului ...slabe sanse.

Eu propun sa declaram ziua de MARTI zi de intilneala IOR...sau luni...sau oricare alta zi...la aceeasi ora ..in acelasi loc...
cine vrea ..poate ...si are placere ...sa vina ...stiind ca sigur va gasi macar o mamica de bobocel acolo..asa vor avea sansa sa se mobilizeze mai multe mamici...

altfel daca vorbim doar cu o zi inainte s-ar putea sa rateze mamicile care nu citesc in ziua respectiva..

Mie mi-a placut mult intilneala ...doar ca am cam facut foamea...adica nu mi-am luat provizii..ca nu m-am asteptat sa reziste fetele pina tirziu...next time ..iau provizii si pentru mine si pentru printzesa.


Noi am facut citeva POZICI RETRO..



LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)


Hello,

o sa vin si eu prin IOR, e destul de aproape de Bd Decebal unde stau eu. Cunosc bine de tot parcul, acolo am copilarit.
Sa ne vedeti si noua ochisorii si talpicile inainte sa plecam prin tari straineze ca dupa aceea nu prea se mai poate.
Dar asta daca ramane intalneala sa am bafta sa va vad, eu voi trece macar de cateva ori prin IOR inainte sa plec, sa revad si eu parcul asta, nu am mai fost de cand eram gravi, atunci noi locuiam pe la Baba Novac si era aproape. Poate zaresc pe careva.
Mi-ar placea sa cunosc fetele, pe toate fetele care vin in IOR, dar sper sa vina si Laureta, Nerantula si Mimihoo, ca si voi inteleg ca va plimbati pe-acolo.

Azi am fost in Herastrau, am intalnit pe "nu spun cine, persoana importanta", o mamica si o printesa scumpa scumpa. O sa fim si maine prin Herastrau, mergem la casuta unde am locuit si unde ne-am casatorit, sa ne luam "la revedere" si sa ii vedem pe cei putini de tot care au mai ramas pe acolo.:(((. Am vrea sa trecem pe acolo cu Noah. El inca nu a vazut unde si-au pus parintii lui verighetele. Ma rog, o sa vada si in poze cand mai creste...dar nu e la fel.
Nu ca ar intelege el mare lucru...

Fff frumoase poze, Izabella & Lidia. Au parfum de "altadata"

**************************************************************
Eva & Luca Noah (08.09.2008)


Pentru a intelege dragostea parintilor tai trebuie sa cresti tu insuti un copil. (proverb chinezesc)
Copiii invata sa zambeasca de la parintii lor. ( Shinichi Suzuki )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

mai pun si linkul asta odata, for info:

http://www.cirp.org/library/treatment/phimosis/index_ro.html

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

neatza!

Daca va spun ca de la 11,30 pana acum acum doua ore am zacut in Baby Expo, ma credeti?

dap, pe acolo ne-am facut veacul, am plecat cu schimburi la noi, mancarea de pranz am servit-o la nestle si ptr seara am incercat iaurtutrile de la humana, sunt , am mai completat o banana acasa si acum ne pregatim de somn.

Mi-am facut veacul pe la prietena mea, in stand la bebetto, m-am mai vazut cu vreo trei prietene, nu de pe forum, si la Nestle am dat nas in nas cu Laureta, sotul si printesele lor. Inisa este o suberba, iar daca as avea o fata as vrea sa semene macar jumate cu Bianca: frumoasa de pica, smecherita asa un pic(mai mult), zambareata, iar zambetul ei l-a cam prostit pe Falkone, l-a mancat pe paine( chiar daca au luat masa impreuna) fasneatza.... intr-un cuvant: betoooon armat! De aceea arata Laureta cum arata, Biencuta face cat toate programele de fitnes si aerobic la un loc
( pozele sunt superbe, sa-mi spui cum sa ti le trimit )

eu am luat multe jucarii: minge cantatoare, vaca cantatoare, carte ,cum altfel, cantatoare, pantaloni scurti de bumbac
, lingurite de la tigex, recipiente de 260 ml de la Avent, servetele umede bio, slip de baie (sper sa retina tot, ca am dat caruta de bani pe el) si, nu mai stiu, cam astea sunt importante.
Vroiam sandalute si nu am gasit
Tati nu vrea sa ma luam alt carucior, probabil daca impingea doar el la el, avea alta parere, asa.........

lumi: ai Pm si daca ramane valabila doleanta ta, spune-mi: sunt aproape de baby Expo si nu platesc bilet, numai ca ...am uitat complet ce vroiai Ceva izopren cu litere? Da-mi un semnal hunii
Si daca mai vrea cineva ceva de la Baby Expo, a vazut si nu era hotarata de ceva astept pm-uri pana main dim
(nu mai am telefon, m-am trezit cu un pampers kkos in poseta si fara telef de Vodafonejfaceti voi legatura intre aceste doua fapte, tati nu stie si nici nu va afla, mie imi trebuie alt creier asezonat corespunzator cu neuroni)(probabil ca telef zace in cosul de gunoi, ca suna jaaaaalnic),

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ciufik

Citat:
citat din mesajul lui bitza2008


Am o intrebare pt fetele care lucreaza la banca: De pe cardul de debit din Olanda, pot scoate bani de la ATM? E scump tare comisionul? Cardul e de la ING.


FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)


Ma bag eu ca musca-n lapte sa-ti raspund , ca tot va citesc in fiecare zi cu mare drag si interes; sunteti o gashka super-tare si invat multe de la voi .
Nu poti scoate bani de la ATM de ING Ro. Tare, nu? ATM-urile ING Ro nu accepta decat carduri ING Ro(era la un moment dat un proiect de modificare, implementasera la cateva ATM-uri posibilitatea de a accepta si alte carduri, adica emise de alte banci, insa nu mai stiu in ce stadiu e...). Poti scoate bani de la orice ATM, al oricarei alte banci cu conditia sa accepte mastercard sau visa (depinde ce card ai tu).
Comisioanele de retragere sunt ale bancii emitente cardului, adica ale bancii din Olanda si nu cred ca sunt asa mari (comisionele din afara sunt mai mici decat cele din Ro). Probabil vei pierde la schimbul valutar.

Sper sa nu va deranjeze interventia mea, dar prea imi sunteti dragi si am vrut sa va scutesc de un drum catre office-uri.

Andreea si Andrei (27.12.2008)

Ciufik multumesc de interventie... oricum, eu 60% cred ca ING nu are reprezentanta in Bt.CArdul meu e maestro.

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sabinel

Bitza, nu stiu cum vine cu ing-ul dar iti pot spune cum face tata. are card emis de nush ce banca din irlanda (euro) si scoate de la orice atm, in lei. logic ca pierde la schimbul valutar, insa nu stiu de ce prefera bcr-ul. teoretic poti scoate bani de pe card de la orice atm, dar numai in lei.

_
nasterea strumfitei mele; piticania creste

BCR-ul are cel mai bun curs de schimb.

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)

Mergi la inceput