Burtici fericite de septembrie-octombrie (61)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

neata si de la noi!! felicitari kiki pentru putzele cuci! ce impact mare avem noi in sporirea numarului de cuci pe forum

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (23+) de 2 oameni cu putze baietzesti


, asa e...se parea ca toate mamicile de gemeni de la noi de pe forum au anuntat baietei

KIKI 21+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

'Neata!
Nu pot sa cred lipseste omu' o zi si voi umpleti un capitol intreg!
Am fost ieri in Bucuresti la eco morfologica la dr. Albu. Totul este ok cu nazdravanul meu! Are 613 g la 24 de saptamani si toate masuratorule sunt bune. Era tare dragut cum isi tinea el manuta la cap si cum deschidea gurita! Ne-a dat si filmulet, desi imaginile sunt un pic neclare (putulica se vede insa ff clar). Dr. un pic cam necomunicativ si nu se respecta deloc programarile (am asteptat 2 ore ca sa intram!). Am fost si la Baby expo, am testat toate carucioarele dar nu m-am hotarat inca. Si mi-am luat cirese din Bucuresti cu 5 lei kg!
Va pup. Ma apuc sa citesc din urma!

23+ cu

nazdravanul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Neata!!E vineri!!!!!!!!!!!!!
Raluk16, eu nu ma risc sa manac capsuni dupa episodul cu bubite, mai ales ca pana atunci nu mi s-a mai intamplat. Daca prima oara a fost alergie usoara, dar a doua oara fac o forma mai grava??Asaaa, o capsunica poate am sa mai mananc, dar nu prea mult....
Sa va zic ce a patit cu patutul TREND o prietena de a mea. L-a comandat la o firma, si desi la telefon i-au zis ca e din lemn, iar pe site scria la fel, acasa i-a ajuns un patut de pal, pe care facut la comanda ar fi platit jumatate .
A, si nu stiu ce se intampla, dar sanii mei..pitici de altfel , si-au inceput activitatea serios. Azi dimineata aveam 2 pete maaaari si bluza era uda. Nu e prea devreme??
In rest, aseara aveam gleznele umflate ca doua paninite, niciodata nu mi s-a mai intamplat...Si evit sarea cat pot!


Gianina 21+ cu Loris Stefan

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui santorini

Si mi-am luat cirese din Bucuresti cu 5 lei kg!
Va pup. Ma apuc sa citesc din urma!

23+ cu

nazdravanul meu


felicitari pentru vestile bune cu bebelul tau!

de unde ai luat cirese cu 5 lei/kg????? acuma ma duc si eu

Ioana 22+ cu

bebe Carol Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



santorini felicitari pentru vestile bune de la eco!!!

cirese cu 5 lei/kg in bucuresti?? unde e minunea asta? ca azi ma duc!

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 20+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Felicitari Santorini pentru grasutul (e maricel nu? ) nazdravan!

Monica, frumoasa povestea cu balena, totusi parca as vrea sa nu fiu balena, nici sirena trista dar nici balena... nu sunt foarte culta inca, sper nici sa nu ma fac asa desteapta

Si noi tot fara preze, si la Alessia tot asa am facut, nu mi s-a deschis colul deloc, ma gandesc ca activitatea la care te trimite dr in ultima saptamana are legatura si cu efortul, emotia, loviturile etc, nu numai ca eliberarea de lichide

Roxxy ce imi place sa te citesc, chiar daca stai cu burta la soare pe bancute prin parc si eu merg prin nisip dupa zana cu slapi de trebuie dupa aceea sa ma descalt de cateva ori sa scap de nisip . Ca de, trebuie sa imi urmaresc pitica printre tobogane sa vad ce face, nu ca nu se joaca frumos, dar nici nu o las de capul ei. Ce mai face Matei?

Si eu zi scurta astazi, pana la 2. La multinationala mea facuta din 2 tari ca e ambasada se lucreaza vinerea pana la 2. dar din cauza asta ni restul saptamanii incepem la 8:30 in loc de 9. Bine oricum Ma duc acasa sa fac pulpe de pui cu sos si piure si gratare de curcan. V-am facut pofta? Va astept la masa

Nu stiu daca sa ma duc la Baby Expo...daca ziceti ca e si aglomerat...eu vreau sa ne aprovizionam de la Jumbo de la intrarea in Grecia, ce preturi am gasit acolo...de ex un scaun de copil de la Chicco (fotoliu, nu de bb) luat de aici a fost 5 mil si acolo 3. Si multe altele. Daca are cineva drum chiar merita!

Azi terminam si noi 23 saptamani si intram in 24!



Clau 23+ si Alessia Maria 13 iulie 2007


varsta bb2



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Pe masura ce citesc imi mai dau si cu parerea. Mi-a masurat si colul 4,4 cm si inchis. Asta mi-a adus aminte citind ce a scris cristina. Si vreau sa zic ca se vede colul chiar daca te duci inainte la toaleta, cel putin la mine asa a fost. Cred ca era cam varza ecografista!

23+ cu

nazdravanul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

vai kiki, dar sa stii ca si eu am patit ca tine, am aflat ca am cel putin un cuc si tot asa mi se zicea: "sigur e o putza de fata, ca e rusinoasa", de fapt era un cuc in toata regula. si lumea cand a aflat de cei 2 cuci a zis "saraca...cu 2 baieti", iar sotz le zice "da, ca sa aibe si alti sclavi in afara de mine". asa ma simt eu ca regina-mama

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (23+) de 2 oameni cu putze baietzesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Santorini felicitari pentru nazdravan!

Eu am mancat cirese cu 15 lei kg


23+ cu

Iepurica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Santorini, felicitari pt bebe. Sa fie sanatos sa se bucure parintii de el.

Ralu, nu pot sa spun ca sunt chiar paranoia dar... nu mai am rabdare. Sunt sigura ca in curand se va intampla si la mine minunea de a o simti pe bebita.

Monica 17+ cu

Mergi la inceput