Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 34

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Elyanne, succes cu examenele . Ma bucur ca va place si voua ca asta insemna ca a chiar iesit bine.
Covorasele sunt de la Diego. Cel mare 160 x 225 a fost 85 ron si cel micut 110 x 60 a fost 13 ron. Si eu vroiam colorate. Initial vroiam unul de la ikea dar cum nu mai ajung pe acolo m-am reorientat si la culori.

33+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Luminita superbi flacaii..ai tai au fost univitelini?tare bine seamana

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE



cand sarcina era mica, mi s-a spus ca da. cand am nascut, mi s-a spus ca existau 2 placente. pe foaia de externare scrie ca a fost o singura placenta... sincer, nu stiu ce sa cred. inclin sa cred totusi ca au fost univitelini (desi sa stii ca nu seamana chiar asa de bine), pentru ca mai multi medici mi-au confirmat asta cand sarcina era mica si se putea vedea f bine.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Moniland superb caruciorul. Sa il stapaneasca sanatoase piticile tale.

Luminita ma bucur ca iti place camera piticilor.

Se pare ca azi ma simt mai bine. Ma dor oasele bazinului dar e normal ca se dilata si ele. Burtica nu doare si vad ca nici piticii nu se mai incordeaza atat. Se misca dar finut. Si uite asa mai castigam o zi si inca o zi si apoi o saptamana.

Pupici la mamici pitici si buticii.

elena +32 Ana Maria & Matei Stefan AMR 6 sapt
Burtica mea la 28 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Ai mei incep sa devina fiecare EL...dinstinct..de celalalt...oare chiar nu vor semana deloc??eu vreau sa semene putin

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

elenada..acum am vazut si eu camera..foarte frumoasa..abia astept sa o vad cu ghemetoacele tale acolo in patuturi

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Bogdana si eu abia astept sa ii vad acasa sanatosi in patuturile lor. Sper totusi sa mai stea putin. Macar doua saptamani. Nu vreau sa stau cu saptamanile in spital.

elena +32 Ana Maria & Matei Stefan AMR 6 sapt
Burtica mea la 28 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

fii si tu optimista..mie din luna a 7-a mi-a tot spus dr..ca nu o sa pot duce sarcina.ca nush ce..si uite..am dus la 40 sapt fara 2 zile..cu 13 kg luate toata sarcina..din care 9 au fost in burtaasa k...fii tare

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

La mine colul e sters. Baiatul impinge cu capul in col. Colul e inchis din cauza cerclajului. Marti merg din nou la control. Dr a zis ca e posibil sa imi scoata cerclajul. Ma gandesc ca daca scoate cerclajul si cu colul sters mult nu o mai duc.
Eu sunt foarte optimista din fire. Cine stie poate o sa fie o minune si am sa duc si eu sarcina pana la 38 de sapt.
De luat in greutate nici eu nu am luat mult.
De la 64 de kg cand am ramas gravida acum am 70 de kg. E drept ca am slabit cam mult la inceputul sarcinii. Daca e sa adun si kg pierdute si apoi recuperate ar fi cam 12 kg puse pana acum.
Eu as zice ca nu e mult pt o sarcina gemelara bicoriala si biamniotica.

Acum cum ne-o fi norocul.

elena +32 Ana Maria & Matei Stefan AMR 6 sapt
Burtica mea la 28 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

eu am dus sarcina cu colul sters 3 sapt..deci...

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

http://www.cdep.ro/pls/proiecte/upl_pck.proiect?cam=2&idp=9734
fetelor..s-a promulgat legea..sunt asa fericitaaaaaaaaaaaaaaaa

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput