mamici de zmeurici de iulie-august 2009 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

Alinax multa sanatate, fericire si o bebelina sanatoasa si frumoasa

Andra80 sarcina usoara pana la termen, sanatate multa...si o bebelina sanatoasa, frumoasa si cuminte

tuturor Elenelor, Constantinelor...si bineinteles La Multi Ani si viitorilor tatici cu nume de Constantin...pe sotul meu il cheama Constantin.....astazi am zi de si



Alinutza 28+ viitoare mamica de strumf baietel Eric Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

addmina bine ai venit la odisee si ne bucuram ca iti place aici. Da-ne mai multe date despre tine...esti si tu gravidutza de iulie august? Daca vrei sa te inscrii la odisee, trebuie sa completezi urmatoarele date:
DN (data nasterii tale)
DPN (data probabila de nastere a bebelului)
UM (data ultimului ciclu menstrual)
culoarea caruciorului (bleu sau roz)

Te asteptam

Alinutza 28+ viitoare mamica de strumf baietel Eric Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylla2009 spune:

tuturor celor cu nume de CONSTANTIN SI ELENA..mamicilor si taticilor de viitoare zmeurici.

Ylla 31+Luca Andrei si mami de Carmen,8.10.2003
pozicile mele si ale ingerasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

La multi ani tuturor sarbatoritelor de azi!!!!!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 33+AMR 7 Sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Si eu la o cafeluta....Intre timp mananc si niste fulgi de ovaz cu iaurt activia,in speranta ca m-ar ajuta cu constipatia....Sper din toata inima sa aiba efectPooh,mami de Timea(15.06.05) si 33+AMR 7 Sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

andra, alinax LA MULTI ANI !!!

lA MULTI ANI ELENELOR SI CONSTANTINILOR




_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si minunea din burtica 33+ Anastasia Ioana
AMR 6 saptamani


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

fetelor azi incepe baby expo la bucuresti merge careva? eu parca m-as duce parca nu...nu stiu daca ma tin picioarele , plus ca deja sunt umflate , ma gandesc ca acum de dimineata nu e asa de aglomerat


_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si minunea din burtica 33+ Anastasia Ioana
AMR 6 saptamani


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Bine v-am regasit la un capitol nou!

Sa traiti cu numele Elena sau Constantin!!!! Pure/derivate/ daca aveti sarbatoriti…La multi ani!
Eheee, La muuulti ani Andra80 si Alinax!!! Cum a zis si Noce ieri, e frumos sa fii la aniversare cu burtik!!!! Ce sentiment…. Eu am avut parte si la Alexia si parka plutesti! Sanatate maxima si un dar minunat la termen, bebitzele!!!!
Ca si adrianafedorca, ma intreb si eu cu halatul?! Cat e halatul??? Nuuu, glumesc! Ma intreb daca merita, ca nici eu nu folosesc acasa, iar pt 3 zile, parka nu mi-as lua. La Alexia n-am avut, si singura data cand mi-a fost necesar a fost cand am facut “excursia” pt raze la plamani. Era un pic current pe holurile spitalului, eu m-am simtit ok, ca doar era iulie, dar m-a certat asistenta, nu cumva sa racesc.
Pogos are dreptate, cu faza iesitului, se mai pateaza de la laptic… exista motive, ma mai gandesc la halat!
Meleea, un caine!! Eu am in fata curtii acum vreo 5 care dorm pe rupte la soare, iar noaptea se inmultesc, se marita, divorteaza….scandal!! Imi vine sa ii fugaresc!
Da, Melea, si eu tot la 38 de sapt am nacut-o pe Alexia….asa ca topul de la prima pagina va fi cu totul altfel, nu va fi aceiasi ordine! Ochisorii lui bb o sa-I vezi, dar cu portia in primele zile, ca nu prea o sa-i deschida…dar o sa vezi o mutrisoara care-si va suci nasucul si gurita!
Addmina, bine ai venit! Scrie repede 10 mesaje ca sa apari alaturi de noi in timp real. (sunt moderate la inceput)
Off, Pooh, cu constipatia asta! Te inteleg, la mine e boala veche si ma feresc cat pot. Aseara n-am rezistat si am gustat un pic de orez cu lapte….orez nu, branza nu, …mai mult iaurt, salate…dar mai fac si alte mancaruri cu ochiul
Raportam seara calduri, adik eu as dormi cu usa deschisa, iar sotul se uita la mine mirat Ce-ai mama, bufeuri!? imi ardeau picioarele aseara, m-as fi spalat cu apa rece.
Cat despre nervi, am impresia ca numai eu ma ingrijorez pt sarcina, sotul isi vede d'ale lui, Alexia nu stie ce se va intampla, si nici n-am de gand s-o implic, dar presimt ca tot greul va fi asupra mea. Ma invart prin casa si constat ca trebuie sa-mi fac cuibul,iar cand vorbesc despre asta se uita mirat la mine. Barbatii astia pana nu ne vad cu bb in brate nu realizeaza ca vine barza.
Off, Cornelia, ma gandesc la tine cu santierul...eu ce sa ma mai plang! Uite as ama incurajez, cu voi de mana!
Maine merg la maternitatea privata, sper sa revin cu impresii. Ce ziceti feteleor, se cuvine sa le duc un cadou de casa noua celor de la maternitate? AM intalnire cu un dr sa discut prb mea cu virusul heptatita B. Nu ma duc ca la muzeu. Le-as duce un desen de-al Alexiei inramat. Tocmai si-a pus ALexia intr-o rama roz o lucrare proprie ( nu e artista, dar e de mana copilei).

O zi frumoasa!








Cri mami de Ale ( 2003) & +25 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

CRIXIA ce simpatica esti, m-ai facut sa rad de dimineata, parca ma vad pe mine in povestirile tale...
asa si eu cu caldurile, eu deschid geamurile noaptea el le inchide, aseara m-am trezit pe la 3 noaptea transpirata toata cand ma uit gemul inchis, m-au apucat toti nervii...
nici al meu nu se streseaza de venirea lui bebe probabil a vazut el prima data ca nu e mare lucru ca ma descurc...
acum el are alte streseuri cu casa s-o terminam mai repede asa ca-l las si eu in pace

cred ca e o idee super sa le duci desenul inramat al fetitei, sunt sigura ca le va placea ideea

cu halatul si eu ma mai gandesc ...am intrebat-o pe mama cica are ea unul cu maneca scurta si subtirel, daca e ok m-am scos nu imi mai cumpar...daca nu...mai vedem

am reusit de mi-am facut si eu listuta de spital si pt mine si pt bebe, azi vreau sa ma duc sa cumpar tot sa scap de-o grija ca tare mi-e frica sa nu vina mai deverme grasunica



_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si minunea din burtica 33+ Anastasia Ioana
AMR 6 saptamani


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Andra80
Sa fii sanatoasa si fericita, sa-ti dea Dumnezeu nastere usoara si bb sanatos, sa-l cresti in pace cu bucurie!

Alinax
Multa sanatate, petrecere frumoasa azi si un cadou minunat si sanatos la vremea cuvenita de Doamne-Doamne!

Sa ne traiasca multi ani fericiti toate Elenele si Constantinele, sa nasca prunci sanatosi si frumosi. Fie ca ziua de azi sa le fie cea mai frumoasa din an!

Fetelor cu soti Constantin, sa va traiasca, sa va bucurati de ei si cu ei de bogatia aceastei vieti!


31+ Filip
Minunea Sfantului Nectarie

AMR 9 sapt

http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput