Gravidute si mamici intre 25-35 de ani (26)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Anca da cum de ai cazut pe scari??? Bine ca nu ti-ai rupt ceva, Doamne fereste! Multa sanatate

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pai sambata cand sa ies cu Maria afara,o aveam pe ea in brate,gentuta ei si o sacosa cu jucari pentru nisip...am alunecat pe scari si buf

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Pai sambata cand sa ies cu Maria afara,o aveam pe ea in brate,gentuta ei si o sacosa cu jucari pentru nisip...am alunecat pe scari si buf

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI










ups....sorry...asta inseamna ca a cazut si piticutza?of....si eu am oroare de scari cand sunt cu bb in brate...numai eu cobor cu el ,nici sotului nu il las..oi fii nebuna?

14 martie 2008 m-am nascut!!!!deja am un anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitzy

Nelia da si la randunici dau doar din an in pasti, nu pot tine pasul cu ele, n-am timp sa stau atata pe forum, nu-s la curent cu toate, asa ca doar mai anunt si eu cate ceva asa, mai rarutz
Uite c-am iesit de dupa canapea, is la ai mei acuma, Diana mi-a adormit stand in brate, avem 6 dinti si 2 coltisori la o masea, inca 3 dinti umflati si 2 masele de asemenea umflate, ies acuma dintii k popcornul si sa nu va povestesc ce rau doarme noaptea si cat ii de maraita peste zi

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)



da cati dinti..mama mama!!!noi avem 4...di sus si doi jos...primul la avut la 1 an si 2 sapt...apoi au iesi repede toti...acum marait e el de fel poate de la caldura...dar dintii eu nu ii pot aproxima daca ies sau nu...numai cand ii da coltul ...mai astept...pana la masele noi avem cale lunga...

14 martie 2008 m-am nascut!!!!deja am un anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pai ea nu s-a lovit ca am protejat-o

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

cu sigurantza....ca doar esti mamica....eu il strang in brate cand cobor...cu doua maini....taxu cu o mana zici ca duce sacu de grau...

14 martie 2008 m-am nascut!!!!deja am un anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Hello

Anca foarte frumoasa fetita ta,ami pare rau de cazatura
Kitzi,Nelia felicitari pt dintisori.Sunt curioasa cand ai vor iesi si lu pitica mea,deja saliveaza si asi roade pumnul
Fetele aveti tantari in casa? ca pe mine ma dispera ,cum sa-i nimicesc sa nu o afecteze pe a mica,pot sa pun aparatul in priza cu pastila in camera in care dormim?


Monica mami de Timeea Alexandra ( 25.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu am pus pastila de tantari in camera

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

eu am tot un aparat pentru priza de la chicco,dar e cu unde sonore..eu nu prea am tantari aici...nici muste....asa ca nu stiu daca functioneaza cu adevarat...
de o ora ma chinui sa spal niste vase...cum dau drumul la apa,hop copilul dupa mine plange si ma trage de picioare...ce o fii avand?am incercat de 2 ori ca am crezut ca mi se pare!!1

14 martie 2008 m-am nascut!!!!deja am un anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Milli si la Diana de pe la 3-4 luni a inceput sa bage pumnul in gura si sa saliveze si totusi primul dinte a iesit la 7 luni si ceva, dr mi-a zis ca si cu 2 luni inainte pot incepe s-o deranjeze gingiile.
Eu pt tantari am raid de bagat in priza si cu pastila, am pus si in camera in care doarme Diana, nu s-a intamplat nimic.
Nelia sa stii ca si Diana tot asa imi face, cand is la bucatarie si is ocupata, plange si se tine de picioarele mele de nu pot face un pas de ea

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput