Mamici de Fulgusori de Nov.Dec2009(24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

pai tocmai asta am spus...ca am pus pozele....
balena aia maaaaaaaaaaaaaare sunt eu...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

14+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Citat:
citat din mesajul lui floricik

Hai burtici , ati plecat toate ?
Vroiam sa va intreb daca v-ati luat haine de gravidutza. Eu as vrea niste pantaloni dar nu vreau de pe net. Tre sa vad eu ce cumpar si sa probez

Va

11+

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png


Eu n-am cumparat,poate mai spre iarna.Am de la prima sarcina blugi de gravi si pantaloni de vara,fusta denim tot cu banda elastica,un sarafan...si multe bluze gen baby-doll,nu special de gravi,care-mi vor fi utile pe timpul verii;mai la toamna -iarna vedem,mai completam dc e cazul cu ceva bluzeDa,ar fi bine sa-i probezi,e mai sigur.

Laura, (10+) a lui Radu Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

pai tocmai asta am spus...ca am pus pozele....
balena aia maaaaaaaaaaaaaare sunt eu...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

14+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE


Acum ma uitEu m-am uitat acum un sfert de ora asa,cd citeam din urma si nu erau.

Laura, (10+) a lui Radu Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Camy, fata mea cu riscul de a te supara pe mine, nu ma pot abtine sa spun......esti dusa! Esti frumoasa si sexy....unde vezi tu ca esti balena???? Poate esti un pic plinutza dar ai forme de femeie si crede-ma mi-as dori sa arat ca tine! Pb mea este ca am o burta frate...;;diforma, gretoasa, atarna si e dezgustatoare! Pe cand a ta nu e deloc asa! Sorry dar trebuia sa-ti spun ca poate tu nu te vezi......inca o data...esti frumoasa, arati a femeie!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum cu bb 3 in 9+
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Care balena?Eu n-am vazut niciuna!Draga,Camy,eu zic sa nu-ti mai faci atatea probleme,ca-ti faci degeaba.Arati foarte bine asa cum esti,parerea mea.Lasa regimurile pt dupa sarcina!

Am fugit sa ud florile.Sper sa intru si mai pe seara.

Laura, (10+) a lui Radu Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Buna, fetele!
Am lipsit 2 zile si ati scris de citesc de o ora :))
Am vesti buune! Vin de la morfo de 12 sapt.
Am vazut puiutul si e sanatos! Se sprijinea in cap si facea tumbe! Apoi boxa cu pumnisorii inchisi, dadea din picioruse :) Se odihnea putin si o lua de la capat! A fost de nedescris! Sotul era pe scaun si se uita la monitor...topit asa!
Mi-a luat si sange pt dublutest, la masuratori e perfect! Are fruntea lata :)) Desteptul mamii!
Nu se vede sexul inca, a zis ca data viitoare se va vedea sigur.
Gata, am vb daor despre mine.
Ma doare capul rau de tot de dimineata, am spus drlui si a zis ca pot lua paracetamo simplu, dar doar daca arde rau, de fapt nu cred ca e f indicat.
Mi-a dat fier si acid folic doar, e bine asa sa nu ma fac totusi cat malul!
Hai ca m-am intins rau!
Va pupa o mamica fericita!


12+
Astept pe VEDETUTZA pe 3 decembrie sa fim sanatosi!
VEDETUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

camy - nu te mai alinta, arati foarte bine, burtica e normal sa fie mai marisoara, doar esti si as vrea eu sa am sanii tai


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonette
Krelia astept poza de la 12 sapt


nah poftim:
aici
da' sa stii ca sunt facute acu' seara, cu tilifonu'....asa ca nu garantez pentru calitatea lor....


krelia 14+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

asa....si cum sa continuam cu raspunsurile....

monis, la ce dai examen? bafta, tin pumnii!
simo, eu am senzatia ca de cand cu gravideala, nu mi se mai ingrasa parul asa des....daca nu as avea automatismul spalarii pe cap...as si uita sa o fac

camy, esti dusa frate..unde vezi tu balena? in primul rand esti inalta...ceea ce e un amre avantaj...si, kiar nu pari intr-un oareshce fel in care te vezi tu...asa ca..ia, treci la colt pana ne trece supi pe tine! ...i-auzi la ea...balena...ma leeeeshiiiiii???

lauradi, si mie mi-ar placea...ia spune-mi, tu esti din Bucuresti au ba? (ca nu scrie nimic in dreptul tau, decat Romania)

floricik, nici eu nu mi-am cumparat haine...astept sa vina ziua aia propice pentru mine si pt prietena mea, sa mergem intr-un final la C&A din Militari...desi, cica e mai mult un butic asa..fata de ce fera magazinul pe afara...povestea cineva cica "frate, ma uitam dupa scara si nu o vedeam ...dar, chiar si asa, am inteles ca ar avea haine dragutze pt burtix

dienutze, felicitari pentru puiutz!
auzi, ce fier ti-a dat? cumva maltofer fol? daca pe asta ti l-a dt, vezi ca e compensat..si asta intr-adevar 100%, se afla pe lista C3 si nu platesti nimic pt el....eu cel putin nu am platit, chiar m-am uitat pe bon si scria 0 lei.....

of mai fetelor.....am vb cu mama, care e tare debusolata cu bunica-mea..care refuza si refuza...si nu vrea decat sa zaca in pat...si maica-mea tot incearca, hai sa iesim in curte, sa facem miscare...ce te doare, ce mai vrei..si bunica-mea "lasa-ma domle in pace ca nu trebuie sa le stii tu pe toate....du-ma la tara si lasa-ma acolo, ce stii tu"....si nici mama saraca nu e cu nervii tari sa faca fata unei asemenea situatii....pai eu am nevoie de ea intreaga, nu sa-mi clacheze inainte de vreme...doamne fereste .....of....ce greu e...


krelia 14+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

seara buna fetelor. am ajuns si eu acasuca.

maaaamaaaaa ce ati mai scris. citesc de o ora si neuronul meu a cedat. am uitat cine si ce

camy arati super. daca as arata si eu asa la cateva luni supa sarcina asta..... fara sa fiu iar insarcinata as fi super multumita. tie chiar ti se pare . arati super bine

BUN VENIT FETELOR NOI! SARCINA USOARA!

mi-ati dat si treaba.... am de citit de acum

ma bucur sa aud vesti bune. maine merg si eu la eco. am niste emotii... pana acum nu ma gandeam.... dar azi am devenit deja paranoica: daca.... poate.... dar daca.... si asa mai departe. abia astept sa ajung maine acasa.... si sper cu vesti bune.

Cat despre soacra..... la noi e razboi rece..... nu raspund la telefon... sa-si sune minunatul ficior. sotul a acceptat greu situatia, de fapt vreau eu sa cred ca a acceptat-o.... dar nu se mai putea. am hotarat ca nu ravnesc la un lo in calendar ... deci nu am de ce ma martiriza. ca sa va explic pe scurt ... picatura care a umplut paharul a fost o calatorie a ei cu noi cu masina in iarna. ma jucam cu mana in parul sotului.... mie imi place de mor... si lui ii place.... dar dumneaei a ajuns la concluzia ca-i trag ficiorul de cap si ca incerc sa-l domin...... si mi-a facut o maaaaaare scena. asa incat am spus.... pana aici.

ce m-am intins.........

11+
http://bd.lilypie.com/XrZ1p3.png
Un copil poate oricând sa-l învete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodataa si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste.-Paulo Coelho în "Al Cincilea Munte"

Mergi la inceput