Mamici de Fulgusori de Nov.Dec2009(23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
nu am deloc pofta de mancare. Dar am fost vineri la un alt doctor care din prima mi-a dat vitamine, stii tu Ramo ca vorbeam de asta sapt trecuta. O sa incerc sa iau sa vad daca imi revine pofta.


zi mersi ca n-ai pofta deocamdata, mai tarziu probabil o sa avem prea multa...


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Ramo, eu cred ca depinde de fiecare organism in parte. Colega mea de banca din scoala era fix ca mine: 1.75 cm si 50-55 kg. Ea a pus la prima sarcina 30 de kg si a dat jos 20 si de 10 ani asa a ramas. DAR - mama ei era f grasa si spunea ca in adolescenta era slaba moarta - dupa ce a nascut a ramas grasa. Cum eu ii am pe ai mei modelul scandura, nu cred ca ma voi ingrasa peste masura. 13 kg zice cartea, as paria pe max 15.
Vorba e ca neavand pofta de mancare, nu stiu ce aport de vitamine pot asigura copilului, pe mine asta ma nelinisteste putin. De aia o sa si incerc vitaminele si sper sa apara fructele adevarate.... vorbeau fetele in we, am vazut si eu cirese 50 lei / kg s-o mai lase moarta...

monis 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Monis eu am vazut ciresele cu 50 ron/kg
...offffffff...cred ca o sa pap niste kiwi acum..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

14+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Camy, mie nici nu mi-au facut pofta ciresele alea... erau, ca sa zic, asa, numai piele si os
Lasa ca le vine si lor vremea, or culege si taranii nostri. Eu am intrebat la taraba de niste struguri, cica-s din Chile. De pe Marte n-or importa nimica oare? [:-?]

monis 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADALINA_T spune:

a-ti scris cv, nu gluma de azi dim.io am mult de munk la servici
si nam nici un chef.
camy nu ma fi suparici...si mie imi este rau.lasa c-o sa treaca.fruntea sus

11+ david 16.01.2005

http://www.flickr.com/search/?w=38427435@N02&q=ingerasul+lu%27+mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Buna, fetelor!
Am reusit si eu abia acum sa intru pe forumache, ca de dimineata am avut treaba incontinuu..
Myrella, ma bucur ca in sfarsit ai fost si ati vazut la eco bebelu'sanatos, ca tot batusei tu un drum de aiurea la iasi..Cat despre eco morfologica de 12 sapt vad ca ai primit mai multe raspunsuri, din cate stiam si eu se face si la 12 si la 18 sau 22 sapt parca, da ultima de la 22 sapt e cea mai concludenta, si de regula aia se face, deci stai linistita!
Eu am facut la 12 sapt ecografia cu masuratorile pt dublu test, si analiza la sange, a iesit ok, si urmatorul eco il am la 18 sapt!
Simina, imi pare sincer rau pt ..
Monis, felicitari pt cele 15 saptamani, si eu am facut astazi!..tare faza cu importurile de pe Marte...


'Love doesn't make the world go round, but it makes the ride Worthwhile' Franklin P.Jones

Laura, 15+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADALINA_T spune:

fetelor atata timp cat acum vreo 2 sapt la mine la piata cartofii noi erau 10 lei kg.....mi-am pus posta in cui atunci.
sunt nebuni cu preturile.

11+ david 16.01.2005

http://www.flickr.com/search/?w=38427435@N02&q=ingerasul+lu%27+mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Laura - felicitari si tie. Asa e, ca tu esti cu UM la 4 zile dupa mine. Parca si tu ziceai ca la echo era mai mare BB? Ca la mine era cu 10 zile inainte...

monis 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MADALINA_T

fetelor atata timp cat acum vreo 2 sapt la mine la piata cartofii noi erau 10 lei kg.....mi-am pus posta in cui atunci.
sunt nebuni cu preturile.

11+ david 16.01.2005

http://www.flickr.com/search/?w=38427435@N02&q=ingerasul+lu%27+mami


S-au facut 5-6 lei / kg, am luat si eu ieri dar cand ma gandesc ca sunt plini-plini de ingrasaminte, n-am nici o pofta de ei... La ce piata mergi Madalina?


monis 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADALINA_T spune:

vreau si eu la eco mai rpd. ce bine ca v-au iesit bine analizele si eco.

11+ david 16.01.2005

http://www.flickr.com/search/?w=38427435@N02&q=ingerasul+lu%27+mami

Mergi la inceput