Pepenasi iulie-august ( 117 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

sper sa nu fie nimic grav...dar deja sunt paranoia.... imie rau mai mereu, operatia ma doare...si vad ca in sarcina asta ma doare si capul...parca din ce in ce mai tare...
...dar in acelasi timp il simt pe bebe....credeti-ma il simt...misca!


...oricum, imi pierd rabdarea, maine il sun pe dr..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

14+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:


Aaa, si am uitat sa spun, frate cum putea sa miroasa in Carrefour! pe cuvant, nu stiu cum se poate asa ceva, te ustura nasul de miros de transpiratie, in TOT magazinul!

Le-am facut reclamatie pentru chestia cu schimbatul copilului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Aa, CAM, tot ma tineam sa zic si am neglijat, si acuma ai fugit de pe mess... Sa fie totul bine pana la final, tinem pumnii! Nu stiu cum e cu cezariana ca n-am avut una. Vorbeste cu doctorul, odihneste-te, nu iti face ganduri rele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

elau

azi am revenit acasa...am chemat ambulanta la 3 dimineata miercuri spre joi. facuse 39.3, nu scadea la algocalmin, era bleguta cu frisoane si ne-au dus la spital si internat. dimineata dupa vizita a avut un scaun cu sange si mucus...facut analize => infectie si a trecut-o pe 2 anitbiotice, unul in fluturas si unul pe gura. a mancat baby de-a mucilagiu de orez...de ieri nu a mai facut febra, insa s-a umplut de bube...se pare ca tot rubeola si la ea. maine ma duc sa iau si rezultatul de la scaun pt ca s-au adunat mai multe la ea. 2 dinti, infectia din scaun, rubeola, rino-faringita acuta. era suspecta si de otita bilaterala dar e o inflamatie a urechilor de la infectia din gat. macar otita nu are. e in convalescenta acum, nu are aceeasi energie ca pana acum dar ne facem noi bine. Slava Domnului!

azi avem 11 lunite

o seara faina sa aveti si sanatate tuturor!

-------


Ana-Maria de bebelakis Alexandra

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

nu ma simt deloc bine...si Cristi ajunge intr-o ora si jmatate acasa...
..imi e foarte rau, burta ma doare, capul la fel...sunt foarte ametita...
..merg sa ma intind in pat..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

14+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Mai3 uf prin cate ati trecut si voi. E groaznic cu puiul bolnavior in spital. Ma bucur insa ca Alexandra e bine si acasa acum ca sa isi serbeze cele 11 luni. La multi ani! si un sa treaca tote problemele repejor.

Camy stai linistita in pat si alunga gandurile rele. Gandeste pozitiv pentru samburelul saltaret din burtica si nu in ultimul rand pentru tine. Daca nu esti impacata cu starea ta atunci da un tel la dr sau da o fuga la spital cand ajunge Cristi pentru a te linisti si asigura can totul e in regula. Te imbratisez strans si ma rog la Doamne Doamne sa va fie bine.


poze Ana si Victor
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Camy stai linistita in pat si suna-l maine pe dr stie el mai bine ce sfauri sa-ti dea.

Maitreyi la multe lunite si sanatate Alexandrei. Chiar ma gandeam pe unde ai disparut.

Fac o paranteza.Eu am patit cu fata febra 39.4 la fundulet dar am bagat-o in apa la temp cam si de fiecare data cand nu reactiona la Nurofen si Panadol am facut la fel si a functionat dar noi aveam putin rosu in gat nu ceva prea grav. Si medicinistul asta al meu ma batea la cap cu spitalul dar i-am zis ca eu nu mai calc la Sf Maria.
Am fost o data cand a facut 6 scaune intr-o zi si seara unul cu sange pe la 19. O sun pe dr de fam care zice sa merg la spital probabil nimic grav dar sa merg ca-mi face coprocultura si coprocitograma si aflam ce are. Ma duc si stau 30 de min pe hol timp in care nimic nu s-a miscat nu iesea nimeni nu intra nimeni , numai copii mari la usa si mai soseste si o ambulanta cu un alt bebe care intra direct in triaj. aici s-a umplut paharul si am plecat si bine am facut ca fata nu avea nimic dupa ce a trecut pe regim a revenit dar nu avea febra. analizele le-am facut la particular cu bani dar bine ca nu am mai stat acolo.
Eu am facut stagiul la gastro unde arata bine sectia cred ca voi acolo ati stat, dar restul spitalului era o coliba infecta. Eu nu inteleg de ce nu manageriaza mai bine directorii spitalul.
Scuze ca m-am lungit dar eu am fost f dezamagita de spital si mi-am varsat offul aici. Si o prietena de-a mea a intrat cu baietelul si a iesit cu alte boli. Doamne fereste sa ajungi cu copilul in spital. Mi-a placut ca pe Capri a lasat-o acasa.

Anka am patit si eu la marele Iulius Mall cu, camera mama si copilul. Au desfiintat-o intr-o perioada ca sa faca camera de fumat pt cei de la paza. De o perioada au deschis-o iar dar au niste scaune murdare de zici ca au stat in sala de asteptare de la CFR, asta in cazul in care in tot mallul sunt curate ca sa arate bine. Am schimbat ieri fata si nu stiam cum sa o mai feresc ca era cu fustita si binenteles ca am uitat si eu acasa alizeea. Oricum e o camera cu 3 scaune jegoase si o baie deci tot e ceva, dar cand vad ce luxos e in rest si cand intri acolo parca nimeresti in cu totul alt loc
Iar cand era mai mica si tpa de foame(fiind cu san) in Carreforur am intrat intr-un magazin si mi-a dat voie vanzatoarea sa stau intr-o cabina de proba cu scaun sa o alaptez Nu cred ca se mai pomeneste in alta tara asa ceva.
Ziceam eu si sotul ca nu plecam din atar de dragul parintilor dar parca nu mai cred asa tare in ideea asta. mai ales ca am mai dat cu capul de in alta problema mult mai importanta unde am fost tepuiti cum numai la noi e posibil de o firma de leasing de renume

Noapte buna si fara evenimente!



Mamica de cuminte
iulie 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

n-am stat la gastro ci la etajul 5 unde dimineata aveam un gandac pe periuta de dinti...nu dau si alte detalii pt ca nu mai conteaza...Slava Domnului ca suntem acasa si ca e bine. eu i-am facut impachetari si frectii cu otet dar nu functionau decat pt o scurta perioada + ca atunci cand incepe cu frisoane nu mai poti face impachetari.

-------


Ana-Maria de bebelakis Alexandra

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

MAYTREYI, nu pot decat sa imi imaginez ce ai simtit sa-ti vezi puiutul asa bolnav, bine ca a trecut ce a fost mai rau, multa sanatate Alexandrei si sa dea Dumnezeu sa nu mai trebuiasca sa va mai internati vreodata!

CAMY te imbratisez cu tot dragul, ai sa vezi ca va fi bine, Darius va veghea asupra surioarei sau fratiorului. Dar si eu zic sa suni maine la medic, poate ar trebui sa-ti iei concediu medical, sa nu mai faci niciun efort, mai ales ca cei de la serviciul tau nu merita sa ridici nici degetul mic pentru ei.

Monica, mami de Luca

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Seara buna!

Tocmai am pierdut un ditamai mesajul personalizat pt. toate cele care ati scris de la ultimul meu mesaj...sunt plina de nervi, si super obosita asa ca nu mai reiau, dar va pe toate!

ANA, LA MULTI ANI FERICITI SI MULTE CLIPE FRUMOASE ALATURI DE CEI DRAGI!!


Dia, mami de Miruna (15.07.2008)

Mergi la inceput