Mamici si Gravidute Italia (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chiccutza spune:

Bionda
ieri i-am impacat pe amandoi cu acuarelele.au pictat la greu.au facut tablouri,felicitari,si putin murales(pe peretii din 2 camere).


MAMA DE FEDE(6 nov. 2001) SI DANI(17 feb.2005)
http://chiccutza.weblog.ro/photoblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

revin mai tarziu,cu pozici..dk ma lasa DENISE ...As mai avea cate ceva de spus dar tre sa vina cativa prietenii in vizita..asa k ma retrag!

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Andreea esti in butoi...ma mira ca nu mai esti pe aici ca erai destul de activa

Am pregatit juniorul ptr testul la mate, engleza...vom pleca sa ducem un cadoul ptr un baietel

Ali , Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Neata!...e gata cafeaua caldaaaaaaa

Ely nu ai mai intrat sa pui pozici ...mi s-a parut sau vroiai sa intrebi ceva?

Pitica nu a vru lapte seara si nici dimineata...trebuie sa pun si plsa de tantari la geamurile din dormitor ca nu a dormit din cauza unui tzantzarel...pe junior nu-l mai ciupeau,dansa e mai dulce

o zi buna fetelor

Ali , Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

desi e cam tarziu de cafea..primesc ...eu beau cani mici si tari cam 3 pe zi...nu de alta dar am avut de furca cu stiticheza si m-am dat pe cafea...inainte nu eram cu cafeaua...obisnuita de mama ca nu e pentru copiii...si in sinea mea am ramas tot copil...
Se vede ca lista cu mamici e lunga dar tot mai putine mai si intram...
noi ne-am hotarat...mai stam aici pana merge cris la scoala adica 6 ani jumate....mie imi place italia...daca as avea si o casa aici cu gradina si curte ar fii super...chiar si in chirie...noi tot mai cautam un bilocal...noi acum stam in trilocal mic....bucatarie si sogiorno legate plus 2 camere...si stam la parter...avem geamuri pana jos la pamant si fara gratii,nu pot deschide geamul ca iese cris afara...in curte avem un bar...naspa....cautam si un mono dar sa fie mare...oricum sotul doarme singur si eu cu piticul...
roxali...vad ca numai noi mai suntem pe aici..tu ce mai spui...ceva pozici noi spuneai ca ai?stai sa ma uit...

14 martie 2008 m-am nascut!!!!deja am un anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

[URL=http://entertainment.webshots.com/album/572189359UccuhU][/URL]

14 martie 2008 m-am nascut!!!!deja am un anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

http://community.webshots.com/album/572189359UccuhU

14 martie 2008 m-am nascut!!!!deja am un anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

ciao fete
Roxali-si eu tre sa trag zanzarierele,la mine sint puse la geam ca jaluzelele numai ca mai sare cainele pe pervaz si nu prea le putem folosi
Nelia-degeaba e lunga lista.....
eu una m-am plictisit....nu de fete dar de modul cum functioneaza la noi la topic,sincer nici ca am citit prin alte locuri
mereu au fost discutii ca nu se intreaba de una de alta dar daca nu au placere fetele sa scrie nici ca din cind in cind cite una tre' sa scoata catalogul sa strige care ce face,ca se supara majoritatea ca nu se intreaba de ele,daca nu vor sa scrie nu vor si gata.....ca ma depaseste deja faza asta
de citit citesc majoritatea si sint libere sa o faca clar,dar nu e nimeni obligat sa si scrie tot clar e si asta
asa ca cine are placere scrie cine nu nu iar e bine
pe la alte topicuri n-am vazut ca la asta, ma rog....trec peste ca m-am alungat deja
Nelia-nu iti scriu tie personal treaba asta zic doar ce cred eu de toata povestea asta.....cu fetele care scriu,care nu,care se mai supara,care nu..
p.s.avem freza la fel si eu m-am tuns asa in tara deja a mai crescut dar ma gindesc sa-l vopsesc
m-a cam plictisit culoarea ce o am acum
in rest toate bune la noi,am fost ieri cu picea la mare putin,apoi seara la prieteni in vizita si plimbari
in sfirsit a dus masina la facut si sintem fara citeva zile dar deja se lungise destul....
am facut simbata seara primul meu tort
nu prea fac deloc dar am zis sa incerc sa vad cum iasa si e iesit f bun,am facut diplomat ca se maninca rece din frigi si nu e gretos
de acum mai pot face
cam atit de la noi
Cris- e un dulce a crescut mult
poate va par deplasata cu ce am scris dar cred ca ati observat toate chestia asta



ticker
deGiulia (20 iunie '07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Citat:
citat din mesajul lui Berarpiri




katia-hai ca nici tu nu esti in varsta,nu ai dc sa te plangi...ce sa zica mamicile care nasc dupa 35-40 ani?...vezi ca nu putem programa nimic in viatza,toate vin la timpul lor...


Andreea-nu ma pling tare numai ca regret ca am lasat sa treaca atita timp
de fapt amindoi zice ca trebuia sa fi facut cu mult timp in urma...dar acum asta e nu putem schimba tote vin la timpul lor
eu ma gindesc la virsta mea si daca e sa facem bb 2 m-as decide destul de repde sa nu treaca foarte mult ca apoi se fac mai multe anlaize din cauza virstei,amnio etc....si ce mai sint si nu vreau sa ma apuce paranoile...cam asta......
voi cum mai sinteti? ai mai abandonat ideea de alt bb?
Kemsy-cum faci cu pozele? mai incarci citeva in alt loc sau ne facem cont pe face?



ticker
deGiulia (20 iunie '07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Citat:
citat din mesajul lui chiccutza


ieri i-am impacat pe amandoi cu acuarelele.au pictat la greu.au facut tablouri,felicitari,si putin murales(pe peretii din 2 camere).


MAMA DE FEDE(6 nov. 2001) SI DANI(17 feb.2005)
http://chiccutza.weblog.ro/photoblog/

Chiccutza-lasa ca s-au distrat piticii
si mie imi scrie peretii cu pixul si se distreaza
azi a scris frigiderul,papuceii care sint albi si i-a scris cu negru si pe picioare era plina...ce sa le facem...macar fac altceva



ticker
deGiulia (20 iunie '07)

Mergi la inceput