Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (122)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

hello!!!!!!!!


piolica suntem bine,multumesc.Ne plimbarim tota ziua si cand nu ne plimbarim mai facem cate ceva prin casa.Vad ca tu esti afectata de criza si nu o duci prea bine ba mai stai si in calea fericirii oamenilor.tin pumnii sa iasa painea.


babymom bine ai revenit!

Luminita tu intrebai de gluten?eu i-am dat lui Luca niste biscuiti de la hipp pt 8 luni care contin gluten si ii mai dau uneori sa roada covrigi de buzau care au gluten...pana acum totul ok.

Monica ma bucur ca sunteti bine si ca Atomix creste regulamentar....in legatura cu hainutele de un an sa te astepti sa-i vina mai devreme mai ales ca se anunta grasun,eu lui Luca ii dau acum hainute de un an si pt la vara cumpar de 18 luni.

Andreutac ce ai mai facut cu bona?


Eu acum astept sa se trezeasca Luca,doarme de la 4,nu stiu ce e cu el....si aveam treaba sa iesim,asa face mereu cand am treaba se culca si cand vreau sa doarma se joaca


la multi ani tuturor sarbatoritilor de ieri,azi si maine ca cine stie cand mai apuc!




de Luca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Ankussa nici la noi n-a mers Exomega...dupa ce ii dadeam ii apareau niste bubite mici rosii, alergie cred. Eu vreau sa merg la homeopat.
Piolica editeaza linkul, te rog! ma intereseaza si pe mine.

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

musette, pupam pe somnorila si pe mamica lui somnorila! Aveti grija de voi si mai intra si tu din cind in cind sa stim ca sinteti bine.
(Si Elsa doarme de vreo 2 ore bune, dar eu ma bucur ca poate asa se va trezi cu foamea-n git!)


Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

a, fir-ar de reclama....
era http://www . parinti . com/Arciul-contentpid-1724.html
fara spatii

si le gasiti pe toate la
http://www . parinti . com/Poeziiversuririme-contentcid-3.html

unele sint pt copii mai mari, dar sint unele si pt prichindei.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Io tot prin urma.

Ada bag seama ca incep sa-ti placa augumentativele. Limboi, bebeloi….

Giulianna vad ca sotul meu mai are de-astea gen sa impinge surubul care tine lamele blenderului in timp ce se invart cutitele. Aoleo ce copil “rau” ai fost.

Piolica mai au puyin de lucru dar maine la pranz e cam gata. Haioasa scena cu cei 6 copii. Macar mama ne-a turnat intr-un interval de 26 de ani, asa am mai vazut unii de altii si a mai avut si ea timp de altceva (serviciu).

Anda a mancat pe la 6 cateva lingurite de ciorbita (supa ei pasata adica)… dar borcanelul tot la 123 ml era. In sfarsit, i-am pus smantana – putin – si acum nu stiu daca nu i-o fi placut asta sau nu avea ea chef… Cred ca ii era si sete, inainte sa ii dau dadea semen de supt. Sunt cam tralala cu gasitul momentului de masa, nu ma asteptam din partea mea :))


de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui musettepink

Luminita tu intrebai de gluten?eu i-am dat lui Luca niste biscuiti de la hipp pt 8 luni care contin gluten si ii mai dau uneori sa roada covrigi de buzau care au gluten...pana acum totul ok.



Andreutac intreba, eu intrebam de paine, da' nu-i bai!
Covrigi de Buzau vreau sa le dau si eu, imi aduce mama maine.

si ma bucur ca sunteti bine!!!

ah, la fel fac si eu cu hainutele, ai mei acum poarta hainute de 12 luni...

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Piolica, multumesc de link-uri. Exista si pe DC un astfel de sobekt, v-am mai triis eu o data linkul: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=27718


Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Socrelul il gadila pe teo pe burtica si-si zice "gadi, gadi, un'te duci?/
La (Dorel) sa il apuci/
Si de unde il apuci?/
De aici, d'aici, d'aici"

acum o stie si el pe dinafara si il gadila pe raducu.

azi a venit la mine si zice "unde-i raduTzu?" apoi a ras, a repetat de cateva ori, se distra copios..
si apoi, hai, unde-i raducu...



Gaia, muma pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Babytza, am reusit si eu sa-ti trimit pe email 2 poze de-ale lui Chris daca poti sa ne adaugi si pe noi, iti multumim mult.

Cristina

Mlle Yasmine et le bébé Chris Anthony

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Bitza bine ne-am distrat...in 3 acum spre seara a venit si tati asa ca nu mai suntem singurei

Ne-am facut si noi montaj asa ca de 8 luni,daca aveti chef va invitam sa-l urmariti

www.onetruemedia.com/shared?p=8ae66142cee8dda390a190&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_ur" target="_blank"> Asa cresc eu!!

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput