Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE(47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Lucialu, Hionati, ce mai faceti?Rally, te pupic...
Cristy, Ana Alexia, AditzaC, toate cele bune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Aici aici, prezent !!!!

Am intrat special sa ii urez Ioanei
Sa fii fericita si optimista si sa iti vezi visul implinit !!!



Si mie imi e dor de tine, poate mai facem o intalnire acum ca s-a facut cald. Venim la voi pe terasa.


Fetelor mie imi e tare greu sa tin pasul cu voi, va citesc dar nu apuc chiar mereu. De scris nici atat.
Noi suntem bine, mai mereu pe afara acum ca a dat primavara/vara. Plecam la pranz si ne intoarcem seara la culcare. Alex cade lat dupa baie
Eu am fost la doctor acum vreo 2 saptamani la control. pare ca totul e ok. Eram exact inainte de ciclu si se vedea ceva acolo, dar putea sa fie foliculul de luna asta, care urma sa se elimine. Asa ca mai trebuie sa merg o data luna viitoare in Z2 sau 3 ca sa vedem exact ce e pe acolo. Oricum am avut deja vreo 3 cicluri pana acum de la nastere, fara fir de durere (nu ca m-ar fi durut pe mine tare inainte, dar ori si cat), nici nu stiu cand imi vine. Ma trezesc direct cu pata. Nu simt nimic si ce bine e !!!
As vrea sa mai stau o luna sau doua si pe urma sa ne apucam de treaba

Va pe toate fara exceptie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

hello, fetelor, cam liniste pe la noi
ioana, la multi ani, sa fiti sanatosi si sa va iubiti mult, iar bebe sigur va veni, important este sa avem incredere si sa nu ne pierdem speranta
aditza, cum mai merge? tu simti ceva pe la ovarine/burtica? eu azi sunt ziua 14 nu stiu daca am ovulat sau nu, luna asta nu am simtit mai nimic, nici macar nu m-au durut ovarele sau burtica asa cum se intampla de obicei, iar la eco nu am mai fost, desi am vrut, insa al meu sos a insistat sa nu mai mergem la doctori si sa lasam lucrurile sa vina de la sine macar pentru o perioada, oare o fi normal sa nu simt chiar nimic? secretia de ovu a fost prin ziua 10-11.
alina, cum mai este cu programarea pentru laparo? ai reusit? eu deocamdata m-am hotarat sa nu-mi dau demisia, dar cred prin toamna tot o s-o fac, ma simt din ce in ce mai obosita, am senzatia ca serviciul asta imi ia toata vlaga, iar sefu' tot nemultumit este, cred ca daca mi-as lua un pat si m-as muta acolo, ar fi multumit
beatrice, boo, mada, magdi, alina, lucia si toate fetele

"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna fetele,
Ioana, La mUlti Ani!!!! Si sanatate in primul rand, tie si celor dragi si sa-ti ajute Cel de Sus sa-ti vezi visul implinit!
Cristy, am reusit ieri sa vb cu doctorul, dar mi-a zis sa-l sun luni sa ma programeze. Tot e ceva, m-am mai linistit. Sa-ti spun apropo de demisie. Am o amica, s-a chinuit 6 ani sa ramana insarcinata. Dupa 4 ani a ramas, a dus sarcina la capat, dar din pacate copilul a murit la cateva ore dupa nastere. Ingozitor a fost. Apoi cam la 6,7 luni a inceput din nou investigatiile si tratamentele. Anul trecut cam pe vremea asta am vb cu ea si era foarte stresata de serviciu si hotarat sa isi dea demisia. Sotul ei castiga destul de bine si pana la urma asa a si facut. A zis ca sta acasa o luna, doua, sa se relaxeze, sa isi odihneasca si mintea si corpul si apoi vede ea. Si-a dat demisia pe la jumatatea lui mai, in iunie a lucrat colaborator la o televiziune mica, a moderat cateva emisiuni pe perioada campaniei electorale pt primarii, o chestie relaxanta pe care o facea din placere. La inceputul lui iulie deja ne-a anuntat ca e insarcinata. A nascut un baietel si acum cateva saptamani au avut botezul. Asta nu inseamna desigur ca daca iti dai demisia ramai insarcinata. Pur si simplu mi-am adus aminte povestea, cand te-am auzit de demisie. Pe de alta parte eu cred ca stresul influenteaza. Am citit chiar aici, cateva fete se opuneau foarte tare acestei teorii. Una dintre ele povestea ca a ramas insarcinata intr-o perioada cand era f stresata, avusese un deces in familie, parca unul din parinti, mai avea pe cineva bolnav... Asta e, depinde de organism. La noi, probabil ceva probleme de natura fiziologica, plus stresul si uite asa se aduna. De aceea eu cred foarte tare ca dupa ce rezolvam problemel fiziologice, trebuie sa mai scapam de stres si sa ne relaxam. Pe noi cred ca ne ataca foarte tare si toate programarile astea pe care le facem la sex, la ovulatie... degeaba zicem noi ca nu ne gandim, subconstientul lucreaza... fir-ar sa fie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Boo, cand mai intri imi povestesti si mie cum ai reusit tu? Ca eu am incercat sa citesc subiectul asta de la inceput si te-am vazut pe acolo, cum te chinuiai si tu. Dar n-am ajuns la momentul in care ai reusit. Si vad ca nici pe prima pagina nu e povestea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

LA MULTI ANI IOANA, SA FII SANATOASA, IUBITA SI MAMICA FERICITA

www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Alexia de Natalia Maria 20.02.2008

prietene DC .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Boo multumesc iubita Ce ma bucur "ca te mai vad" si ca esti bine si pregatita de lupta pentru bebe2.
Alexia28, cristy1977, alina06st, Magdita, va multumesc frumos dragelor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

alina, ce bine ca ai reusit sa vb. cu tutu, tine-te de capul lui, este el cam ocupat dar la laparo este extraordinar de bun, iti spun eu care vad diferenta intre perioada de dinainte de operatie si dupa.
am vazut ca ai intrebat la tutunici cum e cu trimiterea, eu m-am operat de 3 ori, o data la filantropia si de 2 ori cu tutu si de fiecare data am luat trimitere de la doctoru' de familie, trebuie sa-ti dea iar pentru asta este platit
am inceput sa ma gandesc serios la demisie in momentul in care am ajuns foarte frecvent sa nu pot nici macar sa mananc 5 minute cand sunt la servici, iar atunci cand reusesc sa o fac, este intr-un stress maxim, intrerupta de zeci de ori, efectiv mi se strange stomacul si imi sta mancarea in gat, nu mai spun de noptile nedormite din cauza problemelor de la scarbici, atunci cand vreau sa-mi iau liber, se poate numai conditionat:"daca nu apare nici o problema", adica daca eu imi fac planuri, acestea nu au nici un fel de importanta, "daca apare vreo problema la scarbici, nu mi-am mai luat concediu de 2 ani, etc, in fine, suport chestiile astea de prea multi ani si mi-a cam ajuns cutitul la os, sunt intr-o perioada de "razboire" in care nimic nu imi mai e pe plac acolo, plus ca sefu' este un tip FOARTE greu de suportat ... cred ca ar trebui sa invat niste tehnici de tinere a stresului sub control cunoasteti vreuna? gata, haideti ca nu mai spun nimic de asta ca as fi prea mult off topic si nici nu vreau sa stric topicul nostru cu chestii d'astea

"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

buna ziua fetelor
am intrat si eu putinel pe aici ..
criss ..eu sunt ok , nu ma doare nika mom . Imi pare bine ca te simti ok si nu ai dureri , iar in privinta mersului la medic / eco sosul tau are dreptate ....si noi am hotarat sa luam o pauza in ce-i priveste pe medicii si sa incercam sa ne relaxam .Eu am avut dureri specifice ovulatie in perioada 11-15 si bineinteles secretia specifica . Imi pare rau ca nu ai liniste la job ....alina are dreptate stresul este unul din cauzele infertilitatii , eu am o prietena care se chinuia de 8 luni sa faca bebe si nu reusea, in schimb era f stresata la job , cand a plecat in concediu asta iarna in Austria ....a ramas insarcinata .Acum are cam 6 luni si este ffff fericita ca va avea o fetita . Chiar daca iti va fii f greu eu zic ca asa nu se poate sa lucrezi , sa nu ai timp nici sa mananci sau sa ai putina liniste mi se pare teribil ...doar nu esti robot ce mama masii ?! da-l incolo de sef '' nebun '' . Eu ii multumesc Domnului ca am un job super bun , am zile in care ma plictisesc si nu am ce face , avem pauza de masa 1 ora in care nu ma deranjeaza nimeni.
Asa ca lasa stresul asta si porfita de zilele acestea nemaipomenite ...afara este cald si frumos , perioada ovulatiei este in floare ...presteaza mult si bine si cu siguranta o sa fie cu folos
alina iti doresc sa ai parte de o operatie super ok si in curand sa ne dai vestea cea mare .
Ioana ...multumesc
Boo...m-am indragostit de alex...vaiiiiiiiiiiiii cat este de frumossssssssss !!! sa va traisca
Alexia , Bea , magditza , mada , ralu , lucia si restul pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

aditza, uite ce am gasit despre Mastodynon http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=59806&whichpage=1, s-ar putea sa te ajute si pe tine, ma bate gandul sa-l iau si eu
1 ora pauza??!!! unde lucrezi tu nu se fac angajari?

"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput