Mamici de Fulgusori de Nov.Dec2009(20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nov.dec2009 spune:

Am venit!!!!!
Nu dati cu pietre
Amelia multumesc ca ai deschis tu capitol nou. Nu ma asteptam sa scrieti asa mult azi.
Eu abia acum am terminat treaba pe ziua de azi , sunt franta!

Sunt logata cu nov.dec dar nu pot modifica prima pagina , asa ca lasam asa pana fac capitolul urmator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

AMELIA, bine ai venit. Sa ai o sarcina usoara, fara probleme.Cat despre greturi mai ai cateva saptamani si o sa treaca. Mie cand imi era greata mancam lamaie, gref, covrigei uscati simpli sau biscuiti graham. Am mereu in geanta covrigei (aia de la Boromir-de Buzau- imi plac cel mai mult).

Pupici

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

SIMINA draga, azi avem limbaritza.... Tu esti bine?

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

azi am patit ceva ce m-a amuzat. am mers la medicul de familie cu niste rezultate sa le treaca in carnetel. in fata mea erau 4-5 persoane. Imediat ce intra fisa mea doctorita striga: sa intre graviduta! eu foarte senina ma uit sa vad care dintre pacienti o fi. in secunda 2 realizez ca se referea la mine. dar in acelasi timp cei ajunsi inaintea mea se intrebau cu voce tare: care gravida?

am intrat in cabinet razand: inca nu ma astept la niciun fel de prioritate pe nicaieri. acusi 11 saptamani..... nu se vede nimic


mi-am amintit de o gluma in acelasi ton: o doamna urca in autobuz, aglomerat... doamna spune: va rog sa-mi cedati locul, sunt insarcinata. Imedit un domn se ridica si o pofteste sa stea. o studiaza el... nu vede nimic.
Doamna, nu va suparati... in cate luni sunteti..... nu se observa inca nimic.
Ei, domnule, sunt insarcinata de 5 minute si sunt foarte obosita!


10+
http://bd.lilypie.com/XrZ1p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

IONELAMARIA fain bancul.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madyna spune:

Amelia am inteles ca ai avut aceeasi problema ca si mine la prima ta sarcina, si vroiam doar sa stiu cat timp a-ti fost privati tu si sotul de relatii sexuale? Ca sa stiu la ce sa ma astept

Sper ca nu timp de 9 luni..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Gagici, eu merg la nani. Somnic usor

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Heloo..mai fetelor, forumu asta e ca un drog..daca nu apuc sa postez macar 2 raspunsuri pe zi ..parca nu's eu!
Acu profit ca una bucata sot in devenire s-a bagat la somn sa ma laud si eu ca am fost la eco cel vestit..ca doar ce va ziceam azi ca am unele intepaturi cam durereoase cand tusesc, stranut, etc..si am bagat si eu un eco la primu ecografist de prin zona asa de 'check' Vazut una bucata bebe miscareet...auzit inimioaraa care a ascultato si doctoru bine si a zis ca se aude regulat si ca cica se dezvolta normal, si ca are bebe 14 sapt si 4 zile si ca e totu ok..nu mi-a zis asa multe ca la medicu meu din Constanta , si s-a vazut diferenta ca medicu asta nu prea le avea el, da eu voiam sa vad bebelu ca misca si ca ii bate inimioara...Si acu stau linistitaaa Ca aveam eu ceva pitici pe creieri...
Amelia ,felicitari pentru noul capitoool!!!
Am citit din urma, da acu nu imi permit sa ma intind pre mult pe aici...da pot sa va zic ca nici noi nu am prestat nik prostioareee..ca eus fricoasa, daca patesc ca amelia si ca alte fete..sa sangerez, logodnicu a luat ca atare situatia......da eu?? Eu am inceput sa visez noaptea ca ..am ajuns de rasu'plansu' Ce sa mai..
De creme citii raspunsurile si cred ca o sa imi cumpar un ulei de corp pt bebei ca vad ca e cel mai bun din ce ziceti voi..parca m-as baga la ulei de masline da mi se pare asa unsuros..si de pus in tigaie.., de nu imi vine sa il dau pe burtik..
Ramonika te asteptam maine la prima ora cu vestile de la eco!

Nu mai vorbiti de haleli nepermise , ca mie doar ce mi-a zis doctoru in seara asta ca trebuie neaparat sa ma feresc de salamuri si tot ce contin E-uri..si eu fix doar salam mai pot pune in gura in ultimu timp, si mananc ochiuri prajite cu galbenusu moale ca asa imi plac..si inca cate nepermiseee..., si ma dau cu oja , si urmeaza sa imi fac suvite pt nunta..si inca cate fac eu nepermiseee..
Gata..o sterg mai repede in dormitor, ca vine sotu viitor si ma ia cu arcanu
Somnic usor la toate burticile!

'Love doesn't make the world go round, but it makes the ride Worthwhile' Franklin P.Jones

Laura, 14+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Pooop!!!
Ne-am intors si noi de la dr...suntem bine! Avem 2 cm....crestem!!!
DR a zis sa mai stau totusi acasa cateva zile sa ma odihnesc si am de gand sa-l ascult! Dupa ecograf avem 8 s si 5 z! Sunt bine, dar vreau sa merg la bucatarie sa fac un tort ca am visat-o pe mama ca vroia tort....sa$i dau de pomana....... In rest mai toate semnele imi spun ca ar fi fetita.... Am facut chiar si testul cu acul si imi iese fetitaaa!!!
Totusi....o sa ne bucuram peste cateva sapt cand vom vedea la eco!!!
Am fugit la tort..............vreti??????????


mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum cu bb 3 in 8+
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

neata burtici,
ok, m-am lamurit cu oja, deci maine seara ma fac frumoasa pe unghii
asa mult astept nunta asta, sper din suflet sa ma simt bine, nu sa-i pun pe miri sa-mi aduca galeata langa mine....nu as vrea pt nimic in lume sa le stric cheful...
eu am incercat sa evit mancarurile nepermise.....dar totusi am mancat salata de vinete cu maioneza, si branza dulce si smantana de la tarani....cu mamaliguta ce buna ii.....cum sa nu mananc...
maine mergem la eco...iuhuuuu....

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

10+

strumfulet + poza strumfulet + poze

Mergi la inceput