Puiuti de Randunici 2008!! (259)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

am vazut Clodute si Patrickul ei
si acum sa va arat cum se revolta Mufa ce teatru de mare clasa ne trage cand vrea ceva ce nu e voie, aici de ex, sa stea calare pe dulap, peste masina de paine, care-l fascineaza
si al doilea filmulet, cum nu credeam sa-l vad pe el ca adoarme!
De vreo saptamana, o tine cu 'dlingal, glingal' non stop, e mortal ce vorbarie pe el cu glingal-dlingal, dar oare ce o insemna?

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleme

Salut! Pt cine doreste cateva poze noi:
http://community.webshots.com/album/572043365VOjhdf


mami de diana andreea - 18 martie '08

f frumoasa motzata ta

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

frumoasa tare Diana, ce ochi mari are!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

cleme, cat de dulce e diana!!!
luny, m-am spart de ras cu "mr scandal". asa face si te(r)o, plus tavaleli pe jos. cred ca d-aia am parchetul asa de curat
misha, nu tine faza cu scalambaitul...poate nu reusesc eu sa fac cum trebuie...sau poate ca sunt scalambaita de fel

raportul lui mucea: muci schimbati "calitativ" si "cantitativ", tuse redusa, accentuata noaptea intre 3 si 4...azi foarte putin. a dormit copilul de la 22.30 pana la 12.30 , cu pauza de la 3-4.
parca as da raportul meteo

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Abia am adormit copilu.nu stiu ce are dar tare greu adoarme
M-am uitat la pozele cu Patrick si mamica burticuta,la frumoasa de Diana si adorabilu de Mufarin!
Chiar ca mergem multe in Grecia.lasa,Ramo nu fi verde,ca tu ai Casa Alba si curte mareeee!si nu mai fi trista-hai multi
Simo-Mimo,felicitari Teodorei,ca nu am zis pana acum




Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:


OF, MAI RANDUNICI, PE 30 MAI SUNTEM PLECATI LA BUZAU.
IAR PE 31 MAI E RANDUNOIUL DE SERVICIU, DAR VINE DUPA 12. DACA RAMANE STABILIT PIZZA SI INGHE, ATUNCI N-AM CE PREGATIRI SA FAC SI SE POATE, SA VORBESC SI CU RANDUNOIUL DUPA-AMIAZA SA VEDEM CE ZICE!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

In rest, eu tot mucioasa si cu nasul vesnic infundat...
Si Andreutza se da in spectacol daca ii interzic ceva si mai ales cand ii scot din gura ce mai gaseste de pe jos. Se enrveaza tare, doar e berbec!
Stelutza, bors ii dau dinainte de a face un an, sare doar ce pun in mancarea pentru noi (nici noi nu mancam sarat, ca n-are voie randunoiul), iar zahar i-am mai dat sa guste din ce-am mai facut in casa si ce mai au biscuiteii in ei.
Lapte de vaca ii dau in preparate, dar si separat cu biscuiti.
Fug ca-i matanita rau, ii dau maselutzele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:



catalina, mama Antoniei 07.04.2000 si a lui David-Luca zis Luki/Oaca -1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

Sunt vraiste cu programul, mai am doua capitole de citit, dar am intrat sa va spun ca suntem bine, in viata, si am vazut-o pe Mimo cu Frumoasa Teo si Frumosul Vladut (ambii seamana cu mami a lor), la cumparaturi in Auchan. Nu am abordat-o ca bb dormea si am vazut ca si ei erau cu treaba, dar pt Antonia nu conta si m-a batut tot drumul la cap ca de ce n-am vorbit cu ei.


poate mai reusesc sa intru pe seara.

catalina, mama Antoniei 07.04.2000 si a lui David-Luca zis Luki/Oaca -1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna randunici!

Noi am fost la vaccineala, i-a facut Priorix in manuta, nu a schitat nici macar un sunet, s-a enervat ca l-a imobilizat ta-su dar n-a zis nici pis . Ce baiat mare!! Are 10,7 kg si 80 cm. Ne-a dat 3 pastilute de vigantoletten, de 500, 3 pe zi timp de o luna si calciu 10 zile.
Eu observasem ca are piciorusele putin curbate, era cracanel si s-a uitat putin si la coaste si a zis s afacem cura asta de o luna is mai vedem.
Adevarul e, i-am si zis pediatrei, ca ii dadeam vigantolul din 2 in 3
Peste o luna mergem la urmatorul vaccinel si gata!

Inainte de vaccineala am fost in Grande Arena si s-au jucat o ora la bile, Vlad abia astepta!

Ohoo, bravo Luny pentru planul de vacanta, foarte frumos!! Si eu vreau la Dragoslavele o saptamana cu piticii si in septembrie in Antalya, tot cu ei. Sper sa fim sanatosi si sa avem cu ce merge , adica finante

Eu ii dau bors de la 8 luni, la inceput cumparat, acum numai facut de mine, de vreo 2 luni...zahar papa in prajituri facute de mine , chec, fursecuri, cu branzica etc. Oricum nu mananca mult, de ex, un fursec Miere ii pun in ceai sau pe paine, ocazional, cand ii dau. Sare da, pentru ca nu mai gatesc separat de vreo 2 luni...cred...asa ca apap ce gatesc pentru toata familia.

Am vizionat-o si pe Rebe la pantaloni cu volanease, e o dulce

Stela, legume din piata, de unde or fi...asta e...ce sa facem, sa nu mai mancam?...cand or sa apara de la noi, luam din alea Eu le dau pe la 7 jum- 8 jumate sa pape de seara, cateodata si 9 ne apuca..na, ce sa fac, cand sunt singura cu ei, sunt cu un ochi la ei si cu restul in bucatarie, pregatesc masa . Oricum trece o ora pana fac baie, se balacesc, ii imbrac si apoi lapticul de seara.
Aseara a papat Stef un cartof la cuptor cu marar, putina pulpita de pui si eu facusem smantana cu usturoi verde si marar si i-am pus si lui pe cartof. A lins
Aaa, felicitari Teutei pt, primii pasi, nu cred ca ti-am zis

Bitzulina, felicitari Antoniei vorbarete!

Mimo, mersi pt. raspunsul cu maselele, saracul Vladuc! la Stef inca nu sunt iesite, dar sunt umflate jos in ambele parti.

Revin ca mai am de citit...

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput