Cauzele opririi din ev.a sarcinii -TROMBOFILIA- 7

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Avalon felicitari pentru bebelini,sanatate si fericire.
Frumoasa semnatura ,bravo ,meriti din plin o asa mare bucurie

Looana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Am citit cap 7 cu mare interes. informatiile vad ca sunt mult mai interesante decat pe "vremea mea", adica acum 4-5 ani.

Vreau sa va urez multa bafta si copii frumosi si destepti.

mami de 2 printese facute sub heparina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns profa spune:

mcrissa,am verificat,nu am primit PM -ul ce mi l-ai trimis...
Azi am fost la eco din nou,nu s-a intamplat inca ovulatia,cele 3 oua erau inca in cuib,dr. mi-a zis ca dupa cum se prezinta,probabil in noaptea asta sau dimineata se va intampla intamplarea.Si maine dozarea progesteronului.Si cam atat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Loona despre vitamina C aceea vb, vad ca e mult mai ieftina in Gr, aici 30 capsule costa 39 ron. Produsul celalalt cu soia este estrogenic, nu avem voie sa-l luam deoarece coaguleaza sangele.
Pt Branca Ursului am rezerve mari, poti lua agnucaston sau agnolit (cum scrie in prospect) , omega 3 3/zi, o vit E la 2 zile si Medyn Forte (cum scrie in prospect). Nu stim inca care sunt mg de B6 si B12 rec in MTHFR, Medyn Forte are jum din cantitatea care o iau eu acum, deci ai putea sa iei si 2/zi.
Cand vii in Ro sa-ti faci analizele?





Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Bytzy, Anca, Claudia, Looana, Monu, va multumesc!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mcrissa pe site-ul care l-ai dat tu am citit ca dozele mai mari de 100mg de B6 sunt toxice. Uite Profa, citeste aici: http://women.emedtv.com/vitamin-b6/vitamin-b6-toxicity.html
Dc luam si din alimentatie B6 depasim doza, de aceea zic ac ideal ar fi o doza de 50-75 mg.
Avalon felicitari pt putzulici, o sa fii soacra mare de 2 ori.
Monu multumim ca ai intrat, ne poti spune povestea ta?




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Sufletel 80, iti voi rasp la sub azoospermie.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

merci, miki!

pe monu o citeam in 2004 dupa ce am pierdut prima sarcina si cautam disperata pe net cauze posibile, la subiectul "Sindromul de hipercoagulabilitate" : http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=28769
Monu e modesta fetelor, merita sa "sapati" in arhiva, erau interesante discutiile!
bine ai venit, Monu! cand va citeam eu, pe tine, pe BESTUTZA, pe kita si celelalte fete, nici prin cap nu mi-a trecut ca voi face si eu tratamentul cu heparina... care se pare ca fost salvarea mea

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Am citit primele pag din sub acela dat de Avalon din arhiva, se vb de aritmie/tahicardie in ele, eu zilele ac am avut ceva pb cu inimioara dar habar nu am cum sa le zic la simptome, ceva ca niste "bolboroseli" in ea, cred aritmie. Am scazut doza de Thrombo ass la 1/zi pt ca m-am speriat un pic. Voi aveti ac gen de pb?




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia79 spune:

eu pana ajung sa citesc pe aici voi mergeti la culcare din pacate din cauza diferentei de fus.:((
din ce in ce mai interesant subiectu asta. dupa venirea lui Avalon clar s-a schimbat povestea. si la ea si o sa se schimbe si la noi cat de curand:))
Miki, si eu am avut palpitatii la fiv tin minte ca am simtit intruna din zile ca mi s-a oprit inima apoi a ainceput sa imi bata tar tare nu avea legatura cu stres nimic ca eram singura acasa si odihnita. ce am observat eu si am vrut sa va intreb si pe voi. aveti pb cu caderea parului, sau cu unghiile? eu am niste striatii pe unghii care cica sunt lipsa de buri da nu po****r de la bunica ci asa s-a constatat pe bune. ma intreb acuma cu tona de buri si folic tot nu trec simptomele astea>
tachicardiile au dsparut insa. am observat si ca pielea imi este mai fina nu mi se mai umfa picioarele, nu stiu asa o senzatie ca s-a fluidizat ceva in organism. am fost si la acupunctura si mi-a confirma ca cica aveam sange stagnant in organism. vrea sa zic ca eu am observat imbunatatirile cand tineam si regim nu mancam duciuri rafinate cafea, paine. acuma de cand nu mai tin imi cade iar parul. sunt multe de zis. voi ce simptome mai aveti? ati cnstatat imbunatatiri in timpul tratamentului?
avalon regimul cand ai inceput sa il tii, cu cat timp inainte de ivf?
va pup, o zi frumoasa pa maine va urez la toate harnicutele, miki mai ales

Mergi la inceput