Colectia de toamna - iarna 2005 (237)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Buna !

Am vazut si eu poze noi !
Ioana, superbe pozele voastre! Ai doi copii minunati!

Roxi, m-ai dat pe spate cu pozele ... Suuper poze, super personaje! Chiar ... ce aparat ai ? E nou?

Feli, frumos w-e ati avut la munte! Chiti e mare strengarita! Ore niste ochi superbi! Da' tu de ce nu apari in poze???

Madauleeee ... tu de ce nu ne "onorezi" cu ceva poze noi???


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

hello
n-am vazut decat poze minunate cu Anais.
Azi e ziua lui Sorin, i-am luat si o carte si conspiram eu cu David in dormitor,ad. l-am pus pe el sa scrie dedicatia si a intrat Sorin peste noi, eu am impins usa cu piciorul, el nu avea ciorapi/papuci/unghii taiate... si i-am rput unghia de la piciorul mare de la jumatate. sange...durere...D. a tinut sa se consemneze in aceeasi carte dar la sfarsit accidentul.
6 ca a venit sarbatoritul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Miri, LA MULTI ANI LUI SORIN!!! Sanatate cu carul, mult noroc si fericire! Tinem pumnii sa se vindece unghia rapid!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Miri sa-ti traiasca sotul, sa fie sanatos, iubitor si la punga gros!

Ti-am trimis un PM poate ma poti ajuta...pliiizzz! Multam

In alta ordine de idei, am fost la circ azi, a fost maimuta super incantata, a dansat, a aplaudat...

Poae pun maine, promit

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


margele si alte zorzonele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Miri la multi ani lui Sorin! Sa fie sanatos, voios si devreme acasa!
Haioasa patanie! Unor negro, rosu-sangeriu adica!

Am vazut pozele Mariei superbe! Vreau la munte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

Buna dimineata.

LA MULTI ANI Sorin de Miri!!!


Poate reusesc sa instalez niscaiva driveri pt aparatul foto sa mai pun si eu niste poze ca ale voastre m-au dat pe spate. Si peisaje si copii/parinti frumosi, veseli, fericiti. Mi-au placut .

Ma "plangeam" ieri de crize...dar trebuie sa spun ca Vlad este muuuult mai cooperant in zilele bune. Raman uimita cateodata cat de usor cedeaza la niste chestii la care altadata se lasa cu jale mare. Usor insemnand ca eu explic de 4-5-6 ori de ce nu facem cutare sau cutare lucru. Nu scap de fiecare data, inca mai am parte de racnete - si de cele mai multe ori nejustificate, ca de ex ca mi-am facut eu unghiile cu oja! sau ca mi-am dat cu creion negru la ochi, sau ca dimineata intra Alex in camera, sau ca am pus eu mana pe telefon si nu am asteptat sa mi-l aduca el sau ca i-am tras vestuta pe umar ca statea sa cada... ohoooo...si lista este destul de lunga.

Alex este extrem de marait de cateva zile incoace, vrea in brate una-doua. Nu stiu ce are.

ma cheama datoria, adica Pluto, mickey, ratusca aia mica....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Joy hai ca-i de bine la tine!
sa iasa si treaba cu cresa. De la 2 ani nu trebuie sa ai nicio mustrare de constiinta cu cresa, e foarte OK pt copi, Silvia si-a facut prietene, are amintiri frumoase pe acolo, cand trecem prin apropiere ma roaga sa dam o tura sa mai vedem cresa.

-----
In alta ordine de idei AMR = 1 luna pana la vacanta, tot la asta ma gandesc, citesc seara din ghid, cum sa ne organizam, ce sa vizitam, compar variante ... asta-i placerea anticipativa la mine

E prima mea vacanta de 2 saptamani in viata de adult (total 16 zile plecati de acasa) si ma intreb daca o sa ne ajunga hainele & co.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

HELLO!

Corap , foarte frumoase pozele, inca odata sa va traiasca printesa

Miri , sa-ti traiasca sotul si multa sanatate!

Lavi , stai linistita ca vor ajunge hainele, distractie placuta ca mai aveti putin si plecati

eu sunt necajita, ambele educatoare de la Bia sunt racite foarte rau si sunt acasa in medical si sta cu ei cine apuca ...
masina nu stiu ce are si trebuie bagata in service...alti bani, alta distractie



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Joy si eu am observat ca Mihai a devenit mai docil. Daca felul lui de-a fi a fost ceea ce se numeste "criza de 2 ani" apoi lui i-a trecut dupa ce-a facut 3.

Care e contul comun de poze actual?

Sondaj de opinie: exista groapa de nisip la gradinita copilului tau? Daca raspunsul e NU, te-ar deranja sa-ti iei copilul innisipat de la gradi?

Trimit, ca ma ataca fica-mea.


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina, mama lui Mihai (20 dec 2005) si a Mariei (21 nov. 2007).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Raspuns la sondajul [Alexandrinei[/b], DA, exista groapa cu nisip, ieri am luat-o pe Miruna cu o groaza de nisip in cap. M-am enervat, dar ce sa-i fac....

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


margele si alte zorzonele


Mergi la inceput