Burtici fericite de septembrie-octombrie (54)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Ioanna81, sa stii ca mie doctorita mi-a zis ca daca eram bautoare de cafea inainte de sarcina, ar fi bine sa nu renunt la ea ca sa evit problemele cu tensiunea. asa am facut. si beau aproape in fiecare zi o cafea, mai slaba, e adevarat, dar ii pun mereu lapte ca sa o mai slabeasca. si imi merge bine cu tensiunea

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (22+) de 2 copii cu putze baietzesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:


Acu ma gandeam, mai stie cineva ceva de Crisbebe caci a disparut de tot in ultimul timp!

21+ cu

Floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Ioanna81, multe avem tensiunea mica! Si nu este chiar atat de mica, eu asa o aveam si inainte de sarcina! Poti sa bei o cafeluta dimineata caci nu este nicio problema!


21+ cu

Floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doro76 spune:

Buna fetelor, revenim si noi dupa muuult timp.

Aseara am aflat ca bebelusul are sanse mari de tot sa fie FETITZA... Ne-am bucurat desi eram convinsi ca e baietel...si fetitza mea s-a bucurat...E sanatoasa,zice dr. Eco morfologica fac abia
pe 20 mai dar, cat priveste sexul nu se mai poate schimba mai nimik. Cel mai probabil o s-o cheme Sara..
Va pupa o mamica fericita de 2 fete


Doro 22+ si Eva Maria (28.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

multumesc fetelor pentru sustinere. eu nu am avut niciodata tensiunea atat de mica. si cafeaua am intrerupt-o brusc cand am ramas insarcinata. am renuntat si la tigari. daca voi ziceti ca e ok atunci o sa beau o cafeluta ca am niste stari groaznice

Ioana 21+ cu

bebe Carol Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



doro felicitari pentru ! sa fie sanatoasa si sa va aduca multe bucurii!

emy cris e binisor, a fost in CM pana pe 8, acum e la job (eu-s colega cu ea). se plangea de contractii si arsuri ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 18+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doro76 spune:

Am pus si eu carucior roz la semnatura, dar in lista nu stiu sa umblu...
Poate vreuna mai priceputa dintre voi ma trece si pe mine in listuta!



Doro 22+ cu [fetita} si Eva Maria (28.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doro76 spune:

Merci Elle
Singura teama pe care o am e sa nu nasc iar prematur. Dr mi-a explicat ca exista riscul unei nasteri premature daca si prima data copilul a aparut inainte de termen.
Voua v-a dat sa repetati analizele de sange?


Doro 22+ cu si Eva Maria (28.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Raluk16, felicitari pentru baietel.

Dana 21+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Alex25,

Din cate am inteles proba de sange a fost dusa la Institutul de Hematologie (mie mi-a fost prelevat sangele la cabinetul doctoritei ginecolog unde merg). La un rezultat de 1/32 (ptr. anticorpi B) doctora mi-a spus azi ca e un rezultat ok si sa nu intru in panica sa stau linistita. Cam atat..din cate am inteles o sa o repet analiza spre luna a -7- a. Sincer nu stiu dc te-am putut ajuta si pe tine.

Mergi la inceput