AZOOSPERMIE - cap 31

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Andra, asta e capitolul tau
Copilutz cu motz blondutz baga un ochi la sobectul meu cu mutatiile, pe prima pag la Avalonel sunt date link-ri la povestea ei episodul 1 si 2 ca 3 urmeaza in seara asta, asa ca stai pe faza , dai refresh pana apare episodul Sobectul este acesta Nu ar strica sa citesti zilnic pe acolo dar si la "sarcina si bolile autoimune" deschis de Danny1 pt ca se vb chestii interesante.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

sar'naa muuult!!!!

PERLUTZA sufletzelul meu!


Are we there yet???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

copilutzu,ce mai faci draguta ,imi era dor de tine
iti trimit un PM cind poti sa-mi raspunzi daca vrei
miki,multumim pt capitol



doamne ajuta-ma sa am si eu un bebe


"Speranta,ca si credinta,nu inseamna mai nimic daca ii lipseste curajul;
nu inseamna nimic daca ii lipseste riscul."
(Thornton Wilder)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

ATI CITIT DESPRE AVALON ???

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137003&whichpage=15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madibabi spune:

Poate sa-mi spuna cineva cat costa aproximativ medicamentatia pentru FIV.
MULTUMESC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Buna seara, dragele mele!

Ma simteam datoare sa intru si sa va spun ca noi am avut biopsia testiculara vinerea trecuta, 8 mai, la clinica Quiron din Zaragoza, Spania.

Rezultatul nu stiu sa spun inca daca e ok sau nu, pot sa va spun doar atat: au gasit , "putini, dar am gasit!", a spus urologul.
Nu ma pot inca bucura, pt ca acum dr de acolo fac o analiza genetica sa vada daca sunt viabili. Rezultatul acestei analize va sosi peste 3-4 sapt, asa ca pana nu vine acest rezultat prefer sa nu-mi fac multe sperante.

Se pare ca tesutul era afectat destul de mult de chimioterapie, dar au gasit! Sincera sa fiu, doctorul nu parea nici optimist nici pesimist, poate si din cauza ca nu a vrut sa dea sperante ce se pot dovedi a fi desarte. Si poate e mai bine asa!

daca totusi, o sa fie bine, Doamne ajuta!, atunci speram sa putem face FIV+ICSI in aceasta toamna.

cam atat! in rest, sunt alaturi de voi si...VOTAT pentru azoogirls!

pup fetele



iyoana

Sustine actiunea noastra: infertilitatea este o boala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Vai Iyoana fix la tine ma gandeam ...stiam ca la inceputul lui mai ai biopsia dar nu mai stiam exact pe cat ...
Draga mea, cam toti gigeii dupa biopsie sunt cam haos, dar ICSI isi face treaba si fecundeaza si in cazuri aparent disperate

Fii optimista !

asteptam vesti bune de la tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Multumesc Pisix! cum esti tu pe faza!

ideea e ca daca gigeii nu sunt viabili in urma acestei analize (de ex. daca nu au 23 de cromozomi), doctorii nu ne vor recomanda sa facem ICSI. Ni s-a explicat ca viabil inseamna sa fie ok dpdv genetic, adica sa nu fi fost afectati de chimio, pt ca daca insistam sa facem totusi ICSI ar putea interveni: embrioni NOK sau sarcini NOK sau malformatii la fat.

asa ca exista posibilitatea sa nu ajungem la ICSI, ca sa vedem ce ar iesi din asta, dar prefer sa nu ma gandesc la asta.

inca nu-mi vine sa cred ca am facut biopsia, ne gandim de 2 ani la ea, si in sfarsit am facut-o.
sotul se simte bine, asta e cel mai important, e inca in refacere, dar e ok.

tu cum te simti? cresti?????



iyoana

Sustine actiunea noastra: infertilitatea este o boala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Doamne fetelor vin cu vesti bune de la doc urolog . cred ca in seara asta si va dau si voua !!!numai trebuie extirpart testiculul stang deoarece formatiunea NU este de natura cancerigena, iar analizele arata foarte clar asta .
Ne astepata la spital sa facem biopsia pe partea dreapta si Doamne ajuta !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Iyoana - uf, nu stiam ca e asa complicat ...
Dar sper din toata inima sa fie bine, te rog intra si aici sa ne dai de stire
Da ...cresc ...e minunat
alexia - minunat, azi a fost o zi plina de vesti bune

Mergi la inceput