Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Buna!

oana2007 bine ai venit si sa ai o sarcina usoara, fara greturi. Ana Maria e fetita ta, nascuta pe 20.04.2007? Te trec imediat pe listuta.

ALBUM
6 si 5 maselute
IOANA creste mare
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 4+ IUSTIN / IUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donna_n spune:

Bun venit noilor burtici de pufuleti oana2007 si rocco1617 Va doresc sarcini usoare si bb-i sanatosi!
Ne-nmultim si-mi place
Va pe toate!

ma intorc la scris ca sunt in plina sesiune

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Asa..

kay multumim.
Donna n Alina e numele meu, cand m-am inscris la acest forum credeam ca tb numele fetitei..de fapt nu conteaza ..da, ar fi bine daca ar invata cineva din voi sa schimbe capitolul, eu deocamdata pot, dar vom vedea mai tarziu..zic asta, ca imi este greu cu Ioana (trezit dimineata - pus pe olita - dat lapticul sa bea , e bine ca in fiecare dimineata m doarme o repriza de 2 h, apoi iesit afara, apoi papa de pranz + somnic, si at m pot intra pe forum; iar trezit, pus pe olita, dat sa pape, iesit afara, apoi seara lapticul si la nani si tot asa in fiecare zi), iar ziua daca deschid calc, cateodata se joaca, dar cateodata vrea si ea la calc, si vine intre picioarele mele si isi baga capul sau isi intinde mainile sa o i-au in brate..aa, e mai rau deca vom pleca cateva zile (vrem la munte), iar acolo nu stiu daca vom avea calc...dar vom vedea pana atunci.
bubu bu multumim pt ceai , sigur e prea dvm pt test, m astepta putin si sigur va iesi pozitiv, din moment ce ai simptome.
Nik0le multumim si pt .
pinguin.roz Felicitari! acum am vazut mesajul, esti inca moderata, scrie repede inca 4 mesaje ca sa le vedem la timp..
oana2007 esti pe listuta.

Gata placinta.


ALBUM
6 si 5 maselute
IOANA creste mare
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 4+ IUSTIN / IUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Ioanact, nu ma scoti te rog din listuta? Nu are sens sa raman acolo. Ca nu e nimik. Incerc sa revin luna viitoare. Imi pare rau ca iti dau de lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

nikole Foarte interesant articolul si foarte util pt toate gravidutzele.


roco1617, ileana.nick, oana2007 Bine ati venit! Sarcini usoare si la termen si bb-i sanatosi! Ce bine ca ne inmultim.


Mie mi-e in continuare rau rau, pastile anti-rau nu vreau sa iau, macar pana ajung la ginecolog sa vad ce imi zice. Dar sunt incantata ca am reusit sa mananc o banana si o felie de paine cu branza topita pe ziua de azi. Dar nu stiu cat timp vor rezista in stomac...mai vedem.


Succes aspirantelor la si sa dea DD sa veniti cu vesti bune luna viitoare!

6+

asa incepe odiseea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancaroro

Ioanact, nu ma scoti te rog din listuta? Nu are sens sa raman acolo. Ca nu e nimik. Incerc sa revin luna viitoare. Imi pare rau ca iti dau de lucru.



Imi pare rau.., te asteptam la noi in odisee, m ai timp, luna asta/viitoare sigur va iesi cu ochi'.

ALBUM
6 si 5 maselute
IOANA creste mare
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 4+ IUSTIN / IUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donna_n spune:

Alina acum realizez ca tu ti-ai schimbat semnatura. Eu tot astept aici de mai bine de o saptamana sa te felicit si am ratat momentul Am trecut repede peste capitolul trecut sa vad cand si cum s-a intamplat si am realizat ca de fapt citisem si partea aia da nu am realizat probabil! DEci.... FELICITARI!!!
O si sa stii ca ma bucur foarte mult pentru tine! Tesul ti l-ai facut pana la urma?

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donna_n spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact


Donna n Alina e numele meu, cand m-am inscris la acest forum credeam ca tb numele fetitei..de fapt nu conteaza ..da, ar fi bine daca ar invata cineva din voi sa schimbe capitolul, eu deocamdata pot, dar vom vedea mai tarziu..zic asta, ca imi este greu cu Ioana (trezit dimineata - pus pe olita - dat lapticul sa bea , e bine ca in fiecare dimineata m doarme o repriza de 2 h, apoi iesit afara, apoi papa de pranz + somnic, si at m pot intra pe forum; iar trezit, pus pe olita, dat sa pape, iesit afara, apoi seara lapticul si la nani si tot asa in fiecare zi), iar ziua daca deschid calc, cateodata se joaca, dar cateodata vrea si ea la calc, si vine intre picioarele mele si isi baga capul sau isi intinde mainile sa o i-au in brate..aa, e mai rau deca vom pleca cateva zile (vrem la munte), iar acolo nu stiu daca vom avea calc...dar vom vedea pana atunci.



ALBUM
6 si 5 maselute
IOANA creste mare
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 4+ IUSTIN / IUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!



M-am uitat peste instructiuni si sigur ne-am descurca asa ca stai linsitita Ma bazez pe siguranta ta ca schimbatul capitolului nu e asa de complicat precum suna Cel putin putem incerca!

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

M-am delectat cu pozele lui Paul (onitza) la joaca cu prietenii lui si bineinteles cele de la 1 Mai, f frumoase..

Donna n multumesc. Testul inca nu l-am facut, maine ar tb sa imi vina CM si ma gandeam dupa 3-4 zile sa imi fac, adica pe 17 Mai..oricum eu simt ca sunt..testul il voi face ca sa il pastrez.

ALBUM
6 si 5 maselute
IOANA creste mare
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 4+ IUSTIN / IUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Donna n ok.sigur nu e greu.
onitza aici tu erai cand erai mica? Ce 'papusa' frumusica.. Acum umblu prin tot albumul tau.

ALBUM
6 si 5 maselute
IOANA creste mare
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 4+ IUSTIN / IUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput