Juniori de iunie-Iulie 2003 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Cred ca am imbatranit, a trebuit sa dau un search pe net ca sa vad ce inseamna webkinz

Eu ma stresez mai nou (adica de ieri ) cu scoala. Tocmai mi-a spus o alta mama ca daca vreau la o anume scoala (care era la mine pe lista scurta) e deja cam tarziu sa o inscriu pentru septembrie 2010. Asa ca incep sa ma interesez, sa cer relatii... urasc chestia asta . Si nu am nicio sansa sa trimit sotzul ca in alte familii...

Voi ati ales scoala, invatatoarea?

What if this is as good as it gets?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

dana - eu nu cred in chestiile astea cu e prea tarzu pentru la anul....despre ce scoala e vorba?cea de care apatineti?
succes.nu te mai lua dupa ce zic toate persoanele "binevoitoare".du-te cu tupeu si depune cerere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floric_ea spune:

buna fetele,

madishor
, daca e vorba de intalnire ma bag si eu, cel putin acum asa zic:P. noi suntem in weekend dimineata de obicei ocupati cu inotul insa vedem, vorbim...

dana
, despre scoli, depinde despre ce scoala este vorba - probabil ca la cateva s-au facut listele deja, oficial insa daca apartineti de o anumita scoala nu aveti cum sa ramaneti "pe langa". stiu ca de la scoala de langa noi au venit deja de ceva timp si au scris-o pe taisia pe o lista; noi oricum acolo vom merge daca ramanem in zona, nici nu ma gandesc sa ma stresez prea tare - are after school si asta vroiam, are program suplimentar de arte plastice si deja e prea mult :P. si e in ghencea . si mai avem un an, ops. si edit: duni e un resort in blg; au si un site: http://www.duni.bg./main_eng.htm

nu am citit despre accident, maadi, era in capitolul vechi si tre' sa-l gasesc insa sper ca nu a fost nimic grav.

restul fetelor, sunteti ok???

madic, eu tot vorbesc cu prietene si le spun ca acum stiind cum e cu un copil de aproape 6 ani, daca as fi avut-o doar pe taisia cu siguranta nu m-as mai fi bagat la altul decat poate... cine stie peste cat timp. acum nu stiu cum ar fi fost daca, insa mai ma ia cateodata nostalgia altui copil si-mi dau 2 palme si ma trezesc cand realizez tot ce inseamna cresterea lui. mi se pare f greu cu 2 insa este si mai frumos (momentele cele mai placute sunt cand se joaca impreuna si nu mai au nevoie de noi; si cand dorm evident ).

pup fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catale spune:

Buna. Vin si eu cu vesti bune. Am fost azi la eco, a trecut o luna... Chistul mic s-a resorbit, cel mare e tot acolo, insa nu s-a marit, ceea ce e foarte bine. Mergem iar la acelasi dr., la Stamate, peste doua luni. Daca nu creste pana atunci, e totul ok. Mai am luni o programare la Ulmeanu, facuta acum aproape doua luni... Sper sa coincida rezultatul.


Despre scoala, ma gandeam ca la deschiderea anului scolar sa ma duc la scoala unde as vrea s-o dau pe Cata la anul, sper sa nu fie prea tarziu. La noi categoric nu va fi scoala de care apartinem, e exclus.

Pup fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Buna,

Catale - Ne bucuram de vestile bune. Sunt convinsa ca peste 2 luni rezultatele vor fi foarte bune. Multa sanatate in continuare.

Floric-ea - Voi in we sunteti la inot? Ca daca erati in timpul saptamanii poate ne intalneam pe acolo. Cum merge? Cat despre accident, nu a fost nimic grav doar ca am masina in service si a trebuit sa recurg la a lui tata, deoarece sunt dependenta de ea.

In ceea ce priveste scoala si noi am inceput deja sa tragem sforile pentru a ne inscriem unde dorim, adica la o scoala de care nu apartinem, obligatoriu cu after school si cantina proprie. Sper sa reusim cu 1 an si ceva inainte.



Maadi si Calin (19.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

seara buna tuturor.
hmm...vad ca discuta despre scoli.noi am scapat.am avut ceva emotii, dar sfanta spaga inca functioneaza.nu sunt mandra de mine, dar daca altfel nu s-a putut...asta e.am facut-o si p-asta.
ioana - ma bucur ca e bine cata, sper sa vi cu vesti bune si peste 2 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

salutare fetelor !

am o perioada naspa la scarbici, taaare aglomerata - asa ca greu apuc sa mai intru pe DC. fiindca azi am o groaza de treaba, am inceput cu forumul deci scuze ca nu va scriu la fiecare cate ceva... doar pe ffff scurt:

  • ma bucur ca accidentul cu masina a fost minor,
  • a venit zana maseluta,
  • am sa dau si eu un google pt 'webkinz' ca m-ati facut curioasa...
  • vreau si eu un we la munteee la naiba cu ratele si cu criza si cu tot
  • si da, pt cine nu s-a prins, cred ca eu sunt in perioada 'blue' spre bleumarin chiar

ALTE NOUTATI...
eu nu m-am prea gitat cu inscrisul la scoala, va merge la scoala de care apartinem si se ocupa de inscriere colega mea de birou, caci are o fetita de aceeasi varsta si vor fi colegi de clasa; doamna invatatoare va termina anul viitor clasa a 4 in care e baiatul cel mare al colegei

cu activitatile 'extra', de 1 saptamana i-am inscris la pe amandoi la innot, mergem de 3 ori/ saptamana: luni, miercuri si joi dupaamiaza, plus vineri cand are tudor canto si bogdan electronica...
nu stiu el si frate-sau cum sunt, dar eu am o oboseala si un somn pe mine...

ne mai luptam si cu tabla inmultirii - la bogdan, dar evident invata cot la cot si tudor : fac in fiecare zi 1x..., 2x..., 3x..., 4x... wow: gata cu relax-ul, avem de repetat

si la final dati-mi voie sa ma mai vait un pic...
am racit (nu-mi dau seama cum naiba... ) si ma doare capul la greu, imi simt nasul mereu infundat si mi-a iesit si un herpes la gura - taman si fix 3 zile inainte sa fiu nasha de botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

anamaria - wow...dar sunteti ocupati nu gluma.pentru herpes ia aciclovir.si eu sunt sambata nasa de cununie tocmai la targu jiu...asa ca maine plecam...vom avea un we prelungit fara copii!
am actualizat pozele...pentru cine vrea sa ne vada.
http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/mai%202009/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madishor spune:

Salutare dragi mamici,

Noi mai avem cateva zile pana ne imbarcam in avion. Am emotii si mai am de cumparat tot felul de cadouri dar n-am nici o inspiratie.
Azi fii-mea s-a inscris pe lista de preadolescenti. Am fost cu ea la scoala sa vorbesc cu invatatoarea si cand am ajuns in curtea scolii a strigat "pa, mami" si a fugit sa nu cumva sa o pup sau sa o vada careva cu ma-sa in public. Noroc cu Matei ca mai e inca dragalicios.

Cine poate sa se ocupe de organizat ceva pentru saptamana viitoare? Din punctul meu de vedere joi (28 martie)ar fii un moment bun pentru ca pana atunci ar trebui sa imi revin din abureala schimbarii de fus orar.

pe curand,
madishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza.
madishor - se vede ca esti emotionata.si ca fusul orar te-a dat deja peste cap....joi e 28 mai, nu martie!
putem sa cautam ceva...sa vedem cine se mai inscrie....prin ce zona ai vrea?
zbor placut.

Mergi la inceput