FIV 223

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Oana, felicitari!! Bebelusa cuminte si frumoasa sa ai! Si sarcina mai usoara cand ii faci fratiorul!:)

Bineinteles ca bb poate avea tub neuronal perfect si fara acid folic, ce, mamele si bunicile noastre credeti c-au macar auzisera de asa ceva? Dar acidul folic reduce - dovedit stiintific - riscul, in cazul in care exista predispozitie catre defecte de tub neuronal. Prietena mea buna are spina bifida, deci uneori exista riscul.

Vineri fac biopsia de celule endometriale si, imediat dupa, injectia de blocaj. Intru in linie dreapta.






---------------------------

New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria.m spune:

In sfarsit am un rezultat clar:
SUNT INSARCINATA!!!!!
beta hcg - 456
Am primit tel de la dra. sa-mi confirme ca sigur este sarcina si ca la ac. valoare nu se pune problema de vreo extrauterina. Mai multe nu mai stiu, nu s-a expimat vis-a-vis de posibilitatea unei sarcini gemelare (sau chiar tripleti)- a zis ca abia peste 2 sapt. se poate confirma asa ceva.
Sunt f.f.f.f.f.ff.f.f.f fericita, nu-mi vine sa cred ca mi se intampla SI MIE!!!!

Va pup pe toate si va tin la curent.

- prima mea semnatura!!!!

P.S. - E CLAR!! - anul asta va fi cu noroc pt. toate!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

FELICITARI!!
of esti mult mai bine asa mai putin stresata

sa vi sa ne faci galerie la clinica - defat punctia mea sau monitorizarile vor fi aproximativ in aceiasi perioada cu eco a ta asa ca...te astept!

la cati mai multi bebei pentru toata lumea!
Maria a deschis sezonul - ingeras26a urmezi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Maria felicitari si sa dea Dumnezeu sa ai un copilas sanatos si voi sa fiti sanatosi pentru a-l face mare.Felicitari!

Atrag energii pozitive, gratis !Accept si schimburi !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

MARIA, FELICITARI!!!!!! sarcina usoara, bb sanatos / sanatosi!! Tu ai facut ET la 72 ore, sau cu blasto? La cate zile de la ET ti-ai facut test de sarcina?

Dana, da, eu urmez, si dupa mine voi toate, pe rand!

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Maria, felicitari! Sarcina usoara si hai repejor la Gravidutze prin Fiv!

Ingeras, hai si cu tu cu vesti bune!

Kora, si eu si unguroaica mea tinem pumnii stransi-stransi!

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria.m spune:

ingeras, eu am facut ET la 72 ore (de fapt au fost cam 77 ore ca nu a putut dra mai devreme), am transfertat 3 embrioni (8, 6 si 4 celule) toti A, fara fragmentatii.
Testul de sange l-am facut la 15 zile de la ET (ziua 14 pica duminica), insa dupa cum se stie eu am inceput cu testele de urina din ziua 11 (cate unul pe zi). La inceput a fost fffff. putin vizibila liniuta 2-a, insa la urmatoarele teste din ce in ce mai evident- azi dim. a aparut lin 2-a la 3 min. la fel de clara ca si prima.
Cu 5 zile inainte de ET in ziua pregnyl-ului aveam endometru de 14mm - nu stiu cat a fost in ziua ET-ului pt ca nu l-au mai notat in fisa mea.
Nu stiu cat am avut progesteronul si estradiolul deloc - mi s-au facut 4 dozari in perioada stimularii, ultima noapte inainte de pregnyl, insa nu le-am intrebat pe asistente cat a iesit. L-au notat doar in fisa lor de la clinica.
Dupa ET am stat 3 zile mai mult in pat, dupa care mi-am reluat programul normal.
Nu am avut nici un simptom (durere sau altceva) nici in timpul stimularii, nici dupa ET. Azi sunt in ziua 15 de la ET si in continuare nu am absolut nici un simptom (sani, abdoment...etc)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Felictari MARIA.Sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alsima spune:

Maria, ce bucurie imensaaaaaaaa!!!!!

Felicitaaaaaaaaaaaaaaaaaari!!!!!!!

Iti doresc o sarcina usoara si daca se poate, asa ca in primele zile: FARA simptome!!!

Mie mi-a scris Zadori ca maine la ora 13.00 va avea loc transferul! Abia astept sa plec sa-i aduc pe bebei acasa!
Doamne ajuta!!!

Luna MAI e luna MEA!!! :)

Mergi la inceput