Cu 3 zile inaintea nasterii

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

Draga Irinutza,

Sper ca intre timp te-ai mai linishtit, atat tu, cat si puiutza ta. Inteleg ca cezariana te-a cam secat de puteri, si poate si de aia te simti obosita, vlaguita, fara lapte etc. Cand am citit ce ne-ai povestit m-am revazut pe mine, in urma cu mai mult de 2 ani. am trecut prin aceleasi faze ca si tine, insa eu am facut febra de la lapte vreo 4 zile, cand bebitza a fost super cuminte si a dormit, iar apoi ne-a mai luat ea la intrebari... Cu laptele eu zic sa nu-ti faci griji, daca bebe creste e totul in regula, desi poate tie ti se pare ca nu mai ai destul. Imi amintesc si eu ca dupa cele 4 zile de care ti-am zis eram vlaguita, plangeam continuu si mi se parea ca Miruna mea nu va creste nicodata...am alaptat-o pana la 7 luni, cand am intarcat-o pe motive de plecat din tara (fara ea).
Asha ca stai linistita, odihneste-te cat poti de mult si te asteptam pe forum ca sa te mai relaxezi...

Pupici la mamici si nani la bebici!
Boga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinutza spune:


Draga Boga,


o idee parca incepe sa fie mai bine.Mititica mea maninca acum cam la 3 ore,iar eu dorm un piculet mai mult,insa trezitul asta la fiecare doua ore si jumatate ma termina.Pina sa o am pe Rebecca,pt.mine cele 7-8ore de somn erau sfinte!Iar acum mi-e foarte greu sa ma obisnuiesc cu noul ritm...Ceea ce nu-mi place deloc e ca din cauza oboselii mi-e greu sa-mi controlez nervozitatea,dar fac eforturi considerabile sa ma linistesc.Doamne,ce-as mai dormi o noapte intreaga non-stop!...Slava Domnului,se pare ca lapticul e ok acum.Nu curg valuri,da` e suficient zic eu.Daca voi reusi sa-i dau laptic fetitei mele vreo 6 luni,voi fi fericita.

Pupici tie si fetitei!
Irina

Mergi la inceput