Vitamine romanesti in Germania (24)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Miki, daca nu mai vi, nu deschid sticla de vin, o las daca e pt peste 2 sapt si o bem toate 3.Ce vin preferati?
Vorbim maine,sigur.Dar tot asa, sun cand ies din casa ca e asa de liniste ca daca incept sa vb se trezeste baiatul.

Clau, ma primesti la tine in bucatarie?In curand o sa ma dea afara al meu cu tot cu ce am in bucatarie ca nu mai am loc.Tocmai ce am primit pachetul cu www.leserservice.de/leserservice2/pshop/ppicture_popup.php?img=gfx/products/big/24140.jpg&id=515&pid=010700&ref=&session=6c74d4721e72d380bdcff4996d71aee6&prid=24140&details=1&praemie=Philips%20Stabmixer%20HR%201363,%203-tlg.%20&objnr=&titel=" target="_blank">asa ceva

Restul fetelor unde sunteti, v-ati ascuns sub plapumi de frica si frig?

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Ioana tocmai am benuzt asa ceva, adica numai hackerul, am inventat ceva, in loc sa fac chiftelele Osnei am facut fleischkässe ce o iesi de acolo keine anung, deci Ioana süsse te primesc dar cand pleci lasi sculele la mine decat sa ai certuri cu Gabi,uite te salvez eu .

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Salut
mai eu una nu stiu cum reusiti voi sa faceti atatea in case si sa mai scrieti si p-aci, eu una de abia mai gasesc timp sa fac un dus dar sa mai stau si pe forum.
Sapt trecuta a fost foarte plina , nici nu am deschis calc. , am botezat micutzul Duminica, de ziua mamei, si am avut multe lucruri de rezolvat, acum intram incet in incet in rutina.
Mai sa va povestesc faza. Sambata, am stat toata ziua in bucatarie, am muncit la tortul pustiului(pt botez) si sotul tot iesea cu Tony afara si tot intra in casa ca la un momentdat nici nu mai stiam daca sunt in casa sau nu. Eu stau la parter si aveam usa la terasa deschisa. Suna la usa, crezand ca.s sg m-am dus sa deschid, mi-a stat inima, m-au trecut toate apele, ei cine credeti ca era la usa???? TONY in putza goala si cu un fluier in gura, statea in fata usii (usa de la scara era deschisa) si eu asteptam sa vina tasu din urma si sa-l iau la rost, nu intelegeam ce cauta copilul afara, cand colo al meu sot era la toaleta. Fimiu a iesit in gradina, s-a dezbracat si a iesit prin gardul viu la strada.(gardul viu are un loc pe unde poti circula pt ca e gemeinschaftsgarden)
revin ca s-a trezit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

eu am scris acu cateva pagini ce vinuri prefer, deci rosii si dulci si ptr barbati PUTEREA TAURULUI (miki stie) bey nu stiu exact cum se numeste dar arata un taur pe el si scria, de fapt am vaztu si reclama la tv mai apoi,prima data l.-am vazut in Real la Tm,cica : BUCURIA FEMEILOR; CAND IL BEAU BARBATII!!!!!

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Ioana, gasim vinul pana sambata viitoare?`. Fug la culcare. am pierdut vremea pe mess.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Claudi@, de ras dar si de plans in acelas timp.

Clau, nu las nimic, sunt asa de mandra de ele.Ma duc acu sa ma joc cu noua jucarioara ca tocmai ce mi-am dus barbatul la bus .De baut nu mai beu in seara asta ca ma duc cand se termina meciul sa-l iau.Ce nu fac eu pentru el.

Miki, somn usor, te sun dimineata sa vadz daca esti treaza

ma duc la noua jucarie si revin

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Doamne Clau, nu e de joaca mai cu terasa voastra
Miki süsse träume,bis morgen süsse.
Ioana ai facut prajitura?
Monik süsse love u.
Codruta ai venit de la medic?
Mariana cum esti?
Puiul numai spui nimic, cum e dupa op Alex?
Corina te-ai repatriat cu copiii?
Miri cum a fost la interviu?
Ceska tu intri numai cand arde ceva ?
am primit azi beilage ptr mutter kind kur am si complectat o ton a din ele,restul dau la medicul de familie, la kiderarzt si la HNO ptr mine cu sinusita asta poate-poate o accepta astia.
Trischa wir vermissen dich sehr wann kommst du süsse?
Liliano deci a fost alarma falsa ca ai din nou timp ptr forum,vad ca nu e asa ?
Angi ce mai zici,cum esti? au trecut norii negri`?
Adina nu ai venit inca din Ro?
Mihaelele alles klar? ce mai faceti voi, ce mai fac puii?
Dora iubita daca numai imi raspunzi pe mess m-am lamurit deja ca esti suparata rau de tot, dar cred ca nici tu nu stii de ce? treaba ta.
Claudia vrem poze de la botez .
Mira ce mai zici? sunteti ok si ceata lui pitigoi la fel,vii si tu la banatence cu noi ce zici?
merg iarasi in bucatarie sa strang de pe acolo, o seara frumoasa va doresc .

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui tumpi

Dana, multumim de stire.Si.....felicitari pt sarcina

Si ca sa stim cine ne reprezinta anul asta, uitati aici



Sper sa aiba mai mult scucces decat cei din anii precedenti.

Hey fetele, unde ati disparut?sub plapuma?

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)




Multumesc ptr. felicitari!

------------------------
14+

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia74

acu am ajuns de la scarbici, Dana multam de pont ma voi uita diseara si eu trimit sms oricum, dar pe canale romanesti nu e? fetelor pe ce canal e micuta latina a noastra .
Yasmine pai hai sa stabilim o zi de spatzareala in Heidelberg sau?

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'


Claudia, Eurovisionul se difuzeaza si pe TVR 1. Numai ca nu afiseaza numerele la care putem vota noi.

------------------------
14+

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hallo fetelor,

Am facut rost de reteta pt peritol de la medicul nostru de familie
Mira prompta ca intotdeauna cand sant la nevoie Tu spui ca sant silfide fetele tale dar nu arata deloc
Claudia multumesc mult ca te.ai oferit sa imi trimiti siropul la vara Mi-a facut rost prietena mea de 2 sticlute, sant bune la casa omului, deocamdata voi incerca cu tablete

fetelor o sa incerc sa intru si pe la voi,va si multumesc pt primirea atat de calduroasa

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput