Vitamine romanesti in Germania (24)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noiembrie spune:

Fetelor , multumesc de urari(pentru Matei), dar cred ca ce are nu se va lasa dus asa usor ...deci ...azi de la gradi , multe lacrimi , nu a vrut sa manince nimic , imi zice ca il doare gatul , urechile il dor , si bineinteles febra . Nu stiu ce sa zic , poate fi chiar scarlatina , sau o raceala , dar oricum nu e bine . Si ca sa nu fie bine (nu stiu oare am eu ghinion , sau asa e mersul..)dau telefon la doctor , asistenta de acolo imi spune ca doctorita nu este astazi , sa dau telefon la cine este de servici , , dau si acolo , imi raspunde robotul , dau la altul la mine in localitate (zic sa merg pe jos cu copilul , vad eu cum )aia de acolo imi zice ca nu poate sa ma ia , ca nu este de serviciu medicul de acolo ....Singura sansa pentru astazi , este clinica de copii din waiblingen , care este la vreo 20 Km de mine , asa ca trebuie sa imi astept barbatul , sa ne inarmam cu rabdare , si sa plecam acolo !
Deci nu poate sa te ia medicul din localitatea de domiciliu , trebuie sa te duci la mama zmeilor , la nu stiu citi km....Hai ca sint un car de nervi , si s-ar putea sa nu judec eu bine , dar totusi nu mi-se pare normal.Va tin la curent , cu ce am facut , poate mai tirziu , sau maine , vom vedea . Sanatate multa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns celesta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yasmine

Fetelor de pe langa Mosbach, sau Heidelberg hai sa ne intalnim si noi, vreti?

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Da, hai numai mai asteapta putin sa nu mai toarne asa cu galeata cu apa si gheata si sa-mi parvina si mie masina inapoi ca altfel is legata de casa Dar altfel, invitatia mea la cafea ramane valabila (nu numai pt tine, dar si pt restul fetelor care trec prin fata casei mele)

„Desparti drumurile, dar nu poti sa desparti si sufletele”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

acu am ajuns de la scarbici, Dana multam de pont ma voi uita diseara si eu trimit sms oricum, dar pe canale romanesti nu e? fetelor pe ce canal e micuta latina a noastra .
Yasmine pai hai sa stabilim o zi de spatzareala in Heidelberg sau?

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

`` Nu se exista intalnire fara mine```

Salutare,

Clau, am dormit pana la ora 23, m-am trezit, intr-un final am adormit, iar la ora 3 m-am trezit de tot. Si acum am dureri de cap.

Am citit tot...dar nu mai retin nimic

Va pe toate. Am schimbat tura de maine, merg de dimineata.
O sa va spun maine ce surpriza mi-a pregatit big boss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Miki, si eu cu durerea de cap dupa mine.Ca tot ii ziceam acu ceva timp lui Clau ca nu am mai avut migrene de mult.Imi vine sa urlu din cauza vremii de afara, ma termina psihic.Sunt precum o leguma.
Noroc ca am mancare de ieri, voiam sa fac o Rhabarber Apfel Clafoutis da nu ma pot urni, zac in canapea fara nici un scop.

Poate dupa ce pleaca al meu la meci ma apuc sa fac.

In seara asta ma tin de party ca-s singurica acasa.

Clau, ai facut mancarica?

pupici la toate fetele si sanatatea puiutilor bolnaviori

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

citat din mesajul lui mikiriki

`` Nu se exista intalnire fara mine```

tu citezi acu pe cineva(mai ales ca nu e corect scris-nu da cu rosii-) sau faci misotoace, eu uite ca te salvez eu sorela mai mare, stabilim o intalneala cu yasmine si celesta in hd sau mosbach cand veniti si voi aici,deci bateti tobele sambata sau duminica peste 2 sapt mare intalneala a fetelor din neckar kreis cu madamele din Dü si Kö.

Am citit tot...dar nu mai retin nimic

sa inteleg ca e de la nesomn si nu de la altceva :))))))))

Va pe toate. Am schimbat tura de maine, merg de dimineata.

atunci treci la somn.

O sa va spun maine ce surpriza mi-a pregatit big boss
??????????????????
Wohlleben ist die beste Rache!...Miki

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

stai sa va iau pe rand, mai Codruta oare ce sa fiu, o raceala, sper sa primesti macar ceva sirop, ati fost deja, sa scrii te rog cand ajungeti acasa, ai avut macar nurofen sau supozitoare ceva ptr febra,of,of.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Ioana migrene,migrene dar sa vezi acu dureri de cap si ochi la mine de la sinusita asta deci facem party Iulia vine cu cockteilurile, Miki leider va merge la culcare , eu vin cu muzica, fara manele promit de mancare ioc ca am verificat frigiderul si e plin, mai am antricot de vita cu piuree, supa de curca, si chili con carne,asa ca musakaua se face maine si acu am gasit ceva la osna pe bloq si ma pun sa fac, chiftele de curcan,asta ca mai am inca carne fiarta, am tinuto sa fac un beuf dar numai fac.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Ia sa vin si eu cu o intrebare la voi.

Foloseste careva filtru de apa?Pt baut, pt folosit la cafetiera, chestii din astea.Am vazut ca cel de la Birta e in top.Se merita sa iau sau nu?

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Clau, care e blonda acum? special am pus propozitia aia in ghilimele . Nu merg la culcare säc . Dar ma retrag , am treaba
Ioana, nu mai pot veni la party. am schimbat tura de maine. sa nu uiti sa bei un pahar de vin si pt mine. vb dimineata?

Mergi la inceput