Vitamine romanesti in Germania (24)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

o sa fac ceva pe prima seite, I promise, dar cand am starea necesara.
Miri süsse sunteti bine acu? cum ati furat-o amandoi, de la gradi? si restul familie nu? la adulti e periculos, cum ti-a fost? viel erfolg la interviuri si la curs, edit : si la soacra ce joburi ii revin daca tu le faci pe toate around??????

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns celesta spune:

Neatza fetele
cu dupa mine...
Ne-a facut si noua furtuna asta zilele trecute o frica.... brrrrrrr... Tocmai schimbasem la masina parbrizul si reparasem ceva la display, o facusem frumoasa sa o maritam ca anzahlung la una noua, cand in drum spre casa... pak pak pak hagel... Ne-a ajuns la amandoi inima in chiloti intr-o secunda... Masina are teilkasko, dar pt ca am cumparat-o de la autohaus cu niste mici kratzen de la hagel (a fost la ei sub dach), in caz de ceva, asigurarea nu mai platea nimic ca era greu de dovedit ce e damage nou si ce e vechi
Acum sta cumintica in garaj la adapost si a plecat la munca sotul cu a mea, in caz de hagel, mie imi plateste asigurarea reparatiile... desi mi-e draga pitica si nu vreau sa se intample ceva cu ea...
Asa ca nu mai plangeti fetele pt florile din balcon si curte, se poate si mai rau

„Desparti drumurile, dar nu poti sa desparti si sufletele”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

He he he, Clau doar eu si mucea am luat....ceilalti nu au nimic, mai putin socrela care a insistat ca precis are si ea, ca i-au aparut niste bubitze pe piele si o mananca pielea...cand i-am spus ca asta nu e aia cu bubitze, asta e aia cu dureri de gat si de urechi, a zis ca si pe ea o doare gatul, ca parca o strange cineva de gat (m-am sperit ca mi-o fi citit gandurile ) si ca ii pocnesc rau urechile...degeaba am incercat eu sa o conving ca de simptomele astea se plange de cand a venit si noi avem scarlatina doar de 2 zile, ea a tinut-o una si buna ca si ea are si vrea si ea sa ia antibiotic, asa ca acum ia si ea eritromicina
Si se tot plange ca o doare inima, ca ea a facut un preinfart cand era in tara (nu a fost la doctor, dar stie ea sigur) incat l-a bagat in sperieti pe socrelu'si pe husband....asa ca reaua de mine am cumparat tensiometru si ii iau tensiunea in fiecare zi...la inceput s-a schimbat la fata cand i-am spus de ce am luat tensiometru si tot incerca sa o dea la intors, ca ea nu vrea sa ii iau tensiunea, ca har, ca mar, dar pana la urma nu a avut incotro. Sa va mai spun ca are o tensiune de aviator? Iar eu am grija sa anunt asta cu voce tare....oricum husbandu' s-a prins si el care e jocu' pe care il face ''Sarah Bernard''

Acum s-a decis ca vrea si ea sa incerce medicamentele mele de artroza, ca sigur are si ea...i-am spus ca regret dar nu ii dau din ele pt ca sunt foarte scumpe...acum se vaita de mama focului ce tare o dor pe ea genunchii, dar i-o tai mereu: si pe mine ma dor, dar eu am cu 20 de ani mai putin si 2 copii de crescut, asa ca sa nu se mai vaite atat.

P.S. Of, ca m-am mai calmat. By the way, Scharlachul e naspa rau: m-au durut oasele de parca eram batuta, niste dureri de cap ingrozitoare, dureri de gat si de urechi foarte puternice. Asta a fost in primele 5 zile. Acum mai iau antibiotic inca 5 zile si peste 7 zile din nou analize.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Fata fa-o pachet si expediaz-o, pana n-o iei razna, what a f..k!
Celesta da asa e cunosc treaba, sunt vecini niste masini ciuruite, ce vreti sa luati pe ea? adica ce marca de masina, o dati pe asta cu 2.500 intra in programul rabla de 10 ani?

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns celesta spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia74

Fata fa-o pachet si expediaz-o, pana n-o iei razna, what a f..k!
Celesta da asa e cunosc treaba, sunt vecini niste masini ciuruite, ce vreti sa luati pe ea? adica ce marca de masina, o dati pe asta cu 2.500 intra in programul rabla de 10 ani?

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Nu Clau, nu e suficient de rabla sa o dam ca abwrack premie E un mercedes e klasse din 2001, iar urmele de hagel cu care care am cumparat-o sunt greu de vazut, dar nah, exista si in acte si trebuie sa le admitem. Plus ca aia de la autohaus au ochi de vultur, deja le-au si vazut, doar ca nu si-au dat seama ca-s de hagel, au crezut ca sunt doar niste krazen si gata
Noi avem experienta f proasta cu hagel, in 2006 exact inainte de nunta noastra hagelul ne-a facut zob masinile, exact sub ochii nostri. Cele care stau sau au stat in Schwarzwald isi amintesc probabil ce prapad a fost in vara lui 2006 acolo... s-au distrus case si masini pe o raza de cateva sute de km... pt cine a avut macar teilkasko nu a fost chiar tragic ca a platit asigurarea, cine nu a avut... ghinion... (noi am avut o masina cu si una fara, deci stim cum e de ambele parti ale baricadei)...

„Desparti drumurile, dar nu poti sa desparti si sufletele”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noiembrie spune:

La noi , parca e sfirsitul lumii , toarna nu cu galeata , ci cu butoiul!M-am saturat de vremea asta , de ce nu vine o data vara
Noi am ajuns si pe la doctor astazi , i-a luat singe lui Matei pentru analize , sa vada ce si cum cu ochii , caci teste pentru alergie , cica nu-i face inca . ca este prea mic , dar si asa a fost ...vai si amar!I-am cumparat si o noua perna , sa vedem , incerc orice ...!Sa vedem ce iese la analize , daca iese ceva 1
Va invit la o cafa si un kuchen!Sa sarbatorim ploaia de afara !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

halli hallo!

la mine nu (mai) ploua, ba chiar vad ca se iteste soarele (in soapta va spun, sa nu il sperii)

codru, reteta e dupa cum urmeaza: aluat fraged de tarta din 200g faina, 100g unt, 50g zahar si un ou. umplutura e un pachet mic de quark (cred ca 250g are unul), o smantana, 2 oua, 150g zahar, 1 lingura de amidon, un pachet de zmeura congelata (daca iei de la magazin, ai grija sa fie din aia neindulcita). se bat ouale cu zaharul, smantana, quarkul si amidonul pana iese o crema omogena. se amesteca cu zmeura decongelata. se da la cuptor o ora la 180° ober/unterhitze.
nimic spectaculos, dar am mancat ieri toti cu mare pofta.

miri, nasol cu scarlatina. ai dezinfectat tot? ca stiam ca asta e cu mare rata de reinfectare. iar "iarba" e de mare valoare, si-a ratat cariera de actrita, avea sanse mari cu atat talent la improvizatie

alexandra, poate o convingi cu o carte, ceva, sa mai variati un pic programul
eu stiu ca ii ziceam mamei: aici ai sarit ceva, desi nu stiam inca sa citesc, dar saraca de atatea ori imi citise povestile ca le invatasem pe dinafara.

ceska, eu as merge cu iris la mare, dar nu cu mama deci gandeste-te in primul rand daca vrei sa pleci in concediu cu mama ta, copilul sigur se adapteaza la multe.

clau, asta te incalzeste destul? poate convingem soarele sa vina inapoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiul11 spune:

Buna fetelor
Operatia a decurs bine, la 9 am fost acasa,pana la amiaza la somn nu a avut dureri. Vedem ceva fi cand se va trezi. I-am dat un paracetamol pt durere la indicatia medicului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Salutare,

Ioana-Puiul, ma bucur pt reusita. tine-ne la curent
Maraki, mai scrie-ne cand ai timp/chef

Sunt obosita rau. Ieri am pierdut vremea pe mess si in alta parte pana cand am simtit nevoia de-o schimbare. Mi-.am vopsit parul acum sunt blonda platinat. Nu ma pot obisnui cu culoarea asta, dar na... am primit complimente: wow ce ochi mari si frumosi ai , ce frumos ti se vede nasul . Din cauza culorii sunt mai frumoase partile fetei . So.... ieri m-am pus la un film si mi-am zis ca o sa scriu 2 randuri aici, dar am adormit pana dimineata la 4:24 ( normal ma trezesc la ora 3). Nu am avut timp de cafea, si m-am simtit ciudat azi. Azi am avut un termin cu seful mare, mi-a propus ceva...dar inca nu stiu ce sa fac. Am de meditat acum , nu gluma.
Sper ca ati inteles ceva din postarea asta. Ma doare si capul ingrozitor. Revin cand sunt odihnita

Clau, de ce ai termin la medic? Din greseala am sters mesajul de la tine, am retinut doar din sms. sper ca e totul ok.
Ioana, ai vorbit cu Gabi? mergem hai-hui? daca ai chef ma poti suna dimineata cand te trezesti
Va urez cu intarziere ``La multi ani`` pt ziua de ieri. Sa va bucurati de copilashii vostri.

Nu mai stiu ce am vrut sa scriu, merg sa-mi doftoricesc catelul....acum spun si eu amr 7 zile pana la op.
pe toate ....mai sunt in zona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

i_ulia, pai variem programul, cand nu ne uitam la desene, ne jucam cu masinutele sau desenam. Uneori facem si puzzle, desi de cand s-a rupt puzzle-ul ei preferat, am cam rarit-o si cu asta.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput