Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(80)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Clody, cred ca merge cu shift+enter; ieri n-am facut nici o miere, nu vreau sa vorbesc urat sa zic ce-am facut . De alocatie asa stiu si eu, ca poti opta.

M-ati amuzat rau de tot cu povestirile despre animale si despre discutiile cu sotii. Apropo de vorbit in somn, al meu sot venise peste mine prea mult azi-noapte si i-am pus o mana pe el, la care il aud "Saby, fii cuminte", desi Saby era la ea in patut.
De Andreea Banica eu stiu ca a facut cezariana, s-a rupt apa mai repede dar nu a vrut natural.
De Ancy mai stiti ceva? Cred ca a nascut de ieri dimineata.

Ela, insanatosire grabnica!
Blue, inducerea poate fi ok daca e facuta cu cap, si sunt convinsa ca asa va fi acolo.
Cris, am ajuns si eu la 58kg .
Alynta, am o prietena care a nascut natural cu dr. mea un baietel de 4,700 kg si cu perineul intact.
AlexsiMatei, deci si austriecii au dudele lor .

Carla, s.34 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

gataaaa am facut ceva am sa mai fac si in alta zi poate mai restrang dar azi nu mai pot ca ma suteaza flacaul

ma duc sa ma intind putin ca am amortit va pup


35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

Salutare!
Pupam si noi ultimile capsunici : Eduard, Erica , Marina , Eliza , Dan si Allesia ! Sa aveti multa sanatate si o viata minunata alaturi de parinti!
Am vazut ce ati scris in legatura cu alocatia si mi se pare nedrept : cei 200 Ron sunt un drept al copilului in timp ce CIC-ul este un drept al mamei pt care am platit impozite cu carul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eu in Ian am depus cerere de schimbare a CIC in 85 % si n-am primit niciun raspuns! Intre timp am iesit din CIC asa ca am pus cruce banilor respectivi! Sunt curioasa ce va fi de acum incolo! Ma enerveaza insa cand vad cate impozite mi se opresc din salariu ... pt ce??? Sa va dau un exemplu eu fac tratament cu clexane ; sarcina trecuta s-a scos de pe lista medicamentelor compensate cand eu eram in luna a III-a , acum ,cand il pot lua compensat ,nu am gasit concentratia de care aveam nevoie decat la intamplare cand reteta compensata expirase deja Pai atunci eu pt ce mai dau bani la stat???
In fine... voi ce mai faceti?? Eu merg azi la eco si revin cu informatii

Cristina mami lui Rares & 33+ sau 36+(dupa eco) :)
rares
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">ajutor pentru sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

cristina si eu sunt ofticata rau pe guvernanti bafta la eco si te asteptam cu vesti

carla imi pare rau ca nu ai reusit ce ti-ai propus ieri
daca pot opta atunci e bine ca macar raman cat de cat la nivelul banutilor anterior (mai putin cu 1 milion) dar macar nu cu 3 mil offff


35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Eu chiar sunt deprimata rau. La eco era totul perfect, lichid destul si frumos, placenta de grad 0/1, copila mai mare cu aproape 1 kg decat acum o luna, dar cordonul scurt si circulara dubla. Am renuntat sa mai sper ca si-o desface, daca nu a facut-o cat timp avea 1 kg mai putin si mai mult loc in burtica.
Mi-a explicat dr. ca nu merge natural si cu monitorizare pentru ca bebe se va sufoca in momentul expulziei, cand iese capul, si ea nu risca afectiuni neurologice permanente, daca insist sa nasc natural sa-mi caut alt doctor . Nu merge nici cu monitorizare si nici sa taie cordonul imediat ce iese capul, pentru ca orice secunda de hipoxie conteaza. Stiu ca dr. mea este ultimul dr. din lumea asta care ar recomanda cezariana, deci am incredere si merg pe mana ei.
Tot ce am putut "negocia" a fost sa facem cezariana la cald, poate in timpul travaliului se desface o bucla de cordon si daca ramane cu circulara simpla mergem pe natural. Asa ca nu o sa stiu pana la dilatatie 10 daca ma taie sau nu .
Am discutat si de anestezie, imi face rahi ca sa pot fi prezenta, si taietura orizontala si cat mai jos. Ma luase plansul acolo si tot nu ma pot obisnui cu ideea, chiar ca soarta isi bate joc de mine.

Alaltaieri am carat-o pe Saby in brate vreun kilometru, ca tati era la coada la primarie si eu parcasem departe si ea nu mai statea in masina, ieri am plecat dimineata la 8 si am stat 13 ore plecati, azi-noapte am avut niste dureri de bazin de-mi venea sa urlu. Inca nu pot merge, ma dor toate oasele bazinului si osul pubian, cred ca a coborat mult bebelina si impinge pe acolo, trebuia sa stau cuminte dar am avut multe de rezolvat. Si am mai lasat si pentru azi, nu stiu cum o sa fac sa merg.

Dr. mi-a dat voie sa merg la mare dar sa am foarte mare grija, sa nu stau in picioare, sa nu urc pe scari... trebuia sa plecam azi dar nu sunt in stare.

Va pup si ma iertati ca ma plang pentru maruntisuri.

Carla, s.34 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Astazi vine Oana acasa cu bebe Dan si ne aduce si pozici!!!

Pupici!

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi si Raza noastra de soare - DARIAN -http://www.flickr.com/photos/deea_24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

offfffff carla asa de rau imi pare vezi ai grija si menajeaza-te un pic ca nu esti de fier ce sa iti spun sa incerci sa te odihnesti dupa ce iti termini treburile dar cred ca e tare greu

deea24 de abia astept pozici cu grasunul oanei


35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Elena, ma sperii cu ce-mi spui de prietena ta. Exact de asta mi-e mie frica ... dar eu is rea la durere si ma gandesc ca imediat am sa incep sa ma vait.
Sper sa se intample cand e sotul acasa, sa scap de stresul cu cat mai dureaza pana ajunge ... of, cate ganduri ... hormonii astia

Clody, multumim pentru munca cu listuta.


Andreea 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Am mai pus si noi pozici

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi si Raza noastra de soare - DARIAN -http://www.flickr.com/photos/deea_24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annkkaa spune:

neata!
Maria, multumesc!

Am auzit si eu discutiile despre alocatii Ne afecteaza si pe noi, dar ce le pasa lor, ca doar ptr ei 200 ron sunt banii ce-i lasa bacsis pe luna, nu un cos de cumparaturi. Nu pricep!!! De ce copilul meu sa fie dezavantajat, ptr ca eu am muncit ca disperata de la 7-7 si pot sa iau un pic mai mult de 600 ron??!!! mare ajutor ne-au dat nu am ce zice, mai ales pentru cei ce iau venitul la limita...
l-as starnge de gat!!!!!
iertati-mi limbajul violent!
pupici

36+ Bebitza Karina Elena
http://community.webshots.com/user/annkkaa

Mergi la inceput