LMA Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (118)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Sara buna!
Ne mai primiti? Hai ca ne primiti ca sunteti fete bune.
Am avut niste stari, certuri - cu soacra, nu cu cineva important si n-am mai avut chef de nimic. Si dupa ce-am facut soacra pachet si-am expediat-o acasa la dumneaei, m-am regasit pe coclauri cu fie-mea toata ziua.
In seara asta am tras o cearta si cu mama, asa ca i-am pus si ei copila in masina si ... duse-au fost. Sa vedem, mor 2-3 zile cu nepoata de gat? Nu mor ei si nu cred ca murim nici noi, desi e destul de aiurea cu casa goala si n-au trecut decat cateva ore. Si deja i-am sunat de vreo 2 ori, dar, shh, nu ziceti la nimeni.
Asa ca ne-am gandit ca asta ne da ocazia sa cautam si noi cate ceva de agatat pe la ferestre ca tot cu carpe stam de cand ne-am mutat si apoi sa trec la , ca am o "ordine" criminala in dulapuri, facuta de Thea, evident.
In rest, toate bune si frumoase. Ne pierdem toata ziua pe afara, mergem, mai nou fara carut, desi la intoarcere muulti nervi avem si una si alta, dar ajungem pana la urma. Mai greu cu mancarea ca, cine sa o faca daca bantuim toata ziua? As vrea macar pe cineva la curatenie, desi uneori nici curatenia facuta de mine nu ma multumeste, dar de altul? Ei, omu' daca n-are probleme si le face, stiti cum e.
Am vazut toate pozele si toate filmuletele, adica chiar toate, dar acum imi vin in minte doar Raisa cum scrie ea alfabetul cu tati si Vladut, pe care l-am vizionat impreuna cu Thea, asa ca a fost musai sa ne uitam la toate, in special cele cu catelul si cu groapa de nisip . Iar la discoteca, cred ca era la ziua lui Vladut, nu? Frumos! Si pe Maria scumpa de Tzuna, si pe Bianca am vazut-o - revazut-o, ca odata ce am inceput, n-am mai scapat de Thea sa ii arat "atu' si atu' si atu' bun" . Asa ca am vazut multi copii frumosi si isteti. Si pe Edy! Pupam bubitele lui sa treaca si sa nu mai vina niciodata!!!
Pupam si Razvanel curajos sa suporte el operatie de polipi !!!

Felicitari Rebianaaaaa!!!!!!!


Ela si Thea-Ioana, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

"Asta īnseamna īmbunatatire de viata, sa ajungi la niste gānduri pe care sa le poti prezenta si sa le poti īnvalui īn rugaciune."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Magda iti doresc un weekend placut alaturi de cei care te iubesc si-ti sunt alaturi.
AliceAida bine ai venit in stup.
Asteptam sa ne povestesti mai multe despre comoara ta mica.
Daca dai mai multe date sigur Roxanici sau alta mamica, care se pricep la calculator mai bine te va adauga in listuta.
Va doresc la toate un weekend linistit ,cu mult soare.

adelina si piticii
Noemi 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

weeeeeeeeeeeeeeee, felicitaaaari Rebiana!!!!!


bueeeei da voi toate mi-o luati inainte?!?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

Pe al doilea copil o sa il cheme Stefan. Mihai nu are nimic de la muscatura de capusa. In seara asta am agsit una pe umarul meu si am omorat-o, nu apucase sa se fixeze.Parcurile si padurile sunt pline de capuse. Sa fiti atente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

hi,hi ce pufos, sa-ti traiasca samburelul Rebiana!

Fetelor, ce stiti de Gabi78? are cineva nr ei de tel? dati-mi-l si mie s-o sun eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

LA MULTIIIIIIIIII ANI!


piticul stupului RAZVAN STEFAN implineste 2 anisori!

Sa fii sanatos, sa ai parte de mult noroc in viata, parintii tai sa se bucure de tine in fiecare secunda, iar viata sa-ti ofere numai fericire!

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Mic la stat, mare la sfat! sa traiesti multi ani sanatos, draga Razvan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

KITTY cat ma bucur ca ai mai reusit sa iesi din rutina si sa te distrezi, chiar asa mahmura merita uneori.

REBIANA felicitari pentru bebic mic din burtica, sarcina usoara si bebe sanatos.

ALICEAIDA bine ai venit!

ELPOWER bine ati revenit, cum sa nu primim noi carliontata stupului, chiar asa mai arata-ne si noua micuta cretulina.
Sa na povestesti cum a fost fara printesa, si cum mai arata viata in 2, ca eu sincer nu mai stiu.

DIANA pai daca ii plac atat de mult cateii de ce nu-i luati unul mic si sa-l vaccinati voi sa stiti ca e in regula, ca parca acum sta la casa nu?

CARMEN spor la impachetat, se vede de ce nu prea ai mai intrat, dar sa stii ca abia astept sa ne mai povestesti de micul tau strengar.

DIANA ce face taticul tau? sper ca sunteti bine toti va -am pe toti.

noi maine dimineta plecam la BUCURESTI avem un botez la o verisora si boteaza soramea, as ca o sa am parte de 2 bucati copii unul de 4 si unul de 2 asa ca ce mai distractie, oricum mai schibam peisajul.
mai fetelor daca ramai graviduta de la ce saptamana incep sa doara sanii si sa fie tensionati, ca la STEFI parca nu a fost asa, nu ca acum as stii ceva dar daca tot incercam ma gandeam ca poate a iesit cu ochisori.

gata va las ma duc la nani, pup tot stupul de la mic la mare si ne revedem duminica.
sa aveti zile linistite si cat mai mult afara ca se anunta vreme superba.

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

La multi ani, Razvan! Sa ai o viata frumoasa si implinita, sa luminezi sufletul parintilor tai!

Uite cum a trecut timpul si aniversam ultimul (dar nu cel din urma) bondarel, acum 2 ani ne mutam de la odisee la clubul scutecelor!

FElicitari Rebiana pentru samburel, sa treaca usor sarcina si sa ramai alaturi de noi sa ne bucuram de fericirea voastra!

Ela sper sa savurezi din plin zilele astea, sigur Theei ii e bine si voi aveati nevoie de o pauza!

Stefimic distractie placuta la botez si muuulta rabdare sa faci fata la doi copii. Ca se pare ca faci practica pe doi - sa vezi cum e!

Carmen spor la treaba si sa ai timp de noi cat mai repede!

Diana sper sa ne delectezi cu poze si filmulete cu Alex. Cum iei tu partea buna a lucrurilor , ca e imunizat pana a 5 ani...

Aliceaida, bine ai venit in stup, asteptam poze si povesti despre puiul tau!

Noi azi mergem DUPA o nunta. Adica nu am cu cine lasa Giulicu sa merg la nunta si Raul e domnisor de onoare (oroare - cum il necajesc eu ) si atunci il preiau in grija si pe finutul meu Remus (matusa lui e mireasa) si mergem la biserica si starea civila cu monstruletii mici in grija. Si toata saptamana m-am agitat cu nunta asta, eu m-am ocupat de impodobitul bisericii, am facut muuulte funde din tul si organza, am in cap numai panglicute, flori si aranjamente. O sa fac poze si o sa .....ma laud .
Va pup ca trebuie sa ma apuc de imbracat plodurile din dotare.



Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Helau fetele!

La muuuuuuuuulti ani Razvaneeeeeeeeeeeeeeeel!!!!!!!!!!!
Sa fii sanatos si sa le aduci numai bucurii parintilor tai tinerei!



Multumesc de sfaturi Carmenfr , ma pun pe adunat bani sa ii angajez copilului impresar sa-l fac muzicant.


Kittyyyyyyy
, asa ceva nu estem permis, sa umbli tu noaptea in cluburi? Si cu tzatzele ce ai facut? Bravo mami mami, eu ma revigorez numai cand citesc cum ai tu pofta de distractie.


AliceAida, bine ai venit in stup. Lasa-ti datele aici si o sa ti le treaca cineva pe listutza. Sa iti traiasca printzesa!

Rebiana, felicitari pentru samburel.

Roxanici, domnu' Vlad a fost la discoteca pentru copii la o zi de nastere la un loc de joaca. De acolo a cules si mucii, desi nu avea nimeni nimic.la vedere.

Ela, ai facut bine ca ai lasat-o pe Thea si cu bunicii, mai trebuie sa respiri si tu.

Va pupesc si va doresc un vichend fain!






Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-2 ani

Mergi la inceput